Zákon o cenově dostupné péči: plány z bronzu, stříbra, zlata nebo platiny

Autor: Lisa Yagoda, Nicole Duritz, Joan Friedman

Copyright © 2014 AARP. Všechna práva vyhrazena.Pokud na trhu zdravotního pojištění nakupujete pojištění, které musíte podle zákona o cenově dostupné péči (ACA) nést, zjistíte, že dostupné plány jsou označeny podle typu kovu: bronzu, stříbra, zlata nebo Platina. (Pokud jste mladší 30 let nebo nemůžete na tržišti najít pokrytí, které stojí méně než 8 procent vašeho příjmu, můžete také zvážit katastrofické plány.)Kovy představují různé úrovně pokrytí, které obdržíte, a to, co plán platí v průměru. Úrovně plánu ano ne představují kvalitu poskytovaného zdravotního pojištění. ACA vyžaduje, aby všechny plány Marketplace nabízely základní zdravotní výhody, včetně preventivní a wellness péče, bez dalších poplatků.

I když se plány Marketplace rozhodně mohou navzájem lišit v typech nabízeného dalšího krytí, kovová označení se používají striktně ke zdůraznění toho, jak vy a pojišťovna sdílíte náklady na plán - ne k označení kvality plánu.Zde je shrnutí:

  • Bronz: Pokud si koupíte bronzový plán, můžete obecně očekávat, že budete platit relativně nízké pojistné, ale náklady ze všech kapes, ve formě splátek, spoluúčasti a spoluúčastí, jsou nejvyšší ze všech čtyř kategorií.

    Bronzové plány pokrývají přibližně 60 procent nákladů na zdravotní péči a jednotlivci jsou zodpovědní za přibližně 40 procent. Bronzový plán má tedy pravděpodobně největší smysl pro někoho, kdo neočekává, že bude zdravotnické služby v průběhu roku často využívat.  • Stříbrný: Prémie stříbrného plánu je obecně vyšší než prémie bronzového plánu a jeho náklady mimo kapsu jsou nižší. Plány Silver pokrývají přibližně 70 procent nákladů na zdravotní péči a jednotlivci jsou zodpovědní za přibližně 30 procent.

  • Zlato: Prémie zlatého plánu je obecně vyšší než prémie stříbrného plánu a jeho náklady mimo kapsu jsou nižší. Zlaté plány pokrývají přibližně 80 procent nákladů na zdravotní péči a jednotlivci jsou zodpovědní za přibližně 20 procent.

  • Platina: Prémie platinového plánu jsou obecně nejvyšší mezi úrovněmi kovů a jeho kapesní náklady jsou nejnižší. Platinové plány pokrývají přibližně 90 procent nákladů na zdravotní péči a jednotlivci jsou zodpovědní za přibližně 10 procent.

    Zatímco bronzový plán může mít smysl pro zdravého člověka, který předpokládá, že potřebuje malou lékařskou péči, plán platiny může mít smysl pro někoho, kdo očekává, že bude potřebovat průběžné a / nebo intenzivní zdravotní služby.

Jak významné jsou rozdíly v prémiích mezi různými kovovými plány? Na tuto otázku můžete odpovědět pouze tak, že zkontrolujete nabídky Marketplace ve vašem státě; návštěva HealthCare.gov začít.

Obecně řečeno, za prémie za platinový plán můžete platit ročně až o několik tisíc dolarů více než za bronzový plán. Stojí to za počáteční náklady? Tato odpověď zcela závisí na vašich zdravotních potřebách a výdajích, které vám mohou vzniknout při výběru bronzového plánu.

Vláda USA zavedla finanční dotace na pomoc jednotlivcům, kteří si kupují pojištění prostřednictvím online tržiště. Pokud váš příjem splňuje podmínky pro tuto pomoc, musíte se zaregistrovat do kovového plánu (nikoli katastrofického plánu), abyste získali daňový úvěr, který vám pomůže zaplatit vaše pojistné.

Pokud máte nárok snížit také své výdaje, musíte se zaregistrovat konkrétně do stříbrného (středního) plánu.