Vytváření a úpravy externích referenčních souborů v AutoCADu

Autor: Bill Fane

vedlejší účinky difenhydraminu

Chcete-li v AutoCADu vytvořit soubor, který můžete použít jako externí referenci, jednoduše vytvořte výkres a uložte jej. A je to. Poté můžete vytvořit nebo otevřít další výkres a vytvořit externí odkaz na předchozí. Výkres s externími referencemi se v hostitelském výkresu zobrazí jako jeden objekt, podobně jako vložení bloku.



Jinými slovy, pokud kliknete na libovolný objekt v externí referenci, vybere AutoCAD celou externí referenci. Můžete měřit nebo přitahovat objekty ke geometrii externích referencí, ale nemůžete upravovat ani mazat jednotlivé objekty v externí referenci. Chcete-li upravit jeho geometrii, musíte otevřít samotný xref výkres.



Příkaz XOPEN poskytuje rychlý způsob, jak otevřít výkres xrefed pro úpravy. Stačí spustit příkaz a vybrat libovolný objekt v externí referenci. Alternativně můžete vybrat externí referenci z palety Externí reference a poté kliknout pravým tlačítkem a zvolit Otevřít, abyste otevřeli jeden nebo více externích referencí pro úpravy.

Alternativou k otevření souboru xref-ed, když jej potřebujete upravit, je použít příkaz REFEDIT. Použijte REFEDIT (zkratka pro Upravit odkaz ) chcete-li upravit externí soubor z hostitelského výkresu, nemusíte otvírat odkaz ve vlastním okně. Vyhledejte REFEDIT v Referenční příručce systému online nápovědy AutoCADu.



S několika externími referencemi připojenými k vašemu výkresu nebo s velmi složitými externími referencemi může být obtížné zjistit, které objekty patří do výkresu, který upravujete, a které jsou součástí externích referencí. Své externí reference můžete vyblednout, abyste je mohli odlišit od objektů kresby následujícím způsobem:

  1. Otevřete výkres obsahující externí referenční výkres. Alternativně můžete k aktuálnímu výkresu připojit výkres.
  2. Na kartě Vložit kliknutím na štítek panelu Reference otevřete výsuvný panel Reference. Vysunutí Reference také obsahuje tlačítko Upravit odkaz, které spouští příkaz REFEDIT.
  3. Klepnutím na tlačítko Xref Fading přepínáte a zapínáte blednutí referencí.
  4. Přetažením jezdce Xref Fading zvýšíte nebo snížíte úroveň vyblednutí v referenčním souboru. Výchozí hodnota je 70; zvýšení hodnoty směrem k 90 (maximum) zvýší stupeň vyblednutí a snížení sníží úroveň vyblednutí.