Vytvoření 3D objektu pomocí TinkerCADu

Autor: Kalani Kirk Hausman, Richard Horne

Vytvoření vlastního 3D objektu je velmi snadné a lze ho provést pomocí bezplatného softwaru dostupného prostřednictvím webového prohlížeče, takže nemusíte nic instalovat, abyste mohli začít. Pro tuto ukázku použijeme software TinkerCAD, který nyní podporuje AutoDesk. Tento software může fungovat pouze pomocí prohlížeče Google Chrome nebo prohlížeče Mozilla Firefox, ale vše, co musíte udělat, je přejít na http://tinkercad.com .

Po vytvoření účtu (vyžaduje e-mailovou adresu) nebo použití stávajícího účtu se můžete přihlásit ke službě TinkerCAD, která poběží výhradně v prohlížeči a nevyžaduje stahování ani instalaci žádného softwaru ve vašem systému.Windows 10 změnit obrázek účtu

Po úspěšném přihlášení můžete rychle začít vytvářet 3D objekty a exportovat je jako typy souborů .STL nebo .OBJ pro 3D tisk. Chcete-li to provést, postupujte takto:

 1. V seznamu vlevo pod položkou PROJEKTY vyberte možnost [Vytvořit nový projekt].

  otevřený obvod vs uzavřený obvod
 2. S vybraným novým projektem (Project1 pro tuto ukázku) vyberte z možností akcí ve střední části obrazovky možnost [Vytvořit nový design].

  image0.jpg

  Pracovní rovina je pro nový objekt zobrazena (název je náhodný) jako jednoduchá plochá mřížka a můžete vybrat Geometrické tvary z pravé strany a vytvořit tak svůj objekt. Rozměry a orientaci každého prvku lze upravit jejich výběrem myší a provedením požadované úpravy. Zde byl vybrán objekt Cube a pomocí orientační šipky se kostka otáčí v úhlu -40 stupňů.

  image1.jpg

  tvorba příkazového bloku minecraft 1.13
 3. Přidejte objekty, jak se vám líbí.

  Přidání trojúhelníkového střešního objektu a jeho otočení do správné orientace se provádí pomocí stejného postupu, ale nyní jsou oba objekty zarovnány do stejné základní roviny. Výběr zarovnání a vytažení střechy za její šipku bude manipulovat s jejím umístěním v trojrozměrném prostoru. Zde jsme zvedli střešní objekt tak, aby odpovídal správné výšce stěn krychle.

  image2.jpg

  Můžete podržet klávesu Shift a vybrat více objektů najednou. Výběr možnosti [Seskupit] v pruhu záhlaví spojí objekty a vytvoří tak velmi jednoduchý design domu, kde lze také usnadnit výběr barvy zobrazení (nikoli barvy, kterou bude tisknout, pouze barvy zobrazené v TinkerCADu) k identifikaci objektu při stavbě větších struktur.

  jak změřit můj pas

  Pokud vyberete objekt, můžete upravit jeho barvu zobrazení nebo z něj vytvořit díru, abyste určili tvar, který se odečte (vystřihne) od konečného objektu. To se provádí pomocí možnosti Inspektor v pravém horním rohu displeje. Objekty děr se na displeji zobrazují průhledně a pokud je seskupíte společně s objemovými objekty, výsledkem bude složitý tvar, který může zahrnovat prázdné a vyplněné mezery, jako je tento příchytka, která zahrnuje objemný šestiúhelník a válec nakonfigurovaný pro otvory seskupený dohromady.

  image3.jpg

  Další možnosti umožňují duplikovat, zrcadlit, kopírovat a mazat jednotlivé položky v pracovní rovině tohoto konkrétního návrhu. Kombinací jak plných, tak děrovaných objektů můžete pomocí poskytnutých ukázkových geometrických objektů vytvořit téměř cokoli, po čem vaše srdce touží, a vytvářet tak složitější formy.

 4. Po dokončení návrhu vyberte v pruhu záhlaví [Návrh] a vyberte možnost Stáhnout pro 3D tisk a vytvořte objekt ve formátu .STL nebo .OBJ na základě typu softwaru 3D tiskárny, který používáte. Exportováním modelu .STL svého návrhu objektu jej můžete otevřít ve svém softwaru pro 3D tisk a vytvořit pevnou verzi objektu nebo sdílet návrh prostřednictvím kteréhokoli z různých úložišť objektů a připojit se k revoluci 3D tisku po celém světě!

  image4.jpg