10 Studijní ukazatele pro chemické testy

By Peter J. Mikulecký, Chris Hren

Studium chemického testu může být skutečnou výzvou, ale nemusí být. Musíte jen vědět, jak to udělat správně. Ve skutečnosti proces studia začíná dlouho předtím, než si večer sednete před zkouškou a pokusíte se zjistit složité chemické problémy mezi energetickými nápoji.Pokud si myslíte, že studium spočívá v tom, že si jednou prostudujete průvodce studiem, podíváte se na několik problémů a poté pošlete SMS svým přátelům, měli byste opravdu dál číst. Následující seznam poskytuje pokyny ke kvalitě, jak studovat na chemický test: • Nestříkejte. Trochu studovat po celé jednotce je zdaleka nejlepší plán pro zvládnutí materiálu a získání důvěry v něj. Chemie je složitá. Není to opravdu něco, co by mělo být konzumováno v hromadných množstvích během krátké doby.

  Vezmete-li každý den materiál, který jste se naučili ve třídě, a prohlédnete si ho doma po dobu 15 až 20 minut v noci, vyplatí se vám v den testu obrovské dividendy. Ano, studium v ​​noci před testem je vždy dobrou součástí plánu, ale připravit se s dostatečným předstihem bude více než stojí za to. • Zjistěte přesně, které koncepty budou testovány. Než začnete studovat, určete, které koncepty z jednotky budou v testu. Vraťte se a prohlédněte si poznámky ze třídy a podívejte se na studijního průvodce. Podívejte se na učebnici, pokud jste se obtěžovali přinést ji domů; mohlo by to pomoci. Podívejte se, která témata se všechna překrývají. Určete, která témata jsou nejvíce diskutována. Sestavte seznam témat, o kterých si myslíte, že budou testem, a poté je prostudujte.

 • Rozdělte svůj čas moudře. Váš čas je bohužel omezený. Nemůžete jen pozastavit den a studovat chemii celé hodiny. Pravděpodobně máte také další testy, které byste měli studovat. Takže na to pamatujte, až zjistíte, co bude v testu, prostudujte si to.

  Většina chemických jednotek má v sobě hromadu informací, z nichž některé jsou mnohem důležitější než jiné. Pokud nemáte velké štěstí, pravděpodobně nezvládnete každé téma v jednotce. Strávte většinu času nad věcmi, o kterých víte, že budou na zkoušce. Nenechte se hýbat hodinu a snažte se pochopit jeden poněkud nejasný koncept, který má pravděpodobně malý vliv na váš úspěch nebo neúspěch v testu. • Nebojte se výjimek, dokud neznáte základy. V chemii se zdá, že pokaždé, když je stanoveno pravidlo nebo teorie, narazíte na výjimky. Elektronové konfigurace jsou pěkné a jednoduché, s výjimkou sloučenin, které potřebují pouze dva elektrony místo osmi pro plný valenční obal. Struktury Lewisových teček lze snadno kreslit, až na ten celý bit o rozšířených a nevyplněných oktetech. Máte nápad.

  Mnohokrát se studenti děsí, že se obávají těchto výjimek, aniž by skutečně pochopili základní koncept. Pokud výjimky budou v testu, bude to jen velmi malá část. Kromě toho tyto výjimky nebudou vadit, pokud nejprve nepochopíte základní koncept.

 • Dělejte příklady problémů. Toto je možná nejdůležitější rada v tomto seznamu. Pouhé prohlížení poznámek a sledování problému vám nepomůže naučit se. Musíte udělat své cvičné problémy. Chemie je řešení problémů, což je dovednost, kterou se musíte naučit. Není to něco, co byste mohli vyzvednout pouhým sledováním učitele nebo čtením učebnice.

 • Být jisti. Důvěra je klíčem k úspěchu ve všech věcech v životě. Škola a testy - zejména testy chemie - se nijak neliší. Když studujete, začněte s jednodušším materiálem a poté se dopracujte k náročnějším věcem. Proveďte prvních pár praktických problémů v přehledu kapitol své učebnice nebo ve studijní příručce. První problémy jsou jednodušší. Tímto způsobem budujete důvěru v sebe a materiál za pochodu. Nezkoušejte poslední problém ve své kapitole, který je pravděpodobně nejtěžším problémem, jaký kdy člověk vymyslel, dokud na něj nebudete připraveni.

 • Neignorujte matematiku a vše, co k tomu patří. Pokud jste si to ještě neuvědomili, chemie je v podstatě matematická třída se spoustou zábavných věcí, které jsou ještě snazší. Když se chystáte na test, ujistěte se, že je kalkulačka připravena k použití. Zjistěte, jak to funguje, která tlačítka stisknout atd. Ne všechny kalkulačky jsou stejné, takže pokud plánujete použít jednu, kterou učitel poskytne, seznamte se s ní.

  Nevíte jen, jak zapojit věci do kalkulačky; umět psát výpočty také na svůj papír (s jednotkami). Pravděpodobně budete muset ukázat svou práci.

 • Zjistěte, jaké zdroje budete mít k dispozici pro test. Zeptejte se svého učitele, co můžete v testu použít. Dostanete k použití periodickou tabulku? (Téměř vždy ano.) Budou k dispozici vzorce, které potřebujete? (Zcela záleží na úrovni třídy a učiteli.) Dostanete iontový graf, který vám řekne, jaké jsou všechny polyatomové ionty? (Závisí.) Zjistěte, co máte k dispozici, abyste neztráceli čas memorováním věcí, které vám budou dány.

 • Spát a jíst. Nemá smysl zůstat vzhůru do 3:00 ráno v den zkoušky, abyste si prostudovali jeden těžký problém, na který jste se již podívali čtyřikrát. Vše, co v tomto okamžiku děláte, snižuje vaše šance na úspěch v testu. Pokud jste nejednotní, protože jste spali jen 2 nebo 3 hodiny, žádné množství kofeinu to při provádění testu nevyrovná. Dostatek spánku hodně pomáhá při testech.

  Pokud je test v dopoledních hodinách, jezte také snídani a pokud je test v odpoledních hodinách, obědte. Jíte-li, vaše mysl a tělo se mohou více soustředit na absolvování testu, než na starosti s hladem nebo potřebou energie.

 • Nenechte se odradit testem. Zkoušky jsou zastrašující a obvykle jsou těžké. Při provádění testu je důležité zachovat si pozitivní přístup. Označte problémy, kterým nerozumíte, a poté se k nim vraťte, až budete hotovi s těmi, kterým rozumíte. Nic není horšího než strávit 10 z 50 minut, které dostanete za svůj test, na jednom problému, o kterém nemáte tušení, jak to udělat. Uvědomte si svůj čas a buďte pozitivní.