Vlastnosti šálku Yorkies

Autor: Tracy L. Barr, Peter F. Veling

Někteří chovatelé začali vyrábět čajové šálky Yorkies, které váží 2 až 3 libry. Ve srovnání se skutečnými yorkšírskými teriéry, které váží asi 7 liber, jsou čajové šálky Yorkies opravdu malé. Než uvažujete o koupi jednoho, musíte si být vědomi některých charakteristik Teacup Yorkies.Šálek Yorkies neníTeacup Yorkies nejsou skuteční Yorkshire teriéři. Mohou také vyžadovat specializovanou lékařskou péči.

Nyní není nic špatného na tom mít menšího Yorkie, pokud chovatel používal etické šlechtitelské postupy. Pravidelně a bez zjevného důvodu se někteří psi rodí velmi malí; a ukradnou vám srdce, protože tolik potřebují lásku a péči.Někteří bezohlední a neetičtí chovatelé se však záměrně snaží tyto malé psy vyrábět a nazývají je Teacup Yorkies, což vede nevědomé kupce k přesvědčení, že šálky jsou skutečnou odrůdou plemene Yorkshire teriér. Oni nejsou.

Dávejte si však pozor na každého chovatele, který inzeruje nebo se údajně specializuje na šálek Yorkies. Důvod:  • Neexistuje nic jako šálek Yorkie. Teacup Yorkie není oficiálně uznán AKC. Je prostě příliš malý na to, aby to byl skutečný yorkšírský teriér. Každý, kdo vám řekne (nebo naznačuje), jinak buď neví, o čem mluví, nebo lže.

  • Yorkie, který váží 3 libry nebo méně často, vyžaduje zvláštní péči. Mimořádně malí Yorkíci jsou náchylnější k vážným zdravotním problémům a vrozeným vadám (jako portosystémový zkrat nebo malé ledviny - o kterých nebudete vědět až mnohem později).

  • Ačkoli se občas rodí mimořádně malí Yorkíové, žádný zodpovědný chovatel se pro tuto vlastnost nevyrábí. Vzhledem k tomu, že standard plemene je určen pro psy o hmotnosti 4 až 7 liber, odpovědní chovatelé by měli chovat pouze psy, které spadají do tohoto hmotnostního rozmezí. Chov velmi malých psů není pro matky bezpečný.  • Malá velikost ano ne učinit tyto psy cennějšími. Malý Yorkie by neměl stát víc než zdravý, normální velikosti. Ve skutečnosti by to mělo stát méně, protože to neodpovídá standardu plemene. Měly by být také prodávány až po kastraci nebo rozstřikování.