Počítače pro figuríny Cheat Sheet

Autor: Nancy C. Muir

Počítače nabízejí svět pohodlí pro seniory, ale mohou být také trochu zastrašující. Chcete-li začít správně, přečtěte si v tomto kontrolním seznamu, co byste měli hledat před zakoupením počítače. Po zakoupení počítače prodlužte jeho životnost podle těchto tipů na péči a údržbu. Pro doplnění vašich zkušeností je zde několik užitečných klávesových zkratek pro rychlé provádění úkolů v systému Windows 10 a deset užitečných webů pro seniory.Kontrolní seznam pro nákup počítače

Když si kupujete počítač, zvažte, jaký typ počítačového modelu by vám nejlépe vyhovoval, a vezměte v úvahu funkce, které považujete za nejdůležitější. Vyberte si z těchto stylů: • Věž: Forma počítače, která je tu už nějakou dobu, je věž. Věž je jeden styl stolního počítače, který díky své velikosti lidé udržují na stole nebo v jeho blízkosti.

 • Kompaktní stolní počítač : Kompaktní stolní počítače o velikosti krabice od bot, které lze umístit na plochu. Pokud se vám líbí váš počítač malý, ale nepřenosný, přihlaste se do kompaktní plochy. • Vše v jednom: Jiná forma stolního počítače se nazývá all-in-one. U tohoto typu počítače jsou všechny mozky počítače uloženy v krytu monitoru, takže celý počítač sedí na vašem stole nebo stole.

  i-2 červená pilulka
 • Notebook : Notebook je přenosný a váží kdekoli od 2 do 8 liber. Monitor, klávesnice a myš (ve formě plochého touchpadu) jsou součástí notebooku.

Kromě modelu vašeho počítače vezměte v úvahu, která z těchto funkcí je pro vás nejdůležitější: • Paměť: Váš počítač by měl mít alespoň 2 gigabajty (GB) RAM.

 • Procesor: Většina dnešních procesorů jsou vícejádrové procesory, například řady procesorů i3, i5 a i7 od společnosti Intel. Jsou voláni ti, kteří mají dva procesory dvoujádrový; volají se ti se čtyřmi procesory čtyřjádro; a procesory se šesti jádry jsou označovány jako hexa-jádro . Závěr s jádry spočívá v tom, že čím více jich máte, tím rychleji může počítač zpracovávat pokyny, protože všechna jádra mohou pracovat najednou s mnoha aplikacemi.

  doxylamin sukcinát maximální dávka
 • Životnost baterie: Pokud si vyberete notebook a budete jej používat v nastavení bez zdroje energie, například v letadle nebo v čekárně u lékaře, podívejte se na model s delší výdrží baterie (některé nabízejí 10 hodin a více).

 • Klávesnice: Zajistěte, aby se vám klávesnice cítila pohodlně.

 • Obrazovka: Počítače přicházejí s obrazovkami od 9 palců u menších notebooků až po 28palcové stolní modely. 15palcový monitor je pro většinu lidí pohodlný, ale pokud pracujete s obrázky vyšší třídy nebo sledujete videa, zvažte větší obrazovku, protože větší obrazovky mohou být pro vaše oči snazší. Zvažte získání dotykové obrazovky, abyste mohli využívat všechny funkce dotykové obrazovky Windows 10.

 • Jednotka CD / DVD: Počítače mohou být dodávány s jednotkou CD nebo DVD či nikoli. Pokud je pro vás počítač vhodný i jinými způsoby, ale nemá jednotku CD / DVD, zvažte volbu externí jednotky.

 • Typ pevného disku: Počítače tradičně používají pevné disky k ukládání programů a dat. V mnoha počítačích se místo pevného disku používá jednotka SSD. Rychlost přístupu (jak rychle váš počítač načítá data) disků SSD je mnohem vyšší než rychlost přístupu pevných disků. Pokud potřebujete počítač, který zpracovává informace velmi rychle, hledejte počítač s jednotkou SSD.

 • Bezdrátové připojení: Chcete-li se připojit k některým bezdrátovým zařízením a sítím, potřebujete bezdrátové připojení.

 • Obsažený software: Některé počítače jsou dodávány s obslužnými programy, jako je antivirový software nebo software pro zvýšení produktivity, jako je Microsoft Office. Uvědomte si, že některý software nabízí pouze krátkodobou zkušební verzi a za zakoupení upgradu plné verze musíte zaplatit.

 • Podpora výrobce: Zkontrolujte dostupnou záruku a technickou podporu. Zkontrolujte také užitečnou dokumentaci na webu výrobce.

 • Grafické a zvukové karty: Chcete-li používat multimediální nebo herní software, požádejte o sofistikovanější zvukové a obrazové funkce, jako je samostatná grafická karta nebo samostatná zvuková karta.

 • Webová kamera: Pokud budete svým přátelům nebo vnoučatům volat prostřednictvím služby, jako je Skype, je užitečné mít vestavěnou webovou kameru pro přenos videozáznamů během hovoru. Většina počítačů dnes obsahuje webovou kameru umístěnou těsně nad obrazovkou počítače.

  pilulky 512 bílé kulaté

Tipy pro péči a údržbu počítače

Chcete-li, aby váš počítač běžel ve špičkové formě, musíte provést základní údržbu. Tady je několik rad, jak udržet počítač v bezpečí a optimálně fungovat:

 • Brána firewall systému Windows: Chcete-li zabránit lidem a programům v stahování škodlivého kódu a virů do počítače z Internetu, zapněte funkci Brána firewall systému Windows.

 • Antivirový software : Ke skenování počítače a odstranění virů můžete použít antivirový software, jako je Windows Defender, který je dodáván se všemi počítači se systémem Windows 10, nebo antivirový program jiného výrobce, například MacAfee.

 • Použít Obnovení systému: Můžete vytvořit bod obnovení systému, který uloží aktuální nastavení a vrátí se k těmto nastavením, pokud váš počítač začne mít problémy. K tomu může dojít po instalaci nového programu nebo ovladače hardwaru.

 • Optimalizujte svůj pevný disk: Optimalizace pevného disku vymaže všechny poškozené nebo zastaralé soubory, aby se zlepšil výkon vašeho počítače.

 • Životnost baterie: Pokud máte notebook nebo tablet, měli byste si uvědomit, že se opotřebují všechny baterie a váš počítač se nijak neliší. Pokud se vaše baterie již nenabíjí tak dlouho jako dřív, zvažte nákup náhradní baterie od výrobce.

 • Proveďte vyčištění disku: Pomocí funkce Vyčištění disku uvolněte místo na pevném disku. Díky tomu bude váš počítač fungovat lépe.

 • Nastavit heslo: Přiřazením hesla k uživatelskému účtu Windows můžete zabránit lidem v přístupu k vašim souborům a osobním údajům.

  Efexor xr vedlejší účinky první týden
 • Chraňte svůj notebook před poškozením: Pokud máte notebook, investujte do dobrého pouzdra pro jeho ochranu před poškozením při cestování. Pořiďte si také chránič obrazovky, což je tenký plastový plát, který umístíte přes obrazovku, abyste zabránili poškrábání.

 • Zvažte použití hesla pro obrázek: Pokud je váš počítač nebo notebook na místě, kde vás obklopují jiní lidé, zvažte použití obrázkového hesla, které je pro lidi téměř nemožné překonat. Uvědomte si také, že použití špendlíku místo hesla je pravděpodobně nejméně bezpečný způsob, jak postupovat, protože je tak krátký a skládá se výhradně z čísel.

10 nebo tak Klávesové zkratky Windows

Pomocí těchto klávesových zkratek systému Windows můžete rychle a snadno zpracovávat běžné činnosti, jako je například řezání a vkládání textu, nebo otevírat klíčová okna.

Klávesa nebo kombinace kláves Účinek
Ctrl + X Ořízne vybraný text nebo objekt
Ctrl + C Zkopíruje vybraný text nebo objekt
Ctrl + V Vloží zkopírovaný nebo vyjmutý text nebo objekt
Ctrl + Z Vrátí zpět předchozí akci
Alt + Tab Přepíná mezi aktuálně otevřenou aplikací
Klíč Windows Zobrazí nabídku Start
Win + S Otevírá Cortanu
Vyhrajte + C. Otevře Cortanu v režimu poslechu
Vyhrajte + já Zobrazí okno Nastavení
Vyhrajte + L. Zobrazí obrazovku uzamčení
Vyhrajte + X Zobrazte nabídku Plocha
Vyhrajte + A Zobrazí Centrum akcí
Win + E Zobrazí Průzkumníka souborů
Win + Tab Zobrazí zobrazení úlohy

10 užitečných webových stránek pro seniory

Jakmile začnete notebook používat, můžete najít následující stránky, které jsou dobrým výchozím bodem pro různé typy online aktivit. Šťastné procházení!

Hypertextový odkaz Adresa
CNN Novinky
Fool.com Finanční zprávy a rady
Grandparents.com Zdroj pro věci týkající se vašich vnoučat
Jitřenka Ceny akcií a podílových fondů
TV průvodce Rozvrhy televize a novinky o televizních programech
Kajak Plánování / rezervace cesty
flickr sdílení fotek
eHarmony Seznamovací web zaměřený na seniory
Sociální pojištění
Správa
Pomoc při plánování odchodu do důchodu v sociálním zabezpečení
IMDb Informace o aktuálních filmech a hvězdách