Vylepšený Kulerův panel aplikace Adobe Illustrator CC

Jennifer Smith

Pokud rádi používáte barvy v návrzích aplikace Illustrator CC, budete rádi, když budete moci ukládat kombinace barev jako motivy. To lze provést přístupem na web Kuler přímo z aplikace Adobe Illustrator. Postupujte takto:rp 10 325 za cocet

Chcete-li postupovat společně s těmito kroky, nejprve vytvořte nový dokument, který využije výhody některých existujících barevných motivů z webu Kuler. 1. Zvolte Soubor → Nový a vyberte Zařízení pro Základní RGB pro Profil.

  Pokud nevidíte panel Kuler, zvolte Okno → Kuler nyní. Všimněte si, že panel bude s největší pravděpodobností prázdný, pokud jste dříve nepoužívali web Kuler s přihlášením Adobe. 2. Klikněte na tlačítko Spustit web Kuler, jak je znázorněno na tomto obrázku.

  Spustí se web.

  image0.jpg 3. Přihlaste se pomocí svého Adobe ID v pravém horním rohu.

  Po přihlášení můžete ukládat, upravovat a vytvářet barevné motivy.

 4. Vyberte Nejoblíbenější ve sloupci vlevo a zobrazte si stažené motivy. Nejpopulárnější motivy vyplňují sloupec vpravo.

  Pamatujte, že můžete také použít vyhledávací textové pole k prohledání existujících barevných motivů. Motivy najdete podle autora, klíčového slova a názvu.

  image1.jpg

 5. Vyberte kterékoli z nejoblíbenějších motivů a všimněte si, že nyní máte tyto možnosti: Přidat k oblíbeným, Stáhnout motiv jako soubor Adobe Swatch Exchange nebo Provést změny tohoto motivu a Zobrazit hodnoty barev, jak je znázorněno na obrázku. V této lekci zvolte Provést změny tohoto motivu a Zobrazit hodnoty barev.

  Zobrazí se okno, ve kterém můžete vybrat každou barvu a upravit její hodnoty. V této lekci provedete jednoduchou změnu jedné ze svých barevných hodnot. S webem Kuler můžete více experimentovat sami, až budete mít lepší představu o tom, jak jej používat.

  Můžete také vybrat Vytvořit ze sloupce vlevo a vytvořit si vlastní barevné téma od nuly.

  image2.jpg

 6. Vyberte libovolnou barvu a poté pomocí posuvníků barev pod ní změňte hodnotu.

 7. Přidejte název do textového pole Název. V tomto příkladu byl jako název použit barevný motiv Moje figuríny, jak je znázorněno na tomto obrázku, ale svůj barevný motiv můžete pojmenovat, jak chcete. Stiskněte Uložit.

  Tento barevný motiv byl uložen pod vaším účtem. Nyní se vrátíte do aplikace Adobe Illustrator, abyste k ní měli přístup.

  image3.jpg

 8. Vraťte se do aplikace Adobe Illustrator a vyhledejte panel Kuler.

 9. Klikněte na tlačítko Obnovit (RefreshKuler.png).

  Zobrazí se váš barevný motiv, jak je znázorněno na tomto obrázku.

  image4.jpg

 10. Vyberte nabídku Panel v pravém horním rohu a přidejte do políček Vzorník.

  Nyní můžete použít svůj barevný motiv ve své vlastní grafice.

Toto je pouze úvod do používání Kuleru, který nabízí mnoho dalších funkcí, které budete chtít prozkoumat sami.