Cetuximab

Cetuximab

Obecné jméno: cetuximab (viz TUX i mab)
Jméno značky: Erbitux
Dávkové formy: intravenózní roztok (2 mg/ml)
Třída léčiv: Inhibitory EGFR

Lékařsky zkontrolováno Varixcare.cz 3. února 2021. Napsal Cerner Multum.Co je cetuximab?

Cetuximab se používá k léčbě rakoviny tlustého střeva a konečníku. Používá se také k léčbě rakovina hlavy a krku .Cetuximab lze také použít k účelům, které nejsou uvedeny v tomto návodu k léčbě.

Varování

Cetuximab způsobil u malého počtu pacientů život ohrožující vedlejší účinky. Po podání každé dávky cetuximabu vás vaši pečovatelé budou pečlivě sledovat.Při podání tohoto léku do žíly se mohou objevit nežádoucí účinky. Okamžitě sdělte svému pečovateli, pokud během infuze pociťujete závratě, horečku, svědění nebo dušnost.

kulatá žlutá pilulka 230

Cetuximab může mít dlouhodobé účinky na vaše tělo. Možná budete potřebovat časté lékařské vyšetření po dobu nejméně 8 týdnů po poslední dávce.

Před užitím tohoto léku

Tento přípravek byste neměli používat, pokud jste alergičtí na cetuximab nebo myší protein.Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl:

 • problémy se srdečním rytmem;

 • plicní onemocnění nebo porucha dýchání;

 • městnavé srdeční selhání ;

 • ischemická choroba srdeční (ucpané tepny); nebo

 • nerovnováha elektrolytů (například nízké hladiny draslíku nebo hořčíku v krvi).

Informujte svého lékaře, pokud jste alergičtí na červené maso nebo vás někdy kouslo klíště. Pokud ano, je pravděpodobnější, že budete mít určité reakce během nebo krátce po injekci tohoto léku.

Cetuximab může poškodit nenarozené dítě. Během užívání tohoto léku a nejméně 2 měsíce po poslední dávce používejte účinnou antikoncepci k zabránění otěhotnění. Informujte svého lékaře, pokud otěhotníte.

Při používání tohoto léku nekojte a nejméně 2 měsíce po poslední dávce.

Jak se cetuximab podává?

Cetuximab se podává jako infuze do žíly. Tuto injekci vám podá poskytovatel zdravotní péče.

cetuximab se musí podávat pomalu a dokončení infuze může trvat až 2 hodiny. Můžete dostat další léky, které pomáhají předcházet závažným vedlejším účinkům nebo alergickým reakcím.

Cetuximab se často používá v kombinaci s jinými léky proti rakovině a/nebo radiační léčbou. 1 hodinu po infuzi cetuximabu můžete dostat další protinádorový lék.

Cetuximab způsobil u malého počtu pacientů život ohrožující vedlejší účinky. Po každé infuzi cetuximabu vás vaši pečovatelé budou pečlivě sledovat, aby se ujistili, že nemáte žádné závažné vedlejší účinky.

sulfamethoxazol 800 mg trimethoprim 160 mg tableta

Cetuximab se obvykle podává, dokud vaše tělo již nereaguje na léky. Dodržujte velmi pečlivě pokyny svého lékaře k dávkování.

Možná budete potřebovat časté lékařské testy, abyste se ujistili, že tento lék nevyvolává škodlivé účinky. Vaše léčba rakoviny může být zpožděna na základě výsledků.

Cetuximab může mít dlouhodobé účinky na vaše tělo. Možná budete potřebovat lékařské vyšetření nejméně 8 týdnů po poslední dávce.

Co se stane, když vynechám dávku?

Zavolejte svého lékaře o pokyny, pokud zmeškáte schůzku pro infuzi cetuximabu.

Co se stane, když předávkuji?

Vyhledejte lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Poison Help na čísle 1-800-222-1222.

Čeho se mám při užívání cetuximabu vyvarovat?

Cetuximab by vám mohl usnadnit spálení sluncem. Během léčby cetuximabem a nejméně 2 měsíce po ukončení léčby se vyhněte slunečnímu záření nebo soláriu . Když jste venku, noste ochranný oděv a používejte opalovací krém (SPF 30 nebo vyšší).

Vedlejší účinky cetuximabu

Získejte nouzovou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce ( kopřivka obtížné dýchání, otok obličeje nebo hrdla) nebo závažná kožní reakce (horečka, bolest krku , pálení očí, bolest kůže, červená nebo fialová vyrážka s puchýři a loupáním).

Některé nežádoucí účinky se mohou objevit během infuze nebo několik hodin poté. Řekněte to ihned svému pečovateli cítíte -li dušnost, svědění, nevolnost, slabost nebo závratě, nebo pokud máte bolesti na hrudi, sípání, hlučné dýchání nebo chraplavý hlas.

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte:

 • bolest nebo zarudnutí očí, oteklá víčka, drenáž nebo krusty v očích, problémy se zrakem nebo zvýšená citlivost na světlo;

 • nový nebo zhoršující se kašel, bolest na hrudi nebo dušnost;

 • an akné -jako kožní vyrážka nebo jakákoli závažná kožní vyrážka;

 • zarudnutí nebo krusty kolem vlasových folikulů;

 • zarudnutí, teplo nebo otoky pod kůží;

 • pomalý srdeční tep, slabý puls, mdloby, pomalé dýchání (dýchání se může zastavit);

 • puchýře nebo vředy v ústech, červené nebo oteklé dásně, potíže s polykáním;

 • nízký počet bílých krvinek-horečka, vředy v ústech, vředy na kůži, bolest v krku, kašel, potíže s dýcháním; nebo

 • známky nerovnováhy elektrolytů-zvýšená žízeň nebo močení, zácpa , svalová bolest nebo slabost, křeče v nohou, necitlivost nebo mravenčení, pocit nervozity, nepravidelný srdeční tep, třepotání v hrudi nebo pocit udušení.

Časté nežádoucí účinky mohou zahrnovat:

 • svědění nebo vyrážka;

 • změny nehtů nebo nehtů na nohou;

 • suchá, popraskaná nebo oteklá kůže;

 • bolest hlavy ;

 • průjem ; nebo

 • infekce.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a mohou se vyskytnout další. Zavolejte svého lékaře a požádejte ho o radu ohledně vedlejších účinků. Nežádoucí účinky můžete hlásit FDA na čísle 1-800-FDA-1088.

Jaké další léky ovlivní cetuximab?

Jiné léky mohou ovlivnit cetuximab, včetně léků na předpis a volně prodejných léků, vitamíny , a bylinné produkty . Informujte svého lékaře o všech současných lécích a lécích, které začnete nebo přestanete používat.

Interaguje Cetuximab s mými dalšími léky?

Chcete -li zobrazit podrobnou zprávu, zadejte další léky.

Chcete -li zkontrolovat interakce, přidejte lék

Další informace

Pamatujte, uchovávejte tento a všechny ostatní léky mimo dosah dětí, nikdy své léky nesdělujte ostatním a používejte tento lék pouze k předepsané indikaci.

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaše osobní poměry.

způsobuje káva vysoký krevní tlak

Lékařské prohlášení

Copyright 1996-2021 Cerner Multum, Inc. Verze: 10.01.