AM Broadcast Frequency Spectrum

Mark Wickert

Pro mnoho lidí ve Spojených státech je rádio AM - starší modulační schéma známé jako amplitudová modulace (AM) - je místo, kde můžete hovořit o rádiu a sportu. AM však není jen komerční vysílání. Letadla používají AM ke komunikaci s věží na letišti a krátkovlnné rádio používá AM pro mezinárodní vysílání.Vysílaný signál pro bezdrátovou komunikaci začíná svůj život jako elektrický průběh žijící uvnitř elektroniky vysílače. Vysílací anténa spouští signál jako pohybující se vlnu a poté šíření elektromagnetických vln přenáší vysílaný signál volným prostorem do přijímací antény.Přijatý signál se znovu stane elektrickým průběhem, když přijímací anténa provede opačnou konverzi. Na obou koncích spojení může signál v určitém okamžiku spočívat v doméně diskrétního času.

AM rozhlasové vysílání má přiřazené kanály v rozmezí od 540 kHz do 1700 kHz a rozložené v intervalech 10 kHz. Pokud je požadovaná stanice na 750 kHz, sousední kanály leží 10 kHz nad a pod 760 a 740 kHz. Každý kanál 10 kHz obsahuje horní postranní pásmo (USB) a dolní postranní pásmo (LSB). Podívejte se na obrázek a podívejte se na rozteč kanálů AM.[Uznání: Ilustrace Mark Wickert, PhD]Uznání: Ilustrace Mark Wickert, PhD

V jazyce teorie komunikace je nosná frekvence označuje frekvenci vysokofrekvenčního (RF) sinusoidu, který je odpovědný za přenášení informací nebo zpráv komunikátoru z vysílače do přijímače.

Frekvenční pásmo 535 až 1 705 kHz, které vysílá AM, je klasifikováno jako středofrekvenční rádiové pásmo. Signály středních vln sledují zakřivení Země pomocí pozemní vlna šíření, ale může se také odrazit od ionosféry v noci, což má za následek nebeská vlna propagace.

S přidáním šíření nebeských vln mohou vysílané signály AM cestovat na velké vzdálenosti - 500 mil nebo více. Pokud jste to nikdy nezkusili, jděte si nějakou noc sednout do auta a podívejte se, kolik vzdálených rozhlasových stanic AM můžete naladit.Srdcem vysílání AM je schopnost vyrábět levné rádiové přijímače AM. Možná jste hráli s jednoduchým detektor krystalů , které mohou přijímat stanice AM bez nutnosti použití baterie. Pokračujte, prohledejte internet a zjistěte, jak si jej sami postavit.

názvy sirupů proti suchému kašli