3 způsoby, jak si vyrobit vlastní křídovou barvu

Chris Pichereau, Abshier House

Křídová barva je fantastický produkt, ale je drahý a může stát až 35 $ za pouhý litr. S pouhými některými základními ingrediencemi a přístupem k tomu, co se dá, se však můžete naučit jak udělat křídu za zlomek nákladů. Křídová barva dostala jméno, protože pokrývá kus nábytku s měkkou, křídovou patinou, která dává tomuto kousku neuvěřitelný starožitný vzhled.

Křídová barva, kterou navrhla Annie Sloan, je barva, kterou lze snadno nanášet téměř na všechno. Skvělá věc je, že křídová barva nevyžaduje žádnou přípravu ani broušení čehokoli, co chcete malovat venku nebo uvnitř. Snadno zakrývající a rychle schnoucí, křídová barva poskytuje krásnou patinu a váš zoufalý předmět vypadá úžasně s velmi malým úsilím.Chalk Paint je tak pojmenovaná, protože se nanáší hladce, rychle schne a lze ji snadno obrousit, aby váš kousek vypadal skvěle a zoufale.

jak udělat křídu

Zdroj: © iStockphoto.com / GeorgePeters

Jak udělat křídu

Existuje několik různých způsobů, jak vyrobit křídovou barvu. Proces „udělej si sám“ (DIY) zahrnuje dva jednoduché kroky, které vyžadují lehké promíchání, nalití a míchání několika ingrediencí. Postupujte podle pokynů níže a vytvořte si vlastní křídovou barvu:

 1. Smíchejte sádrovou sádru, sódu bikarbónu nebo neomletou spárovací hmotu a vodu tak, aby se odstranily všechny hrudky.
 2. Nalijte do barvy sodu bikarbónu nebo nemletou směs injektážní směsi. Míchejte, dokud se veškerá směs nerozpustí a nejsou na ní hrudky.

Ujistěte se, že barva je stejně hladká, jako když jste začínali. Barva se zpočátku neliší od latexové barvy, kterou jste začali. Když křídová barva zaschne na nábytku, všimnete si zoufalého vzhledu.

U litru barvy čtyřnásobné množství, ale nezapomeňte, že rychle schne (a vysychá).

Recepty na křídu

Zde jsou tři z nejpopulárnějších receptů na křídu: sádra z Paříže, jedlá soda a nebrusná malta. Pro každý recept existují pouze tři přísady a použití níže uvedeného množství vám umožní vyrobit jen něco přes šálek barvy.

Recept na křídu z omítky z Paříže

 • 1 šálek latexové barvy
 • 1-1 / 2 lžíce vody
 • 2-1 / 2 lžíce sádry z Paříže

Recept na křídu na pečení

 • 1 šálek latexové barvy
 • 3 lžíce studené vody
 • 1/2 šálku jedlé sody

Recept na nepískovanou maltovou křídu

 • 1 šálek latexové barvy
 • 1 lžíce studené vody
 • 2 lžíce nebrusné spárovací hmoty