Základy klávesnice na obrazovce Samsung Galaxy Note 3

Autor: Dan Gookin

Kdykoli je vyžadováno zadávání textu, vaše Samsung Galaxy Note 3 zobrazí klávesnici na obrazovce. Nenechte se vyděsit! Je to něco, na co si snadno zvyknete.Klávesnice na obrazovce se zobrazí ve spodní části dotykové obrazovky. Klávesnice se zobrazí, kdykoli váš telefon vyžaduje text jako vstup, například když píšete e-mail, píšíte něco na webu nebo píšete opilé, půlnoční aktualizace stavu Facebooku.Zde je ukázka standardní klávesnice na obrazovce Galaxy Note, známé také jako klávesnice Samsung. Klávesnice na obrazovce, kterou vidíte v telefonu, může vypadat nepatrně odlišně, protože některé klávesy mění svou funkci v závislosti na tom, co píšete.

image0.pngKlávesnice na obrazovce se zobrazuje v abecedním režimu. Klávesy od A do Z vidíte malými písmeny. Také vidíte klávesu Shift pro vytváření velkých písmen a klávesu Delete, která slouží k návratu a mazání.

Klávesa Enter mění svůj vzhled v závislosti na tom, co píšete. Je zobrazeno pět variant. Každý z nich dělá toto:

 • Enter / Return: Stejně jako klávesa Enter nebo Return na klávesnici počítače končí i tato klávesa odstavec textu. Používá se většinou při vyplňování dlouhých úseků textu, když je potřeba víceřádkový vstup, nebo když se dobře orientujete v angličtině a rozumíte konceptu odstavce. • Jít: Tento klíč akce nasměruje aplikaci, aby pokračovala v hledání, přijala vstup nebo provedla jinou akci.

 • Vyhledávání: Tlačítko Hledat se zobrazí, kdykoli něco hledáte. Stisknutím tlačítka zahájíte vyhledávání.

 • Další: Tento klíč se zobrazí vždy, když zadáváte informace do více polí. Stisknutím této klávesy přepnete fokus na další pole, například z pole Uživatelské jméno do pole Heslo.

 • Hotovo: Tato klávesa se zobrazí vždy, když dokončíte psaní textu do posledního pole obrazovky, která má několik polí. Někdy to odmítne klávesnici na obrazovce, někdy ne.

  Velká klávesa ve středu dolní části klávesnice na obrazovce je mezerník. Klávesy vlevo a vpravo se mohou měnit v závislosti na kontextu toho, co píšete. Může se například zobrazit klíč www nebo .com, který vám pomůže při zadávání adresy webové stránky nebo e-mailové adresy. Mohou se změnit i další klávesy, i když základní abecední klávesy zůstávají stejné.

  Chcete-li zobrazit klávesnici na obrazovce, dotkněte se libovolného textového pole nebo bodu na obrazovce, kde je povoleno psaní.

  Chcete-li klávesnici na obrazovce zrušit, dotkněte se tlačítka Zpět.

  image1.png

  Při otočení telefonu se klávesnice sama přeorientuje. Horizontální orientace klávesnice na obrazovce je široká, takže se vám bude snadněji používat