Předinstalované aplikace Chromebooku

Mark LaFay

V Chromebooku je na pevný disk skutečně nainstalováno jen velmi málo aplikací. Místo toho se aplikace zobrazené ve spouštěči aplikací podobají odkazům, které otevírají webové aplikace ve webovém prohlížeči Chrome. Aplikace v počítači můžete prohlížet několika různými způsoby:  • Stiskněte klávesu Hledat. Tím se otevře Spouštěč aplikací a umístí kurzor do vyhledávací lišty. Poté můžete v aplikaci Spouštěč aplikací procházet mezi okny dvěma prsty, kterými přejedete po touchpadu nahoru nebo dolů.  • Klikněte na ikonu Spouštěč aplikací. Tato ikona se nachází v levé dolní části plochy na poličce Chromebooku.

Chromebook je dodáván s klávesovými zkratkami pro několik již nainstalovaných aplikací, což se může u jednotlivých Chromebooků mírně lišit. Pokud pokryjeme aplikaci, která ve vašem Chromebooku dosud neexistuje, lze ji snadno přidat prostřednictvím Internetového obchodu Chrome.Ukládání dat na web pomocí Disku Google

image0.jpg

Ať už vytváříte aplikace prostřednictvím webového OfficeSuite založeného na Googlu, nebo chcete jen místo pro uložení důležitých souborů, Disk Google je váš pevný disk v cloudu. Uložte své soubory do složky na Disku Google a ta se synchronizuje s každým zařízením, které vlastníte a má nainstalovaný Disk Google.

Zpracování textu s dokumenty

image1.jpgDocs je aplikace Google pro zpracování textu. Pokud jste s Microsoft Wordem již nějakou práci vykonávali, budete s Dokumenty Google doma. Vytvářejte textové dokumenty; formátovat text; přidávat odkazy, obrázky, videa, tabulky a další; a ukládejte v mnoha formátech včetně Microsoft Word, OpenDocument, RTF (Rich Text Format) nebo Portable Document Format (PDF).

Dokumenty vytvořené pomocí Dokumentů Google se automaticky ukládají na Disk Google a jsou přístupné z jakéhokoli zařízení, které má přístup k internetu. Dokonce můžete pozvat ostatní ke spolupráci na vašich souborech Dokumentů, aniž byste museli soubory posílat e-mailem a obávat se zdvojování úsilí nebo ztráty práce.

Používání tabulek s tabulkami

image2.jpg

dělá vám tramadol ospalost?

Sheets je tabulková aplikace společnosti Google. Tabulky se hodně podobají Microsoft Excel a iWork’s Numbers. S Tabulkami můžete vytvářet seznamy, sledovat osobní finance, analyzovat data atd.

Vytvářejte vzorce pro provádění složitých výpočtů a analýzy dat. Snadno filtrujte, třídte a jinak organizujte svá data. Stejně jako Dokumenty jsou všechny tabulky uloženy na Disk Google a snadno sdíleny se spolupracovníky.

Zahájení nového podnikání? Pro projekce peněžních toků byste měli zvážit použití tabulek. Vy a vaši obchodní partneři na tom můžete pracovat bez obav ze ztráty informací nebo přepsání práce toho druhého!

Vytváření prezentací pomocí Prezentací

image3.jpg

Slides je další z webových služeb OfficeSuite společnosti Google. S ním můžete vytvářet nádherné prezentace se všemi druhy předem vytvořených nebo vlastních motivů. Importujte obrázky, videa a další interaktivní obsah; odkaz na webový obsah, jako jsou videa z YouTube; a více.

Psaní poznámek pomocí aplikace Keep

image4.jpg

Ať už jste student, máma nebo táta doma nebo v práci, psaní poznámek je důležitou součástí života. Google Keep je navržen tak, aby bylo psaní poznámek hračkou. Pomocí aplikace Keep můžete psát poznámky nebo hlasové poznámky. Snadno přidávejte obrázky a videa. Uložte si poznámky na Disk Google a sdílejte je s ostatními uživateli a spolupracovníky.

Organizace a přehrávání hudby pomocí Google Play

image5.jpg

Hudba Google Play je komplexní hudební nástroj ve vašem Chromebooku! Přesuňte svou hudební sbírku na Google Play a nechte ji být přístupná kdekoli na světě. Uspořádejte si své skladby do seznamů skladeb, sdílejte je, nebo poslouchejte seznamy přátel. Nakupujte v databázi skladeb Google Play a nakupujte a rozšiřujte svou sbírku.

Můžete se dokonce přihlásit k odběru a získat přístup ke streamování více než 20 milionů skladeb kdykoli. Hudba Google Play se synchronizuje se všemi vašimi zařízeními, aby byla zajištěna vaše hudba na všech vašich zařízeních. (Viz tento obrázek.)

image6.jpg

Volání a videochaty s Hangouty

image7.jpg

K volání pomocí Chromebooku nepotřebujete žádný efektní hardware ani další software! Jednoduše spusťte Google Hangouts a můžete rychle zavolat na jakékoli telefonní číslo na světě. Domácí volání jsou obvykle zdarma a mezinárodní volání stojí poplatek; ale nepotřebujete telefon, abyste mohli své rodině volat kamkoli na světě!

Můžete dokonce vést videochat s jedním, dvěma, třemi nebo více lidmi najednou. Chatujte přes text, fotografujte a odesílejte je. S Google Hangouts můžete dokonce sdílet svou obrazovku nebo ovládat plochu někoho jiného z vašeho počítače!

E-maily s Gmailem

image8.jpg

Gmail je výkonná a stále rostoucí bezplatná e-mailová platforma společnosti Google. S Gmailem můžete odesílat a přijímat e-maily; připojovat soubory, obrázky a odkazy; a rychle ukládat přílohy do cloudového úložiště Disku Google.

Gmail pro Chromebook má také funkci offline, takže můžete kontrolovat e-maily, psát e-maily a řadit je do fronty, abyste je mohli odeslat při příštím připojení online. Google také nabízí Gmail pro firmy, takže můžete mít hostovaný e-mail, který pochází z vaší domény.

Uspořádejte své dny pomocí kalendáře

image9.jpg

Google Calendar je velmi výkonný kalendářový systém. Ve svém kalendáři můžete snadno vytvářet události, nastavit je, aby se pravidelně opakovaly, nastavit budíky, pozvat ostatní k účasti na vašich událostech a další. Ve svém Kalendáři Google můžete vytvořit více kalendářů a sdílet jej s rodinou, přáteli a spolupracovníky. Uspořádejte si kalendář a zobrazujte jej podle dne, týdne, měsíce nebo dokonce podle programu.

Svůj kalendář můžete také synchronizovat s jakýmkoli moderním smartphonem a pokud potřebujete ke svému Kalendáři Google přistupovat z počítače Mac, můžete jej synchronizovat s Kalendářem svého počítače Mac. Svůj kalendář Google můžete dokonce přenést do aplikace Microsoft Outlook na počítači. (Viz tento obrázek.)

image10.jpg

fd & c modrá #1

Vzdálený přístup pomocí vzdálené plochy

image11.jpg

Vzdálená plocha je výkonný nástroj pro přístup k vašim dalším počítačům. Nainstalujte si Vzdálenou plochu do počítače Mac nebo Windows PC a máte k nim přístup z Chromebooku kdekoli na světě.

Počítače, ke kterým chcete přistupovat, musí být samozřejmě zapnuty a připojeny k internetu. Kromě toho je vzdálený přístup k vašim souborům, spouštění aplikací a další vzdálená práce hračkou.

Čtení v Knihách Google Play

image12.jpg

Pokud jste použili Kindle nebo iBooks, asi si dokážete představit, jak snadné a úžasné jsou Knihy Google Play. Nakupujte knihy za nízké náklady a ukládejte je do svého účtu Knih Google Play. Snadno synchronizujte své knihy s jakýmkoli zařízením, které vlastníte a má nainstalované Knihy Google Play.

image13.jpg

Vyhledání trasy s Mapami

image14.jpg

Google Maps je jedním z nejvýkonnějších mapových programů, které jsou v současné době k dispozici! Vyhledejte směry z bodu do bodu nebo proveďte trasu po silnici s více cíli. Kamkoli vás zavede vítr, Google zajistí, že jste na správné cestě!

Hledání firem, míst nebo oblíbených destinací v Mapách Google; sdílet mapy s přáteli; a dokonce úplně přiblížit zobrazení ulic. Přepněte svůj pohled na satelitní a zkontrolujte, zda vidíte auta zaparkovaná na vaší příjezdové cestě!

image15.jpg