10 skvělých online zdrojů pro studium anatomie a fyziologie

Autor: Janet Rae-Dupree, Pat DuPree

Bez ohledu na to, kolik toho studujete nebo kolik latinských a řeckých kořenů si zapamatujete, je nevyhnutelné, že vás některé aspekty anatomie a fyziologie nechají omámit a zmást. Pokud však studujete na dosah připojení k internetu, nemusíte tak dlouho zůstat. Jednoduše přejděte na některý z následujících deseti webů a začněte zadávat hledané výrazy. Stejně jako u všeho, co souvisí s internetem, musíte být opatrní ohledně přesnosti toho, co najdete. Mějte na paměti tuto mantru: Máte-li pochybnosti, důvěřujte učebnici.  • Odpovědi a další odpovědi : Pokud vstoupíte na hlavní stránku Answers.com, možná nenajdete to, co potřebujete. Takže přeskočte domovskou stránku a přejděte na tematickou stránku Anatomie a fyziologie. V době psaní tohoto článku web nabízí 24 milionů odpovědí na základě vyhledávání klíčových slov a odpovědí na otázky od široké veřejnosti. Materiál je získáván od desítek vydavatelů značkových obsahů i od vlastního redakčního týmu Answers.com. Nedokážete úplně přijít na to, kde má být anteroinferior něco? Nejste si úplně jisti, co dělá žlučník? Přátelský malý web Answers.com Zeptejte se nás na cokoli. . . pole v horní části každé stránky vás přenese přímo k agregaci toho, co říkají různé zdroje.  • Biointeraktivní : Lékařský institut Howarda Hughese v Marylandu nabízí širokou škálu animací a odborných popisů toho, co se děje uvnitř lidského těla. Stisknuto pro čas? Nejprve proklikejte přímo do oblasti tématu fyziologie, poté se vraťte zpět a prozkoumejte anatomii.

  • Vrtání, vrtání, vrtání dalších : Anatomy Drill and Practice je rozsáhlá sada studijních cvičení udržovaných společností John Wiley & Sons, Inc. (který je také vydavatelem Sešit Anatomie a fyziologie pro figuríny, 2. místo Edice). Stránka obsahuje rozsáhlou sbírku plnobarevných obrázků s doprovodnými doporučenými štítky (úroveň jedna) nebo prázdnými štítky (úroveň dvě), které musíte sami zjistit.  • GetBodySmart : Tento web je myšlenkou a vášní instruktora anatomie a fyziologie Scotta Sheffielda, který ve svém prohlášení o poslání říká, že se pokouší destilovat dvě desetiletí výuky do jediné plně animované a interaktivní elektronické knihy o lidském těle. Kromě flash oken, která procházejí různými systémy, nabízí GetBodySmart bezplatné výukové programy a kvízy, které vysvětlují složité fyziologické interakce. Sheffield snadno uznává, že jeho práce vydrží mnoho let, takže to nejlepší pravděpodobně teprve přijde.

  • Human Biodyssey: Exploring Anatomy and Physiology : Tato stránka je dílem Dr. Jamese Crimanda na Gateway Community College ve Phoenixu v Arizoně. Dr. Crimando uvádí seznam všech informací, které student potřebuje, aby uspěl ve svých kurzech (nebo na jakékoli hodině anatomie a fyziologie), včetně rozsáhlých praktických otázek, osnov přednášek a rychlých shrnutí seminářů. Bez ohledu na to, zda jste mezi studenty doktora Crimanda, jeho stránka je neuvěřitelně užitečnou schránkou pro informace o organizaci těla.

  • Into the Lion’s Den : Důvěřujete učebnici, že? To znamená, že pravděpodobně také autorovi učebnice můžete důvěřovat. Toto nádherné místo udržuje univerzitní profesor z Missouri, který je také spoluautorem učebnice anatomie a fyziologie. Dr. Kevin T. Patton učí tento předmět téměř tři desetiletí a během toho si vytvořil osvěžující jemný smysl pro humor. Jeho web je plný studijních tipů, prezentačních snímků ke stažení a prohlídek různých anatomických systémů s průvodcem.  • Nahlédl do vnitřního těla : Toto úžasně interaktivní místo obsahuje více než 300 trojrozměrných počítačově podporovaných návrhů neboli CAD pohledů do lidského těla, což umožňuje rychlý průzkum a identifikaci více než 1 500 částí těla ve všech 13 hlavních anatomických systémech.

  • Pop Quiz Central : Murray Jensen, docent na univerzitě v Minnesotě, provádí výzkum využití technologií ve přírodovědném vzdělávání. Jeho web je výsledkem jeho výzkumu a zdrojem nápadů. V době psaní tohoto článku se web skládá převážně z desítek kvízů různé délky a obtížnosti. Zacházejte s tímto webem jako se svým vlastním systémem kartiček a budete nad hlavami a rameny nad svými spolužáky.

  • Ctihodná šedá : Když tento web odkazuje na Grayovu anatomii, nemluví o populárním televizním seriálu; hovoří o ctihodné příručce, která sahá až do roku 1858 a je nyní online pro rychlý a snadný přístup. Ve virtuální Gray's Anatomy of the Human Body je zahrnuto více než 1 200 barevných ilustrací a rejstřík předmětů s 13 000 položkami. Pokud ve vaší učebnici chybí důležité ilustrace, nemějte obavy; rychlé vyhledávání klíčových slov na tomto webu může odhalit řadu relevantních grafik, které můžete studovat.

  • Virtuální tělo - Medtropolis : Při první návštěvě tohoto webu klikněte na angličtinu nebo španělštinu, poté se pohodlně usaďte a užijte si show. Tento web pokrývá pouze mozek, kostru, srdce a zažívací trakt, ale jeho jasné, stručné a trojrozměrné znázornění těchto orgánů a systémů stojí za to se podívat.