Aktuální kolagenáza

Aktuální kolagenáza

Obecné jméno: aktuální kolagenáza (KOL a JEN ase TOP i již)
Jméno značky: Santyl
Dávkové formy: lokální mast (250 jednotek/g)
Třída léčiv: Místní prostředky pro odstraňování nečistot

Lékařsky zkontrolováno Varixcare.cz 16. listopadu 2020. Napsal Cerner Multum.Co je aktuální kolagenáza?

Kolagenáza je enzym, který štěpí kolagen v poškozených tkáních v kůži a pomáhá tělu vytvářet novou zdravou tkáň. Kolagen je druh bílkoviny, která spojuje a podporuje vlákna v tělesných tkáních, jako je kůže, šlachy, svaly a kosti.

Aktuální kolagenáza (na kůži) se aplikuje na těžké popáleniny nebo kožní vředy, které pomáhají odstraňovat odumřelé kožní tkáně a napomáhají hojení ran.

Místní kolagenázu lze také použít k jiným účelům, které nejsou uvedeny v tomto průvodci léky.křečové žíly na žaludku

Varování

Neměli byste používat kolagenázu, pokud jste na ni alergičtí.

Abyste se ujistili, že můžete bezpečně používat tento lék, informujte svého lékaře o všech vašich zdravotních stavech a pokud jste těhotná nebo kojíte.

Tento lék aplikujte pouze na postiženou kožní ránu. Snažte se, aby se na zdravou kůži kolem rány nedostala žádná mast.Aktivní enzymy v kolagenáze mohou zvýšit riziko bakteriální infekce ve vašem krevním oběhu. Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte jakékoli příznaky infekce, jako je horečka, zimnice, zrychlený srdeční tep, nevolnost , zvracení , bolest žaludku nebo pocit velké nemoci.

Před užitím tohoto léku

Neměli byste používat kolagenázu, pokud jste na ni alergičtí.

Abyste se ujistili, že můžete tento lék bezpečně používat, informujte svého lékaře o všech vašich zdravotních stavech.

Není známo, zda lokální použití kolagenázy poškodí nenarozené dítě. Informujte svého lékaře, pokud jste těhotná nebo plánujete otěhotnět během užívání tohoto léku.

Není známo, zda topická látka kolagenázy přechází do mateřského mléka nebo zda může poškodit kojící dítě. Nepoužívejte tento lék, aniž byste o tom informoval svého lékaře, pokud kojíte dítě.

jak zužovat tramadol

Jak mám používat kolagenázu?

Používejte přesně podle pokynů svého lékaře. Nepoužívejte ve větším nebo menším množství nebo déle, než je doporučeno. Postupujte podle pokynů na štítku s předpisem.

Tento lék aplikujte pouze na postiženou kožní ránu. Snažte se, aby se na zdravou kůži kolem rány nedostala žádná mast.

Topická kolagenáza se obvykle aplikuje jednou denně. Pokud je oblast rány znečištěná, možná ji budete muset aplikovat častěji.

Kolagenázu můžete aplikovat přímo na ránu, nebo ji aplikovat na sterilní gázový tampón a poté na ránu.

Před nanesením topické látky kolagenázy několikrát opláchněte oblast pokožky normálním fyziologickým roztokem nebo jiným čisticím prostředkem doporučeným lékařem. Topická kolagenáza může být méně účinná, pokud ji aplikujete na kůži, která byla ošetřena určitými čisticími prostředky nebo antiseptickými roztoky.

Před aplikací léků odstraňte co nejvíce volné tkáně. Namočte gázovou podložku čisticím roztokem doporučeným lékařem. Jemně vetřete ránu, abyste odstranili uvolněnou kůži a úlomky.

Váš lékař může doporučit použití antibiotikum prášek na postiženou kůži před aplikací kolagenázy. Dodržujte pokyny svého lékaře ohledně typu a množství antibiotického prášku, který chcete použít.

Aktivní enzymy v kolagenáze mohou zvýšit riziko bakteriální infekce ve vašem krevním oběhu. Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte nějaké příznaky infekce, jako je horečka, zimnice, zrychlený srdeční tep, nevolnost, zvracení, bolest žaludku nebo pocit nemoci.

Skladujte při pokojové teplotě mimo vlhkost a teplo.

Co se stane, když vynechám dávku?

Použijte vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte vynechanou dávku, pokud je téměř čas na další plánovanou dávku. K doplnění vynechané dávky nepoužívejte další léky.

Co se stane, když předávkuji?

Vyhledejte lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Poison Help na čísle 1-800-222-1222.

Předpokládá se, že předávkování lokální kolagenázou nebude nebezpečné. Pokud si myslíte, že jste použili příliš mnoho tohoto léku, můžete enzym smýt povidonem jód .

Co se mám vyvarovat používání topického kolagenázy?

Vyhněte se používání jiných léků v oblastech, které léčíte kolagenázou, pokud vám to lékař neřekne.

Aktuální vedlejší účinky kolagenázy

Získejte nouzovou lékařskou pomoc, pokud máte některou z nich příznaky alergické reakce: kopřivka ; obtížné dýchání; otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud se váš stav pokožky zhorší nebo máte nové příznaky nemoci nebo infekce.

falešně pozitivní test na drogy

Méně závažné vedlejší účinky mohou zahrnovat zarudnutí kůže kolem ošetřované oblasti, kde byla aplikována topická kolagenáza.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a mohou se vyskytnout další. Zavolejte svého lékaře a požádejte ho o radu ohledně vedlejších účinků. Nežádoucí účinky můžete hlásit FDA na čísle 1-800-FDA-1088.

Aktuální informace o dávkování kolagenázy

Obvyklá dávka pro dospělé pro keratózu:

Aplikujte na postižená místa jednou denně (nebo častěji, pokud se obvaz zašpiní, od inkontinence)

Použití: Odstraňování chronických kožních vředů a silně popálených oblastí

  • Ušetřete až 80% za své recepty.
  • Přijato ve více než 65 000 lékárnách.
Získejte slevovou kartu

Jaké další léky ovlivní lokální kolagenázu?

Mohou existovat další léky, které mohou interagovat s lokální kolagenázou. Informujte svého lékaře o všech lécích, které používáte. To zahrnuje předpis, volně prodejné léky, vitamíny a bylinné produkty . Nezačínejte s novým lékem, aniž byste o tom informoval svého lékaře.

Další informace

Pamatujte, uchovávejte tento a všechny ostatní léky mimo dosah dětí, nikdy své léky nesdělujte ostatním a používejte tento lék pouze k předepsané indikaci.

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaše osobní poměry.

Lékařské prohlášení

Copyright 1996-2021 Cerner Multum, Inc. Verze: 1.04.