Absces

Absces

Lékařsky recenzováno Varixcare.cz. Naposledy aktualizováno 2. srpna 2021.

CO POTŘEBUJEŠ VĚDĚT:

Teplý obklad může pomoci vašemu abscesovému odtoku. Váš poskytovatel zdravotní péče může snížit absces, aby mohl odtékat. Možná budete potřebovat chirurgický zákrok k odstranění abscesu na rukou nebo hýždí.Absces kůže

NÁVOD K VÝBĚRU:

Vraťte se na pohotovostní oddělení, pokud:

 • Oblast kolem vašeho abscesu se stává velmi bolestivou, teplou nebo má červené pruhy.
 • Máte horečku a zimnici.
 • Vaše srdce bije rychleji než obvykle.
 • Cítíte se mdloby nebo zmatení.

Zavolejte svého lékaře, pokud:

 • Váš absces se zvětší nebo se nezlepší.
 • Váš absces se vrátí.
 • Máte dotazy nebo obavy týkající se vašeho stavu nebo péče.

Léky:

Vy smět potřebovat některý z následujících: • Antibiotika pomáhá léčit bakteriální infekci.
 • Acetaminofen snižuje bolest a horečku. Je k dispozici bez lékařského předpisu. Zeptejte se, kolik si vzít a jak často to brát. Postupujte podle pokynů. Přečtěte si etikety všech ostatních léků, které používáte, abyste zjistili, zda také obsahují acetaminofen, nebo se zeptejte svého lékaře nebo lékárníka. Acetaminofen může způsobit poškození jater, pokud není správně podán. Během jednoho dne nepoužívejte více než 4 gramy (4 000 miligramů) acetaminofenu.
 • NSAID , jako je ibuprofen, pomáhají snižovat otoky, bolest a horečku. Tento lék je k dispozici s lékařským předpisem nebo bez něj. NSAID mohou u některých lidí způsobit krvácení do žaludku nebo problémy s ledvinami. Pokud užíváte lék na ředění krve, vždy zeptejte se svého poskytovatele zdravotní péče, zda jsou pro vás NSAID bezpečné. Vždy si přečtěte etiketu léku a dodržujte pokyny.
 • Vezměte si lék podle pokynů. Kontaktujte svého poskytovatele zdravotní péče, pokud si myslíte, že váš lék nepomáhá nebo pokud máte nežádoucí účinky. Řekněte mu, zda jste alergičtí na jakýkoli lék. Udělejte si seznam léků, vitamínů a bylin, které užíváte. Zahrňte částky, kdy a proč je berete. Seznam nebo lahvičky s pilulkami přineste na následné návštěvy. Noste s sebou seznam léků v případě nouze.

Péče o sebe:

 • Na absces naneste teplý obklad. Pomůže to otevřít a vypustit. Navlhčete žínku v teplé, ale ne horké vodě. Komprimujte 10 minut. Opakujte to 4krát denně. Ne zatlačte na absces nebo se pokuste jej otevřít jehlou. Bakterie můžete zatlačit hlouběji nebo do krve.
 • Nesdílejte s nikým své oblečení, ručníky ani povlečení. To může rozšířit infekci na ostatní.
 • Ruce si často myjte. To může zabránit šíření choroboplodných zárodků. Použijte mýdlo a vodu nebo tření rukou na bázi alkoholu.
  Mytí rukou

Péče o ránu po jejím vyčerpání:

 • Pečujte o ránu podle pokynů. Pokud váš poskytovatel zdravotní péče říká, že je to v pořádku, opatrně odstraňte obvaz a obal z gázy. Možná budete muset gázu namočit, abyste ji dostali z rány. Vyčistěte ránu a oblast kolem ní podle pokynů. Osušte oblast a nasaďte nové, čisté obvazy. Pokud jsou obvazy mokré nebo špinavé, vyměňte je.
 • Zeptejte se svého poskytovatele zdravotní péče, jak vyměnit gázu v ráně. Sledujte, kolik kusů gázy je umístěno uvnitř rány. Do rány nevkládejte příliš mnoho obalu. Nezabalujte gázu příliš těsně do rány.

Kontaktujte svého poskytovatele zdravotní péče za 1 až 3 dny:

Možná budete muset odstranit obal nebo vyměnit obvaz. Zapište si své otázky, abyste si je během svých návštěv pamatovali.

© Copyright IBM Corporation 2021 Informace jsou určeny pouze pro použití koncovým uživatelem a nesmí být prodávány, redistribuovány ani jinak používány pro komerční účely. Všechny ilustrace a obrázky obsažené v CareNotes® jsou chráněny autorskými právy společnosti A.D.A.M., Inc. nebo IBM Watson HealthVýše uvedené informace jsou pouze vzdělávací pomůckou. Není určen jako lékařská rada pro individuální podmínky nebo léčby. Poraďte se svým lékařem, zdravotní sestrou nebo lékárníkem dříve, než začnete dodržovat jakýkoli léčebný režim, abyste zjistili, zda je pro vás bezpečný a účinný.

Další informace

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaše osobní poměry.

Lékařské prohlášení