Interpreti a alba nejsou na Spotify k dispozici

Autor: Kim Gilmour

Navzdory velkému množství hudby někteří velmi významní umělci a alba na Spotify stále nejsou. Buď se rozhodli, že nebudou zahrnuti, nebo se nahrávací společnosti z jakýchkoli důvodů rozhodly nezahrnout celou svoji práci do streamovací knihovny Spotify. Zde je (v žádném případě komplexní) přehled některých populárních umělců a toho, co vy zvyklý najít od nich na Spotify:je citrát hořečnatý bezpečný
 • AC / DC: Australanové na webu znatelně chybí - vše, co je na jejich místě, je spousta tributních alb a kapel (Spotify říká, že se odhlásili ze zařazení do katalogu). Je to dost na uspokojení vašich skalních chutí? • Brouci: Digitální skladby z Fab Four jsou nyní po mnoha letech k dispozici ke koupi z iTunes (příběh sporu mezi nahrávací společností Beatles Apple Corps a Apple Job Steva Jobse je dobře zdokumentován). Beatles však dosud neuzavřeli digitální dohodu s nikým jiným. Streamování hudby Beatles, stejně jako nákup stahování, je v obchodě Spotify nemožné.

  Dohoda o iTunes byla přesto dokončena až v listopadu 2010, tak kdo ví? V katalogu najdete také hudbu od jednotlivých členů kapely - vydání od Johna Lennona, Paula McCartneyho a Ringa Starra jsou podstatně zastoupena. • Led Zeppelin: Bohužel v katalogu nenajdete žádné skladby Led Zep, protože se rozhodly je nevydat na Spotify. (A až v roce 2007 byly jejich písně zpřístupněny na Apple iTunes.) Vyhledejte Led Zeppelin na Spotify a najdete pouze poctové kapely a obaly jejich vlivné hudby.

  Pozitivní je, že najdete vydání posledních dnů od Roberta Planta na Spotify; v roce 2010 dostali uživatelé Premium ve vybraných zemích šestistopé EP exkluzivní z jeho alba Band of Joy .

 • Metallica: Napster, původně legálně pochybná bezplatná služba pro výměnu digitální hudby, změnila navždy hudební průmysl. (Brzy zaměstnanec Sean Parker, zvěčněný v hollywoodském filmu Sociální síť , je nyní jedním ze zúčastněných subjektů Spotify.) Když Metallica zjistila, že do Napsteru unikla nevydaná skladba, než byla k dispozici v obchodech - stejně jako veškerá jejich další zpřístupněná práce - okamžitě zahájily právní kroky.  Podpořte hodně odporu od fanoušků kapely. Dohoda byla uzavřena v červenci 2001, kdy byl Napster, žalovaný ze všech stran, nucen uzavřít a znovu se zrodit jako služba založená na předplatném. V roce 2006 Metallica souhlasila se zahájením prodeje skladeb na Apple iTunes. Bubeník Lars Ulrich se teď možná bude moci zasmát incidentu v Napsteru, ale kapela se zatím Spotify nepustila.

 • Pink Floyd: Tady jsou štíhlejší než štíhlejší. Ve Spotify není k dispozici žádné z ikonických alb kapely. Bývalí členové kapely měli dlouhodobý právní spor s EMI ohledně přítomnosti skladeb na Apple iTunes. Spat byl nakonec urovnán v roce 2011 pětiletou smlouvou, díky níž bude společnost EMI pokračovat v prodeji a distribuci hudby Pink Floyd prostřednictvím iTunes.

  Neudělali žádný oficiální komentář, proč nejsou na Spotify, ale po tom všem dramatu neočekávejte, že by se Roger Waters a společnost vrhli na distribuci jejich hudby ve streamovací formě na Spotify - ale jejich fanoušci jsou trpělivě čekat.

 • Radiohead: Všechna vydání štítku EMI společnosti Radiohead jsou k dispozici na Spotify, včetně roku 2008 Nejlepší z album. Po skončení platnosti v roce 2007 však vlivná skupina neobnovila smlouvu s EMI. Rozhodla se nevydat své dvě nejnovější alba, V duhách a Král končetin , v streamovacím katalogu Spotify (můžete si je však koupit v jiných digitálních obchodech).

  Navzdory této částečné nepřítomnosti je známo, že členové kapely používají Spotify a prostřednictvím svých webových stránek vydávají své vlastní seznamy skladeb Spotify. K dispozici je také individuální úsilí členů kapely, včetně Thoma Yorkea, Jonnyho Greenwooda a Philipa Selwaye. (A poslech jejich zadního katalogu jim stále vydělává licenční poplatky!)