Konfigurace síťových tiskáren Windows

Než mohou uživatelé sítě tisknout v síti, musí být síťové tiskárny správně nakonfigurovány. Většinou je to jednoduchý úkol. Jediné, co musíte udělat, je nakonfigurovat každého klienta, který potřebuje přístup k tiskárně.

Před konfigurací síťové tiskárny pro práci se síťovými klienty si přečtěte část o konfiguraci klienta v příručce dodané s tiskárnou. Mnoho tiskáren je vybaveno speciálním softwarem, který poskytuje pokročilejší funkce tisku a sítě než standardní funkce poskytované systémem Windows. Pokud ano, možná budete chtít nainstalovat software výrobce tiskárny na klientské počítače, místo abyste používali standardní podporu síťových tiskáren Windows.Přidání síťové tiskárny

Přesný postup přidání síťové tiskárny se trochu liší v závislosti na verzi systému Windows, kterou klient spouští. Následující kroky popisují postup pro Windows 7 (postup pro Windows Vista je podobný): 1. Zvolte Start → Zařízení a tiskárny.

 2. Klikněte na tlačítko Přidat tiskárnu na panelu nástrojů.  tv 150 kulatá pilulka

  Tímto krokem se spustí Průvodce přidáním tiskárny.

  image0.jpg

 3. Vyberte možnost Přidat síťovou, bezdrátovou nebo Bluetooth tiskárnu.  vedlejší účinky efexoru

  Průvodce vyhledá v síti dostupné tiskárny a zobrazí seznam nalezených tiskáren.

  image1.jpg

 4. Klikněte na tiskárnu, kterou chcete použít.

  Pokud nemůžete najít tiskárnu, kterou chcete použít, klikněte na Tiskárna, kterou chci není uvedena, a po zobrazení výzvy zadejte adresu UNC nebo IP pro tiskárnu.

  minerální olej pro kočky
 5. Klepnutím na tlačítko Další přidejte tiskárnu.

  Průvodce zkopíruje do počítače správný ovladač tiskárny pro síťovou tiskárnu. (Může se zobrazit výzva k potvrzení, že chcete přidat ovladač. Pokud ano, pokračujte kliknutím na Instalovat ovladač.)

  Průvodce přidáním tiskárny zobrazí obrazovku s názvem tiskárny a zeptá se, zda chcete označit tiskárnu jako výchozí tiskárnu.

 6. Pokud chcete, určete tiskárnu jako výchozí tiskárnu.

 7. Pokračujte kliknutím na Další.

  Zobrazí se konečné potvrzovací dialogové okno.

 8. Klikněte na Dokončit.

  mohu užívat melatonin s benadrylem?

  Jsi hotový!

Přístup k síťové tiskárně pomocí webového rozhraní

Tiskárny, které mají přímé síťové připojení, často obsahují integrovaný webový server, který umožňuje správu tiskárny z libovolného prohlížeče v síti. Například následující obrázek zobrazuje domovskou stránku tiskárny Xerox Phaser 6125. Toto webové rozhraní umožňuje zobrazit informace o stavu tiskárny a zkontrolovat konfiguraci tiskárny. Můžete si dokonce prohlédnout protokoly chyb a zjistit, jak často se tiskárna zasekává.

image2.jpg

tablety cetirizin hydrochloridu 10 miligramů

Chcete-li vyvolat webové rozhraní tiskárny, zadejte jeho IP adresu nebo název hostitele do adresního řádku libovolného webového prohlížeče.

Kromě jednoduchého zobrazení informací o tiskárně můžete také upravit konfiguraci tiskárny z webového prohlížeče. Například následující obrázek zobrazuje stránku Nastavení sítě pro tiskárnu Xerox. Zde můžete změnit podrobnosti konfigurace sítě, například název hostitele TCP / IP, adresu IP, masku podsítě, název domény atd.

Další konfigurační stránky vám umožňují sdělit tiskárně, aby zaslala e-mailové upozornění na adresu, kterou zadáte, kdykoli narazíte na problém s tiskárnou.

image3.jpg

Jako správce sítě možná budete muset často navštěvovat webovou stránku tiskárny, ve skutečnosti byste ji měli přidat do nabídky Oblíbené v prohlížeči, abyste se k ní snadno dostali. Pokud máte několik tiskáren, přidejte je do složky s názvem Síťové tiskárny.