Základy hraní Euchre

Autor: Barry Rigal, Omar Sharif

Euchre je vynikající sociální karetní hra, jednoduchá v pojetí, ale s vysokým stupněm jemnosti ve hře. Abyste mohli hrát Euchre, potřebujete následující:

  • Čtyři hráči: Dva týmy, dva hráči týmu.    je pětiúhelník rovnoběžník
  • Standardní balíček 52 karet: Vytáhněte eso z 9 v každé barvě a vytvořte balíček 24 karet pro hru.

Každý hráč obdrží pět karet a vy hrajete vždy jednu kartu; hráč, který položí nejvyšší kartu v obleku první zahrané karty - pokud někdo nepřispěje trumfem, v takovém případě to je ten, kdo položí nejvyšší trumfovou kartu - shromáždí všechny čtyři karty dohromady a naskládá je před sebe, čímž si vezme trik.

V Euchre vyhrajete kombinaci a získáte body za to, že vezmete většinu triků v ruce, což znamená vyhrát tři nebo více z pěti dostupných triků. Další body získáte, pokud využijete všech pět triků. První ze zadaného celkového počtu bodů, obvykle 10, vyhrává zápas.

Hru hrajete s partnery, ale za zvláštních okolností se jeden člen partnerství může rozhodnout pro sólo, pokud si myslí, že jít sám se vyplatí.

Výběr partnerů

Hrajete Euchre se dvěma týmy dvou hráčů, buď s předem připravenými partnerstvími, nebo s partnery vybranými rozřezáním balíčku. Pokud partnerům rozříznete balíček, dvě nejvyšší karty vezmou dvě nejnižší karty.

Ujistěte se, že partneři sedí naproti sobě. V partnerských hrách téměř vždy sedíte naproti svému partnerovi, pravděpodobně proto, abyste si navzájem zabránili v krku.

Určení trumfového obleku

Poté, co je dohoda dokončena, dealer otočí horní kartu ze čtyř zbývajících karet. Tomu se říká upcard a určuje, co trumfový oblek je pro aktuální ruku. Zbývající tři karty nehrají v aktuální hře žádnou roli.

Trumfová barva představuje bossovou barvu, což znamená, že trumfová karta poráží jakoukoli kartu v jakékoli jiné barvě. V Euchre musíte následovat oblek, který vede první hráč (zahrát kartu ve stejné barvě), ale pokud nemůžete následovat oblek, můžete zahrát tromf a vyhrát trik (pokud někdo nezahraje vyšší tromf).

Žebříček karet v euchre

Platí standardní pořadí pořadí - v každé barvě je eso vysoké a hodnoty klesají k nízkým 9.

co znamená rostlinná výroba

Jedinou výjimkou z pravidel pravidel klasifikace je trumf, který má následující pořadí:

  • Nejvyšší trumfová karta je zvedák trumfové barvy, často označovaný jako pravý altánek . (V Anglii hrajete hru s žolíkem, který se řadí mezi hlavní trumfy. Žolík je známý jako Benny, nebo nejlepší Bower.)

  • Druhou nejvyšší trumfovou kartou je druhý jack stejné barvy, často nazývaný levý altánek. Zvedák opouští svůj vlastní oblek a stává se trumfem pro ruku; například Jack of Spades přestává být rýčem, když jsou trumfy kluby - stává se z nich klub.

  • Zbývajících pět karet v trumfové barvě jsou eso, král, královna, 10 a 9 v pořadí od nejvyšší po nejnižší.

Pokud jsou například trumfy kluby, karty se řadí v pořadí uvedeném na tomto obrázku. Diamanty a srdce se běžným způsobem řadí od esa do 9.

Karty se řadí, když jsou trumfy kluby.Karty se řadí, když jsou trumfy kluby.

Sčítání skóre

Tým, který si vybere trumf a poté vyhraje tři nebo čtyři triky, získá 1 bod. Pokud strana, která dělá trumf, dostane všech pět triků, je to pochody nebo zametá ruku a tým získá 2 body.

k dispozici rádiové volací značky

Pokud tvůrci nesplní trikovou povinnost, obránci získají 2 body (ať už získají tři, čtyři nebo pět triků) - mají euchred tvůrci. Největší skóre však přichází, pokud se vydáte sólo a uděláte všech pět triků: 4 body.

Vážní hráči Euchre často používají karty 6 a 4 k udržení svých součtů. Chcete-li označit jeden bod, otočte nahoru 6 a položte 4 lícem dolů, abyste pokryli všechna místa kromě jednoho, a pohybujte kartami, když získáváte body.

Euchreovy strategie

Poté, co je vytvořen úvodní olovo, hra pokračuje ve směru hodinových ručiček kolem stolu. Musíš následovat (Zahrajte kartu v ledu barvy), pokud můžete, ale pokud nemůžete, zahoďte jakoukoli kartu nebo hrajte tromf, jak uznáte za vhodné. Ten, kdo hraje nejvyšší kartu barvy v čele, nebo nejvyšší tromfovou kartu, pokud byl na triku zahrán jeden nebo více trumfů, tento trik vyhrává.

domovská obrazovka iphone ios 10

Nedodržení tohoto příkladu se nazývá a zapomenout. Než vítěz shromáždí trik, musíte opravit vyřazení. Pokud jiný hráč zjistí, že je obhájce, může nevinná strana přidat ke svému skóre 2 body nebo odečíst 2 body z provinilé strany. Pokud vaše strana jde sama a jeden z oponentů se vzdá, trest je 4 body.

Část hry spočívá v zapamatování si zahraných karet. Když máte na výběr, musíte přemýšlet o tom, komu mohou zbývající karty zůstat, abyste určili, co mají vést a co vyhodit. Například originální trumf je karta, kterou si chcete zapamatovat; pokud jej prodejce přidá do ruky, nezapomeňte na to.

Pokud máte úvodní vedení a máte dvě nebo více tromfů, zvažte jejich vedení. Určitě byste měli vést vysoký trumf, pokud váš partner nazval trumfovou barvu, protože to pomáhá vašemu partnerovi najít chybějící karty. V opačném případě byste měli vést ze sekvence, pokud ji máte. Začněte s vysokými kartami, abyste pomohli svému partnerovi, aby zbytečně neztrácel své vysoké karty. Například pokud jsou srdce trumfy, můžete vést eso piků nebo eso klubů k pokusu vyhrát trik.

Na rozdíl od jiných karetních her nemá ukládání výher na deštivý den na Euchre obecně žádnou výhodu. Vezměte si své triky, kdykoli můžete, nebo je nikdy nedostanete.