10 tipů a triků pro váš povrch

Andy Rathbone

lupina 500 na infekci zubů

U povrchu je tvrdá část omezena pouze na tento tipy. Po rozdělení seznamu z 20 je zde 10 základních tipů ‚n‘ triků, jak ze svého Surface vytěžit více.Pokud jste ztraceni, přejeďte prstem od levého okraje obrazovky

Když konečně zavřete aplikaci, kterou používáte, přeskočí úvodní obrazovka a zaplní prázdnotu.Ale na čem jsi pracoval? před jste se dostali mimo trať klepnutím na odkaz?

Chcete-li to zjistit, posuňte prst z levé strany obrazovky. Prst přitáhne vaši původní aplikaci zpět na obrazovku a přenese vás do celého kruhu tam, kde jste byli před rozptýlením.Vyhledávejte položky zadáváním přímo na úvodní obrazovce

Pokud jste k Surface připojili jakýkoli typ klávesnice, máte speciální výhodu: Chcete-li něco vyhledat, začněte psát jeho název přímo na úvodní obrazovku. Windows automaticky načtou lištu Charms, zadají vyhledávání do pole Hledat a začnou vypisovat shody.

image0.jpg

Nemáte k Surface připojenou klávesnici? Totéž můžete udělat klepnutím na ikonu Hledat v pravém horním rohu úvodní obrazovky. Když se zobrazí pole Hledat v podokně Hledat, klepnutím do pole Hledat vyvolejte klávesnici na obrazovce. Poté začněte psát hledaný výraz.Vyberte položky na obrazovce v aplikacích

Trik při výběru obtížných položek spočívá v posunutí prstu po nich v naproti směru, kterým se posouvají.

Pošta vám obvykle umožňuje procházet e-maily posouváním prstu nahoru nebo dolů v seznamu. Vyberte tedy jeden kus e-mailu posunutím prstu po něm doleva nebo doprava. Tento trik v opačném směru funguje při výběru mnoha dalších zdánlivě obtížně vybraných položek.

Pořizujte snímky obrazovky

Chcete-li pořídit snímek toho, co vidíte na obrazovce, podržte klávesu Windows pod obrazovkou Surface a stiskněte tlačítko snížení hlasitosti. Obrazovka se ztlumí a ve složce Screenshoty vaší knihovny obrázků se objeví snímek obrazovky.

Pořizování snímků obrazovky je obzvláště užitečné, když se objeví chybová zpráva. Screenshot můžete poslat e-mailem technikovi, který chybu vyřeší.

Zastavte otáčení obrazovky

Možná nebudete vždy chtít, aby se obrazovka otáčela - možná čtete knihu nebo procházíte webové stránky.

Chcete-li zabránit otáčení obrazovky, otevřete lištu Charms a klepněte na Nastavení. Když se zobrazí podokno Nastavení, klepněte na ikonu Obrazovka vpravo dole.

Když se objeví lišta jasu, podívejte se na ikonu zámku rotace nahoře na liště; klepnutím na tuto ikonu zapnete a vypnete autorotaci.

Upravte nastavení své aplikace

Každá aplikace nabízí způsob, jak doladit své chování v oblasti Nastavení na liště Charms. Když vás něco na aplikaci rozčiluje, podívejte se, zda ji můžete změnit: Přetáhněte prst od pravého okraje panelu Charms a klepněte na ikonu Nastavení. Pokud lze aplikaci změnit, nabízí cestu podokno Nastavení.

Vytvořte jednotku pro obnovení

Vytvoření jednotky pro obnovení není příliš obtížné. Pokud máte flash disk, věnujte jej jako Recovery Drive pro váš Surface. Pokud se váš Surface jednoho dne nespustí, může být právě tento disk Recovery Drive jedinou věcí, která jej přivede zpět k životu.

Surface RT a Surface 2 vyžadují USB disk o velikosti alespoň 4 GB; modely Surface Pro a Pro 2 vyžadují USB disk o velikosti alespoň 8 GB.

Najděte ztracenou aplikaci úvodní obrazovky

Nemůžete najít aplikaci na úvodní obrazovce? Poté zkontrolujte oblast Všechny aplikace; na úvodní obrazovce posuňte obrazovku nahoru, dokud se nezobrazí oblast Všechny aplikace. Vyhledejte svou aplikaci v abecedním seznamu. Až to uvidíte, spusťte jej klepnutím.

Nebo chcete-li jej na úvodní obrazovce, kde se snadněji spouští, podržte prst na jeho ikoně. Když se v dolní části zobrazí panel aplikací, zvolte Připnout na začátek.

Nevidíte Pin to Start? Místo toho klepněte na ikonu Najít na Start na liště aplikací. Vrátí se úvodní obrazovka s dlaždicí dříve chybějící aplikace zvýrazněnou bílým okrajem.

Zvětšete úložný prostor zařízení Surface

Největší výzvou při přechodu ze stolního počítače na povrch je množství úložného prostoru. Většina povrchů nabízí úložiště od 32 GB do 128 GB; Surface Pro 2 nabízí až 512 GB.

Nejjednodušší, nejrychlejší a nejlepší způsob, jak maximalizovat úložiště na zařízení Surface, je vložit paměťovou kartu microSDXC do jejího paměťového slotu.

Nemáte paměťovou kartu? Poté postupujte podle těchto pokynů a odstraňte nepotřebné soubory:

  1. Spusťte program Vyčištění disku na ploše.

    Typ uvolnit místo na disku do vyhledávacího pole na panelu Charms. Poté klepněte na podobně pojmenovaný odkaz, který se zobrazí pod rámečkem. Zobrazí se program Vyčištění disku.

    image1.jpg

  2. Klepněte na tlačítko Vyčistit systémové soubory ve spodní části okna.

  3. Zaškrtněte políčka vedle položek, které chcete odstranit.

  4. Klepnutím na tlačítko OK soubory odstraníte.

    Když soubory smažete, budou nadobro pryč. Na rozdíl od většiny souborů na ploše je nelze načíst.

Přidejte své kontaktní informace do svého Surface

Pokud jste pro svůj účet Microsoft zvolili zabezpečené heslo, nikdo se nemůže přesunout na uzamčenou obrazovku.

tramadol hcl 50 mg

Ale pokud dobrý Samaritán najde váš povrch, jak bude nálezce vědět, jak vám jej vrátit?

Pro rychlé a snadné řešení si vezměte permanentní magickou značku a na zadní stranu zařízení Surface napište své jméno a telefonní číslo. Tím se zajistí nejen to, že vyhledávač uvidí vaše kontaktní informace, ale také to vyvolá podezření v zastavárně.

Chcete-li však zachovat prodejní hodnotu zařízení Surface, existuje ještě další způsob:

Pomocí programu Malování na ploše nebo jiného grafického editoru zadejte své jméno a telefonní číslo na tapetu, kterou používáte pro uzamčení obrazovky. To usnadňuje aktualizaci, pokud se změní vaše telefonní číslo.

Kdokoli najde váš Surface, uvidí vaše kontaktní informace pokaždé, když se váš Surface zapne.