Vypočítejte svůj podíl na trhu pro malé firmy

Autor: Barbara Findlay Schenck

Vaše malá firma musí zůstat na špici konkurence a svého podílu na trhu. Pochopení vašeho podílu na trhu poskytuje dobrou známku vaší konkurenční pozice a způsob, jak sledovat váš růst na cílovém trhu.Rozšiřte svůj cílový trh pro malé firmy

Chcete-li vypočítat svůj podíl na trhu, nejprve definujte velikost trhu, na kterém soutěžíte.Celkový trh zahrnuje celý národ nebo svět - oblast trhu, na které nesmírně záleží na hlavních globálních marketingových společnostech, jako je Nike nebo Levi’s. Ale pro malý podnik, jako je ten váš, je důležitý váš cílový trh - ten v oblasti vlivu vašeho podnikání. Velikost cílového trhu můžete posoudit pomocí následujících kritérií:

můžete si vzít naproxen s tylenolem
 • Geografické cílení : Kde jsou vaši zákazníci a kolik jich je? Například maloobchodník může určit, že jeho geografický cílový trh se skládá převážně z lidí, kteří žijí nebo dovolenou do dvou hodin jízdy od místa podnikání maloobchodníka. Účetní může určit, že její geografický cílový trh je soustředěn v mezích města. Konzultant se může zaměřit na podniky v regionu pěti států. • Cílení na zákazníka : Kolik lidí nebo firem se skutečně hodí k vašemu zákaznickému profilu? Výrobce kancelářského nábytku se může zaměřit na všechna maloobchodní zařízení s kancelářským vybavením v zemi, spolu s architekty a designéry interiérů, kteří specifikují kancelářský nábytek. Online květinářství se může zaměřit výhradně na svatební plánovače a budoucí nevěsty v jednom státě nebo oblasti.

  mohu vzít benadryl se singulairem?
 • Cílení na produkt : Někdy je nejúčinnějším způsobem, jak měřit velikost cílového trhu, analýza toho, kolik prodejů podobných produktů se na trhu vyskytuje. Například minipivovar může měřit svůj podíl na trhu jako procento veškerého prémiového piva prodaného v jeho geografické cílové oblasti.

  Minipivovar by neměřil své tržby proti veškerému prodeji piva; zaměřilo by se na prodej prémiového piva, protože to je sféra podnikání minipivovaru. Obdobně by advokát, který se specializuje na územní plánování, posoudil počet případů využití půdy v cílové oblasti trhu, než se pokusí vypočítat podíl na trhu.Několik způsobů, jak vypočítat svůj podíl na trhu pro malé firmy

Až budete mít dobrý přehled o velikosti celkového cílového trhu, můžete k výpočtu svého podílu použít několik přístupů:

 • Jednotkové prodeje : Některé podniky mohou snadno zjistit celkový počet produktů, jako je ten jejich, které se každý rok prodají. Manažer motelu v regionu, který vybírá daň z obsazenosti hotelu, by například mohl rozdělit daň, kterou motel platí, celkovým plošným výběrem daní, aby dospěl k podílu motelu na trhu.

 • Počet potenciálních zákazníků : Pokud víte, že ve vaší oblasti cílového trhu je 30 000 dospělých, a pokud dokážete kvalifikovaně odhadnout, že každý desátý z nich - nebo 10 procent - je spotřebitelem služeb, jako je ta vaše, můžete předpokládat, že vaše firma má celkem potenciální trh 3 000 dospělých. Pokud obsluhujete 300 těchto dospělých, máte 10% podíl na svém cílovém trhu.

  Chcete-li pomoci při odhadování, navštivte referenční oblast vaší knihovny a projděte analytika místního trhu se standardními rychlostmi a datovými službami (SRDS), abyste se dozvěděli o spotřebitelích ve vaší oblasti trhu.

  Představte si například obchod s textilními a šicími potřebami, který slouží geografické oblasti, která zahrnuje 7 000 domů do 15 minut jízdy od obchodu. Majitelé mohli zjistit od místního analytika trhu, že se domácího šití účastní 18,5 procenta domácností v této oblasti.

  Pokud vynásobí svou tržní plochu pro 7 000 domácností o 18,5 procenta, zjistí, že mají na svém geografickém tržním území 1 295 potenciálních zákazníků. Pokud vlastníci v současné době obsluhují 250 z těchto potenciálních zákazníků, mají tržní podíl jen necelých 20 procent - což znamená spoustu příležitostí k růstu.

  staví prolia kost?
 • Celkový objem prodeje : Dalším způsobem, jak odhadnout podíl na trhu, je vypočítat, kolik lidé každý rok utratí v podnicích, jako je ten váš, ve vaší oblasti trhu, a poté toto číslo vydělit tržbami z prodeje.

  Například pokud lidé ročně utratí ve vaší oblasti trhu celkem 1 milion USD za produkty, jako jsou ty, které prodáváte, a pokud vaše firma prodá 100 000 USD ročně, pak máte 10% podíl na trhu.

  Efexor xr vedlejší účinky

Regionální obchodní deníky a noviny sestavují seznamy, které hodnotí tržby podniků v konkrétních průmyslových odvětvích nebo odvětvích služeb. Podniky uvádějí své příjmy (často mírně nafouknuté, čtěte je realistickým pohledem) jako základ pro zobrazení v těchto seznamech. Prostudujte si seznamy svého odvětví a vyhledejte vodítka k regionálním výnosům z prodeje ve vašem oboru.

Předpokládejme, že Green Gardens, rezidenční terénní firma, obsluhuje oblast trhu, která zahrnuje 20 000 domů, z nichž přibližně 10 procent využívá krajinářské služby. Potenciální trh služeb pro rezidenční krajinu je tedy 2 000 domů. Pokud Green Gardens obsluhuje 200 domů, má 10% podíl na trhu.

Dalším způsobem, jak se dívat na podíl na trhu, je objem dolaru. Green Gardens by mohl odhadnout výnosy každého ze svých konkurentů a poté tyto údaje přidat k údajům o příjmu Green Gardens, aby vytvořil hrubý odhad celkového prodeje služeb rezidenčních služeb na cílovém trhu. Pokud tržby na cílovém trhu dosáhnou celkem 4 miliony USD a pokud má Green Gardens roční tržby 600 000 USD, má Green Gardens tržní podíl 15 procent.

Pokud Green Gardens spojí své znalosti podílu na trhu na základě jednotkového prodeje (počet obsluhovaných domů) a podílu na trhu na základě objemu dolaru, jeho vlastníci by viděli, že mají 10 procentní podíl ze všech obsluhovaných domů, přesto mají 15 procentní podíl celkového objemu dolaru.

Toto zjištění by je mohlo vést k závěru, že obsluhují účty větších velikostí než někteří jejich konkurenti. A na základě toho by měli mít malou oslavu!