10 věcí, které musíte udělat poté, co prodáte svůj dům

Autor: Eric Tyson, Ray Brown

Prodej nemovitostí je obecně stresující. Poté, co inkoust zaschne na listině a vy jste odevzdali klíče od domu do rukou nových majitelů, může myšlenka na opětovné zaměření na vaši práci a další životní povinnosti vypadat jako tropická dovolená. Poslední věcí, kterou chcete udělat, je starat se o další seznam úkolů týkajících se nemovitostí.Zde je mrkev, která vás bude číst: Deset položek v tomto seznamu vám může ušetřit velké peníze a zachovat klid. Pokud tedy hledáte pobídku, která vás provede některými z těchto úkolů vázaných na volné noze, zvažte více peněz a snížení krevního tlaku.Uschovejte kopie závěrečných a vypořádacích dokladů

Při uzávěrce prodeje vaší nemovitosti budete zasypáni lavinou papírování nebo elektronických dokumentů. Poté, co se vyhrabete, možná budete chtít ze všeho utéct. Vyhněte se tomuto pokušení! Měli byste si uchovat kopie všech těchto dokumentů pro dobrý IRS.

Při příštím podání daní budete možná potřebovat dokumentaci týkající se výdajů a výnosů z prodeje. A i když s daňovým přiznáním nemusíte podávat žádné další formuláře, držte se těchto dokladů pro případ, že byste byli někdy auditováni.Uschovejte si doklady o vylepšeních a předchozích nákupech

Ať už vám pomohou nebo vám ublíží, všechny daňové zákony mají jednu společnou věc: bolí je hlava. Dokonalým příkladem je zákon, který vám umožní přidat náklady na vylepšení nákladové základny vašeho domu během let vlastnictví - potenciálně pěkná daňová úleva, pokud máte značný kapitálový zisk.

Problém je v tom, že abyste mohli využít výhody této daňové úlevy, musíte si vést dokumentaci ke každému dolaru, který utratíte za vylepšení domácnosti. ( Poznámka: Můžete si uplatnit daňovou úlevu, aniž by byl zdokumentován každý poslední utracený dolar.) A pokud jste vlastníkem domu (což může být desítky let) a budete nadále odkládat placení daně ze svých zisků, musíte tyto dokumenty vydržet. Jako byste ve svém životě ještě neměli dostatek nepořádku!

Uložení všech těchto příjmů se může jevit jako cvičení marnosti. Pokud jste nikdy nebyli auditováni, vaše příjmy možná nikdy neuvidí denní světlo. Ve skutečnosti, pokud vaše zisky z prodeje domů spadají pod limity pro vyloučení (což je případ drtivé většiny prodejců domů), je váš upravený nákladový základ pro daňové účely diskutabilní. Smyslem vedení dokumentace pro daňové účely je však předvídat neočekávané; pomysli na to jako na pojištění. Jednoho dne můžete prodat dům a dlužit daň ze svých zisků. A protože nikdy nevíte, kdy vám do poštovní schránky přistane jeden z těch obávaných kontrolních dopisů IRS, uchovejte si tato potvrzení!Dalším důvodem uchování potvrzení o vylepšení je zdokumentování vynikajícího stavu vašeho domu potenciálním kupujícím. Pokud tvrdíte, že střecha je stará pouze pět let, získání dokladu od střešní společnosti zabrání kupujícímu pochybovat o vaší pravdivosti.

doxycyklin hyklát 100 mg

Uložte si hotovost do dobrého fondu peněžního trhu

Pokud svůj dům prodáte a hned nekoupíte další, musíte si najít bezpečné místo, kde můžete výnosy zaparkovat. Nechcete tyto peníze dát někam volatilní, například na akciový trh, kde krach trhu v kterýkoli daný den, týden, měsíc nebo rok může na dlouhou a dlouhou dobu oddálit nákup vašeho nového domova. Na druhou stranu také nechcete, aby na kontrolním nebo spořicím účtu s nízkým nebo žádným úrokem upadaly desítky tisíc dolarů.

Podílové fondy peněžního trhu vám nabízejí to nejlepší z obou světů - bezpečnost a přiměřenou míru návratnosti. Ačkoli fondy peněžního trhu nejsou pojištěny Federální korporací pro pojištění vkladů (FDIC), jsou považovány za stejně bezpečné jako bankovní účty. Pouze jeden fond peněžního trhu ztratil v historii podnikání fondů jistinu akcionářů retailových fondů a ztráta byla nižší než 1 procento. V průběhu desetiletí došlo ke stovkám bankovních selhání, kdy vkladatelé ztratili peníze nad rámec pojištěných limitů FDIC na těchto účtech.

Stejně jako bankovní spořicí účty, ale na rozdíl od vkladových certifikátů (CD) nabízejí fondy peněžního trhu každodenní přístup k vašim penězům bez postihu. Většina fondů peněžního trhu také nabízí bezplatná oprávnění k zápisu šeků, obvykle s podmínkou, že šeky jsou alespoň za 250 $ nebo 500 $.

Mezi hlavní společnosti podílových fondů s fondy dobrého peněžního trhu patří Vanguard (800-662-7447), Fidelity (800-544-8888), T. Rowe Price Summit (800-638-5660) a USAA (800-531 -8181). Pokud se nacházíte ve vysoké daňové pásmu, zvažte fond peněžního trhu osvobozený od daně, který vám může nakonec vydělat vyšší efektivní výnos než zdanitelný fond peněžního trhu, z jehož dividend musíte platit federální a státní daně z příjmu. Další informace o peněžním trhu a dalších druzích podílových fondů najdete v kopii nejnovějšího vydání Mutual Funds For Dummies od Erica Tysona (Wiley).

Znovu zkontrolujte daňová pravidla pro vyloučení daně ze zisku z prodeje domu

Daňový zákon přijatý v roce 1997 vám umožňuje vyloučit ze zdanění významnou část zisků z prodeje vašeho primárního bydliště. Zdá se, že Kongres nikdy nenechá věci na pokoji, takže mějte oči a uši otevřené pro možné změny zákonů o dani z nemovitostí. Pokud důležitá rozhodnutí zakládáte na zastaralých pravidlech, riskujete ztrátu spousty peněz.

Vrhněte širokou síť, když uvažujete o svém dalším domově

Prodat dům a koupit si další vyžaduje spoustu času a peněz. Čím častěji se pohybujete, tím více se tyto náklady skládají. Když si tedy vyberete svůj příští domov, vybírejte pečlivě.

Než se rozhodnete bydlet v jedné konkrétní oblasti nebo typu nemovitosti, vyzkoušejte různé oblasti a možnosti bydlení, které odpovídají vašim potřebám. Jako variace slavného citátu Sokrata: Neprozkoumaný život se neoplatí žít, říkáme: Pravděpodobně budete ve svém příštím domě méně šťastní a budete se chtít brzy přestěhovat, pokud jste před nákupem neprozkoumali alternativy.

Pamatujte, že pronájem může být skvělá strategie

Nebuďte pod tlakem, abyste se vrhli na nákup svého dalšího domu, zejména pokud máte pochybnosti o umístění a typu domu, který chcete. Pronájem nevyhazuje peníze, zejména z krátkodobého hlediska. Koupě domu budete brzy muset prodat, protože nesplňuje vaše potřeby ani přání je vyhodit peníze - transakční náklady na nákup a prodej nemovitostí mohou snížit krátkodobé náklady na pronájem.

Pokud si nejste jisti, kde chcete koupit, zkuste si pronajmout v oblasti, která se vám nejvíce líbí. Pokud se ukáže, že sousedství je všechno, o čem jste snili (nebo alespoň dost dobré), můžete se pohybovat rychleji, až budou k dispozici domy v této oblasti. Na druhou stranu, pokud zjistíte, že sousedství má příliš mnoho bradavic, můžete se poplácat po zádech, že jste se nevrhli na nákup, a použít pronájem jako základnu pro vyšetřování dalších možností.

Pokud si po prodeji domu pronajmete nájem - protože již nemáte tyto daňově odpočitatelné úroky z hypotéky a daně z nemovitosti - nezapomeňte zvýšit srážkovou daň z příjmu nebo odhadované čtvrtletní platby. Oddělení dávek vašeho zaměstnavatele vám může poskytnout formulář W-4 pro úpravu vašeho zadržení. Pokud jste osoba samostatně výdělečně činná, upravte své čtvrtletní platby daní pomocí listu Odhadované daně, který je součástí formuláře 1040-ES.

Když se věci změní, přehodnoťte své osobní finance

Zatímco čekáte na nákup jiného domu, vaše situace se samozřejmě může změnit. Možná získáte velkou povýšení v práci nebo zdědíte peníze. Nebo možná máte místo jednoho dítěte dvojčata a vaše výdaje se zvyšují, zatímco váš příjem klesá.

Bez ohledu na změnu se ujistěte, že jste před podepsáním jakékoli smlouvy o nemovitosti znovu navštívili svou schopnost provádět budoucí platby za bydlení a dosahovat svých dalších finančních a osobních cílů. Když si koupíte jiný dům, nezapomeňte upravit platby daně z příjmu pomocí formulářů, které zmiňujeme v předchozí části.

Při zpětném odkupu si jednoduše neprovádějte nábor agenta

Agent, který právě prodal váš dům, možná odvedl skvělou práci. A možná budete v pokušení zjednodušit proces výběru pro nalezení agenta pro váš odkup tím, že požádáte stejného agenta, aby vám pomohl s nákupem.

Pravděpodobně děláte chybu, pokud při zpětném nákupu najmete agenta pro zápis. Důvod:

  • Nákup a prodej vyžadují různé dovednosti. Zatímco některým agentům vyhovuje pracovat na obou stranách ulice, jiní dávají přednost specializaci buď jako agent kupujícího, nebo prodávajícího.
  • Přechod z jedné geografické oblasti do druhé vyžaduje znalost dvou místních realitních trhů, které mohou mít zcela odlišné problémy a hodnoty nemovitostí.
  • Různí agenti se specializují na různá cenová rozpětí a typy nemovitostí a pravděpodobně se nepřecházíte na vlastnost stejného typu a ve stejném cenovém rozpětí.

Pokud jste přesvědčeni, že váš agent pro zápis do seznamu má také dovednosti potřebné k tomu, abyste byli dobrým nákupním agentem, a pohybujete se v komunitě do podobného typu nemovitosti, proveďte pohovor s tímto agentem jako jeden ze tří agentů, které zvažujete. Dejte jasně najevo agentovi, který prodal váš dům, že ačkoli oceňujete jeho úsilí, které pro vás jako prodávajícího máte, agent, který nejlépe odpovídá vašim potřebám kupujícího, je samostatnou záležitostí.

Je třeba vzít v úvahu další problém: Někteří agenti slevou ze své provize za klienty, s nimiž opakovaně obchodují. Agent, který prodal váš dům, to může udělat.

Promyslete si další zálohu

Poté, co svůj dům prodáte, můžete mít při příštím nákupu domu nějaké možnosti ohledně velikosti zálohy. Minimálně vám doporučujeme složit zálohu ve výši nejméně 20 procent z kupní ceny vašeho dalšího domu. Proč? Protože to je procento, které vás obecně kvalifikuje pro nejlepší dostupné hypoteční programy a vyhýbá se nákladnému hypotečnímu pojištění.

Co když můžete složit více než 20% zálohu? V takovém případě skutečnou otázkou je, zda můžete vydělat dostatečně vysokou návratnost investováním těchto peněz do podílových fondů, akcií, dluhopisů atd., Abyste překonali náklady na půjčení peněz na hypotéku.

Předpokládejme, že dostanete nabídku na hypotéku s pevnou sazbou, která účtuje 6 procent ročního úroku. Zeptejte se sami sebe, zda můžete investovat své peníze navíc a vydělat více než 6% výnos (ignorujte daňové odpisy úroků z hypotéky, protože jsou kompenzovány daní, kterou dlužíte ze svých investičních zisků). Investice do bankovních účtů, fondů peněžního trhu nebo kvalitních dluhopisů jistě nebude stačit. Chcete-li mít potenciál dosáhnout tak vysoké návratnosti, musíte zvážit růstově orientované a riskantnější investice, jako jsou akcie, investiční nemovitosti nebo investice do malých podniků.

Mladší kupci domů, kteří jsou ochotni podstoupit větší investiční riziko, by se měli přiklonit k 20% akontaci. Starší kupci domů, kteří mají tendenci investovat méně agresivně, by se měli rozhodnout pro větší zálohy.

Nezapomeňte zasílat oznámení o změně adresy

I když možná budete chtít, aby si ti, kterým dlužíte peníze, mysleli, že jste spadli z povrchu zemského, nechcete shromažďovat poplatky za pozdní platby, úroky a poškození vaší kreditní zprávy, protože vaše účty nemohou najít vy. Nezapomeňte změnit svou adresu s následujícími lidmi:

  • Fakturační společnosti (kreditní a platební karty, mobilní telefony, půjčky atd.)
  • Investiční účty
  • Místa zaměstnání
  • Rodina a přátelé

Nebojte se informovat všechny své známé o změně adresy! Navštivte nebo zavolejte na místní poštu a vyžádejte si Mover's Guide, který obsahuje trvalou kartu pro změnu adresy (nebo proveďte vše online). Poštovní služba doporučuje, abyste 30 dní před přesunem vyplnili a zaslali svou kartu objednávky změny adresy nebo internetový formulář, abyste zajistili včasné přeposlání pošty po datu přesunu.