10 způsobů, jak profitovat na medvědím trhu

Paul Mladjenovic

Medvědí trhy jsou brutální, když zasáhnou. Zeptejte se jakéhokoli investora do akcií, který byl plně investován do akcií v letech 1973–1975, 2000–2002 nebo 2008. Úlevu od masakru ulevíte energickým tahem za spodní ret nahoru a přes čelo, abyste si chránili oči před ošklivostí. Naštěstí medvědí trhy bývají mnohem kratší než býčí trhy, a pokud jste správně diverzifikovaní, můžete se dostat bez většího poškození.Pro obratné investory mohou medvědí trhy poskytnout příležitosti, jak posílit vaše portfolio a položit základy pro dlouhodobější budování bohatství. Zde je deset způsobů, jak zajistit, aby medvědí trhy byly velmi medvědí (a ziskové).Najděte dobré akcie ke koupi

Na medvědím trhu akcie dobrých i špatných společností mají tendenci klesat. Špatné akcie však mají tendenci zůstat na nízké úrovni, zatímco dobré akcie se zotavují a dostávají se zpět na cestu růstu.

Pro investora je strategie jasná. Pokud zásoby dobré a ziskové společnosti klesnou, představuje to nákupní příležitost. Překlad: Dobré věci jsou v prodeji! Tady je místo, kde některý základní výzkum přináší nějaké surové diamanty. Když najdete společnosti s dobrými tržbami a zisky a dobrým výhledem a poté použijete některé klíčové poměry, můžete odhalit skvělé akcie za výhodnou cenu (díky tomu medvědímu trhu).op 40 žlutá pilulka

Hon na dividendy

Dividenda pochází z čistého příjmu společnosti, zatímco cena akcie je diktována nákupem a prodejem na akciovém trhu. Pokud cena akcií klesá kvůli prodeji, ale společnost je silná, stále vydělává zisk a stále vyplácí dividendy, stává se dobrou příležitostí k nákupu pro ty, kteří hledají příjem z dividend.

Objevte drahokamy s hodnocením dluhopisů

Medvědí trh se obvykle vyskytuje v obtížných ekonomických dobách a odhaluje, kdo má příliš mnoho dluhů na to, aby se s nimi vypořádal a kdo dělá dobrou práci se správou jejich dluhů.

To je místo, kde se rating dluhopisů stává cenným. The hodnocení dluhopisů je široce vnímaný snímek důvěryhodnosti společnosti. Hodnocení přiděluje nezávislá agentura pro hodnocení dluhopisů (například Moody’s nebo Standard & Poor’s). Hodnocení AAA je nejvyšší dostupné hodnocení a znamená, že agentura věří, že společnost dosáhla nejvyšší úrovně úvěruschopnosti, a proto je nejméně riskantní investovat do ní (z hlediska nákupu jejích dluhopisů). Hodnocení AAA, AA a A se považují za investiční stupeň, zatímco nižší hodnocení (například v Bs a Cs nebo horší) naznačuje špatnou úvěruschopnost.Pokud je ekonomika ve špatném stavu a akcie byly otlučeny, a pokud vidíte akcie, jejichž společnost má rating dluhopisů AAA, může to být dobrý nákup!

Otočte své sektory

Použití fondů obchodovaných na burze (ETF) s vašimi akciemi může být dobrým způsobem, jak přidat diverzifikaci a použít přístup rotace sektoru. Různá odvětví fungují dobře v různých dobách odlivu a toku ekonomického nebo hospodářského cyklu.

steroidní krém na vyrážku

Když ekonomika vzkvétá a roste, společnosti, které nabízejí položky s velkými vstupenkami, jako jsou auta, stroje, špičkové technologie, domácí kutily a podobné velké nákupy, mají obvykle velmi dobré výsledky, stejně jako jejich zásoby (tyto jsou označovány jako cyklické akcie ). Mezi odvětví, která představují cyklické zásoby, patří výroba a diskreční právo spotřebitelů. V podstatě platí, že akcie společností, které prodávají zboží s velkými tikety nebo chtějí, si vedou dobře, když ekonomika roste a daří se jí dobře.

kyselina listová 1mg vedlejší účinky

Když však ekonomika vypadá, že prská ​​a vstupuje do recese, pak se vyplatí přejít na obranné akcie související s lidskou potřebou, jako jsou potraviny a nápoje (v odvětví základních výrobků pro spotřebitele), veřejné služby a podobně.

Jděte na špatné akcie

Medvědí trhy mohou být těžké pro dobré akcie, ale jsou brutální až špatné. Když špatné akcie klesnou, mohou stále klesat a při dalším poklesu vám dávají příležitost profitovat.

Když špatná akcie klesnou, akcie se často dostanou do vážnějšího poklesu, protože stále více investorů se na to dívá a objevuje vratké finance společnosti. Mnoho lidí by zkrátilo akcie a zisk, když se bude vrhat dál.

Zkratování je riskantní způsob, jak vsadit na pokles akcií. Pokud se mýlíte a zásoby vzrostou, máte potenciál neomezených ztrát. Lepším způsobem, jak spekulovat o poklesu akcií, je nákup opcí s dlouhodobým prodejem, které vám dávají potenciál profitovat, pokud máte pravdu (že akcie klesnou), ale omezují vaše ztráty, pokud se mýlíte.

Opatrně použijte okraj

Mnoho investorů marži nepoužívá, ale pokud ji použijete moudře, je to mocný nástroj. Jeho použití k získání akcií vyplácejících dividendy po jejich opravě může být skvělou taktikou. Okraj používá vypůjčené prostředky od svého makléře k nákupu cenných papírů (označovaných také jako a maržový úvěr ). Mějte na paměti, že když použijete marži, přidáte do mixu prvek spekulace. Nákup 100 akcií akcie vyplácející dividendy se 100 procenty vlastních peněz je skvělý způsob, jak investovat, ale nákup stejné akcie s marží zvyšuje riziko situace.

Všimněte si frází poté, co budou opraveny a akcie vyplácející dividendy. Obě fráze vám mají poskytnout lepší přístup k vaší strategii marží. Neradi byste použili marži dříve, než bude akcie opraveny nebo odmítnuty, protože makléřská společnost chce, abyste měli takříkajíc dostatek zajištění akcií. Použití marže ve špatnou dobu (když je akcie vysoká a následně klesá) může být nebezpečné, ale použití marže k nákupu akcie po výrazném poklesu je mnohem méně riskantní.

polyethylenglykol 3350 vedlejší účinky

Koupit možnost volání

NA možnost volání je sázka, že konkrétní aktivum (například akcie nebo ETF) v krátkodobém horizontu zvýší hodnotu. Nákup možností volání je o spekulaci, ne o investování. Pamatujte, že možnost volání je derivát a má konečnou trvanlivost; pokud si nedáte pozor, může vypršet bezcennost.

Dobrá část call opce spočívá v tom, že může být levné koupit a má tendenci být velmi levným vozidlem na dně (medvědí trh) akciového trhu. To je místo, kde může nastat vaše protikladná strana. Pokud byla cena akcií otřesena, ale společnost je v dobré kondici (solidní prodej, zisky atd.), Sázení na odskok akcií společnosti může být ziskové.

Možnosti jsou formou spekulace, ne investování. S investováním je čas na vaší straně. Ale s možnostmi je čas proti vám, protože možnosti mají omezenou životnost a mohou vypršet bezcenné. Další informace o strategiích budování bohatství s možnostmi najdete v knize High-Level Investing For Dummies (Wiley).

Napište možnost krytého hovoru

Psaní a krytý hovor znamená, že prodáváte kupní opci za akcie, které vlastníte; jinými slovy, přijímáte povinnost prodat své akcie kupujícímu (nebo držiteli) hovoru, který jste napsali, za stanovenou cenu, pokud akcie vzrostou a splní nebo překročí realizační cenu. Výměnou získáte příjem (označovaný jako opční prémie ). Pokud akcie po dobu životnosti opce nestoupnou na specifikovanou cenu opce (opce má klesající dobu použitelnosti a datum vypršení platnosti), můžete si ponechat své akcie i příjmy z provádění (psaní) možnost volání.

Psaní opcí na krytý hovor je relativně bezpečný způsob, jak zvýšit výnos na pozici akcií až o 5 procent, 7 procent a dokonce více než 10 procent v závislosti na tržních podmínkách. Mějte však na paměti, že nevýhodou psaní krytého hovoru je, že můžete být povinni prodat své akcie za specifikovanou cenu opce (označovanou jako realizační cena ) a vzdáváte se příležitosti získat zisky nad stanovenou cenu. Ale dobře, krytá možnost volání může být prakticky bezriziková strategie.

Napište prodejní možnost pro generování příjmu

Psaní a dát možnost vás (pisatele put) zavazuje k nákupu 100 akcií akcie (nebo ETF) za konkrétní cenu během doby, kdy je možnost aktivní. Pokud akcie, které byste chtěli koupit, právě spadly a máte zájem o jejich koupi, zvažte místo toho napsat opci s možností prodeje na stejnou akci.

Prodejní opce vám poskytuje příjem (tzv pojistné ) zatímco vás zavazuje koupit podkladové akcie za dohodnutou cenu opce (tzv realizační cena ). Ale protože si chcete akcie přesto koupit za realizační cenu opce, je to v pořádku a dostanete za to také zaplaceno (prémie).

Psaní prodejních opcí je skvělý způsob, jak generovat příjem na dně medvědího trhu. Jediným rizikem je, že možná budete muset koupit akcie, které se vám líbí. Chladný!

vedlejší účinky linzess

Buď trpělivý

Pokud se chystáte odejít do důchodu za deset let (nebo více), medvědí trh by vás neměl potit. Dobré akcie vycházejí z medvědích trhů a jsou obvykle připraveny na následující býčí trh. Takže nebuďte tak rychle z zásoby. Pokračujte ve sledování zásadních statistik společnosti (rostoucí tržby a zisky atd.), A pokud společnost vypadá dobře, pak vydržte. Pokračujte ve shromažďování dividend a držte akcie, jak se klikatí do dlouhodobého horizontu.