Barvy jako italská adjektiva a idiomy

Antonietta Di Pietro, Francesca Romana Onofri, Teresa L. Picarazzi, Karen Antje Mller, Daniela Gobetti, Beth Bartolini-Salimbeni

V italštině nejsou barvy jen každodenní přídavná jména; také se objevují v idiomech, aby vyjádřili emoce, obavy, pocity a vášně. Barvy nabijí idiomy s poetickou nuancí.generičtí výrobci adderall 2018

Výrazy jako drby ( drby sloup s ), thriller ( tajemný román ), mít jeden fifa blu ( být naplněn hrůzou ), bílá paní ( přízrak ženy [folklór říká, že její vzhled je předzvěstí smrti]), a Černá duše ( [mít] zlou duši ) jsou běžné v italštině.Barvy také vytvářejí italskou vlajku, která se nazývá trikolóra ( tři barvy ) protože je zelená, bílá a červená. Jakákoli asociace zelené, bílé a červené evokuje trikolóra u Italů natolik, že tyto tři odstíny ztratily funkci adjektiv a získaly funkci národních symbolů.

Zde je několik dalších idiomatických výrazů s barvami:  • modrá zóna ( modrá oblast ), obvykle v historickém centru města, kde je zakázán pohyb aut

    k čemu se používá sildenafil
  • stát se všemi barvami ( ukázat hluboké rozpaky )

  • řekni / udělej / uvidíš to ve všech barvách ( říkat / dělat / vidět všechny druhy absurdních věcí )  • být černý ( být naplněn vztekem )

    obrázky účinků krokodýlí drogy
  • dát pero na papír ( dát něco v černé a bílé barvě [jako černým inkoustem na bílém papíře])

  • vidět nás rudě ( být velmi rozrušený )

Když fotka není na barvy ( v barvě ), své v černé a bílé ( bílý a černý ) v italštině, ne v Černý a bílý jako v anglickém jazyce!

Navzdory použití barev v tolika italských idiomech nezapomeňte, že barvy jsou deskriptory a že stejně jako u každého adjektiva v italštině souhlasí v pohlaví a čísle s podstatným jménem, ​​které popisují:

Na rozdíl od anglického jazyka, barvy obvykle následují podstatná jména v italštině: Nosím sukni Černá a sako zelená ( Mám na sobě černou sukni a zelenou bundu ).

Většina barev jsou přídavná jména končící na -the, -the, ( -tj v množném čísle), některé končí na -je ( -i [množné číslo]), zatímco ostatní zůstávají nezměněny podle pohlaví a počtu:

Barvy v -o / -a / -i / -e Barvy v -e / -i Barvy s neměnným koncem
bílá / a / strávit/ ch je
( bílý )
zelená / i ( zelená ) růže ( růžový )
černá / a / tj ( Černá ) oranžový / i ( oranžový ) viola ( fialová / fialová )
červená / a / tj ( síť ) Hnědý / i ( hnědý ) blu ( modrý )
žlutá / a / tj ( žlutá ) světle modrá / i ( světle modrá )
světle modrá / a / tj ( blankyt )