Vymazání místa na disku v počítači Mac

Pokud zjistíte, že se pevný disk počítače Mac zaplňuje, můžete vyzkoušet několik věcí. Váš pevný disk se samozřejmě může zaplňovat, protože máte spoustu souborů, které si chcete ponechat. V takovém případě zvažte získání velkého externího pevného disku a přesunutí méně často používaných souborů a složek na něj. Obecně je dobré mít na hlavní jednotce alespoň 20 procent volného místa.

meclizin hydrochlorid 25 mg

Chcete-li uvolnit místo na disku, zkuste také tyto kroky:  • Vysypat koš. Příkaz je v nabídce Finder.  • Vyhledejte mimořádně velké soubory, které chcete odstranit nebo zálohovat na vyměnitelnou jednotku nebo disk. V aplikaci Finder otevřete nové okno aplikace Finder a poté otevřete domovský adresář. (Domovským adresářem je obvykle ikona House v postranním panelu.) Vyberte Finder → Zobrazit → Jako seznam. Poté zvolte Vyhledávač → Zobrazit → Zobrazit možnosti zobrazení a zaškrtněte políčko Vypočítat všechny velikosti. Když je toto políčko zaškrtnuto, přejde OS X na další snahu ukázat vám, jak velká je každá složka, nejen každý soubor. Výpočet obvykle trvá několik minut.

    Podívejte se, zda se některá z vašich složek nezdá nepřiměřeně velká. Pokud ano, hledejte zbytečné věci, které chcete odstranit nebo přesunout jinam. Podle potřeby proveďte stejný postup u podsložek.  • Odstraňte přerostlé soubory protokolu. UNIX může generovat spoustu protokolů, jak aplikace dělají svou práci. Mac OS X pravidelně spouští speciální programy údržby, aby je vyčistil. Běží v časných ranních hodinách, takže někdy nechejte Mac zapnutý přes noc. Často může pomoci restart. Můžete také použít sharewarové programy, které protokoly vyčistí. Yasu a Onyx jsou dva populární programy.

    mohu nechat debrox přes noc?
  • Defragmentujte pevný disk. OS X se snaží zabránit fragmentaci jednotlivých souborů, ale struktura disku jako celek může trpět příliš mnoha malými, nepoužívanými opravami. Apple doporučuje proti defragmentaci pro většinu uživatelů, pokud nedělají práci náročnou na disk, například úpravy videa, a jejich pevný disk není téměř plný.