Cyproheptadin

Cyproheptadin

Obecné jméno: cyproheptadine (SIP roe HEP ta deen)
Jméno značky: Periaktin
Dávkové formy: orální sirup (2 mg/5 ml); perorální tableta (4 mg)
Třída léčiv: Antihistaminika

Lékařsky zkontrolováno společností Varixcare.cz 21. září 2020. Autor: Cerner Multum.Co je cyproheptadin?

Cyproheptadin je antihistaminikum, které snižuje účinky přírodního chemického histaminu v těle. Histamin může vyvolat příznaky kýchání, svědění, vodnaté oči , a rýma .Cyproheptadin se používá k léčbě kýchání, rýmy, svědění, zarudnutí nebo slzení očí a dalších příznaků sezónních alergie ( je horečka ). Cyproheptadin se také používá k léčbě jiných stavů, jako je ekzém nebo kožní reakce na bodnutí hmyzem.

seznam inhibitorů esa

Cyproheptadin se někdy používá k léčbě určitých typů bolestí hlavy, včetně migrény.Cyproheptadin může být také použit pro účely, které nejsou uvedeny v tomto návodu k léčbě.

Varování

Pokud máte úzký úhel, neměli byste používat cyproheptadin glaukom , do žaludeční vřed nebo překážka, an zvětšená prostata , problémy s močením, nebo pokud máte astma Záchvat. Také byste neměli užívat cyproheptadin, pokud kojíte dítě, jste starší nebo máte oslabující onemocnění.

Nepoužívejte cyproheptadin, pokud jste v posledních 14 dnech použili inhibitor MAO, jako je isokarboxazid, linezolid , methylenová modř injekce, fenelzin , rasagilin , selegilin , nebo tranylcypromin .Abyste dítě ospalo, neměli byste používat antihistaminika.

Před užitím tohoto léku

Cyproheptadin byste neměli používat, pokud jste na něj alergičtí nebo pokud:

 • máte glaukom s úzkým úhlem;

 • máte žaludeční vřed nebo obstrukci;

 • máte zvětšenou prostatu nebo problémy s močením;

 • kojíte dítě;

 • máte astmatický záchvat; nebo

 • jste starší nebo máte oslabující nemoc.

Nedávejte tento přípravek novorozencům nebo předčasně narozeným dětem. Cyproheptadin není schválen pro použití osobou mladší než 2 roky.

Abyste se ujistili, že je pro vás cyproheptadin bezpečný, řekněte to svému lékaři, pokud máte:

Neočekává se, že by cyproheptadin byl škodlivý pro nenarozené dítě. Informujte svého lékaře, pokud jste těhotná nebo plánujete otěhotnět během užívání tohoto léku.

Není známo, zda cyproheptadin přechází do mateřského mléka nebo zda může poškodit kojící dítě. Antihistaminika může zpomalit produkci mateřského mléka. Během užívání tohoto léku byste neměla kojit.

Jak mám užívat cyproheptadin?

Dodržujte všechny pokyny na štítku s předpisem. Váš lékař může příležitostně změnit dávku, aby se ujistil, že dosáhnete nejlepších výsledků. Nepoužívejte cyproheptadin ve větších nebo menších množstvích nebo déle, než je doporučeno.

Nepodávejte tento lék dítěti mladšímu než 2 roky. Abyste dítě ospalo, neměli byste používat antihistaminika. Smrt může nastat v důsledku zneužití antihistaminika u velmi malých dětí.

Tekutý lék odměřte přiloženou dávkovací stříkačkou nebo speciální lžičkou na odměřování dávky nebo kalíškem na léky. Pokud nemáte zařízení pro měření dávky, požádejte o něj svého lékárníka.

Informujte svého lékaře, pokud máte nějaké změny hmotnosti. Dávky cyproheptadinu jsou založeny na hmotnosti (zejména u dětí a dospívajících) a jakékoli změny mohou dávku ovlivnit.

Tento lék vám může způsobit falešně pozitivní screeningový test na léky. Pokud poskytnete vzorek moči pro screening léků, řekněte pracovníkům laboratoře, že užíváte cyproheptadin.

Skladujte v dobře uzavřeném obalu při pokojové teplotě, mimo vlhkost a teplo.

Co se stane, když vynechám dávku?

Užijte vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte vynechanou dávku, pokud je téměř čas na další plánovanou dávku. Neužívejte další léky k doplnění vynechané dávky.

Co se stane, když předávkuji?

Vyhledejte lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Poison Help na čísle 1-800-222-1222.

Příznaky předávkování mohou zahrnovat extrémní ospalost, halucinace, velmi suchá ústa, rozšířené zornice, bledá nebo načervenalá kůže, mravenčení, zvracení , neklid (u dítěte), slabé nebo mělké dýchání nebo záchvat (křeče).

Co se mám vyhnout užívání cyproheptadinu?

cyproheptadin může narušit vaše myšlení nebo reakce. Buďte opatrní, pokud řídíte nebo děláte cokoli, co vyžaduje vaši pozornost.

Pití alkoholu s tímto lékem může způsobit nežádoucí účinky.

Vedlejší účinky cyproheptadinu

Získejte nouzovou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce : kopřivka ; obtížné dýchání; otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.

Přestaňte používat cyproheptadin a okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte:

 • pocit točení hlavy, jako byste mohli omdlít;

 • třes, záchvaty (křeče);

  pilulka m2a4 57344 oxykodon
 • zmatenost, halucinace;

 • malé nebo žádné močení;

 • rychlé nebo bušení srdce;

 • snadná tvorba modřin nebo krvácení;

 • zvonění v uších; nebo

 • bledá nebo zažloutlá kůže, tmavě zbarvená moč, horečka, slabost.

Časté nežádoucí účinky mohou zahrnovat:

 • ospalost, závrať ;

 • sucho v ústech, nosu nebo krku;

 • zácpa ;

 • rozmazané vidění; nebo

 • pocit neklidu nebo vzrušení (zejména u dětí).

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a mohou se vyskytnout další. Zavolejte svého lékaře o lékařských doporučeních o vedlejších účincích. Nežádoucí účinky můžete hlásit FDA na čísle 1-800-FDA-1088.

což je lepší plavix nebo brilinta

Jaké další léky ovlivní cyproheptadin?

Užívání cyproheptadinu s jinými léky, které způsobují ospalost, může tento účinek zhoršit. Zeptejte se svého lékaře, než začnete užívat prášek na spaní, narkotické léky, svalový relaxátor nebo lék úzkost , deprese, popř záchvaty .

S cyproheptadinem mohou interagovat jiné léky, včetně léků na předpis a léků bez předpisu, vitamíny , a bylinné produkty . Řekněte každému ze svých poskytovatelů zdravotní péče o všech lécích, které nyní používáte, a všech lécích, které začnete nebo přestanete užívat.

Interaguje cyproheptadin s mými dalšími léky?

Chcete -li zobrazit podrobnou zprávu, zadejte další léky.

Chcete -li zkontrolovat interakce, přidejte lék

Další informace

Pamatujte, uchovávejte tento a všechny ostatní léky mimo dosah dětí, nikdy své léky nesdělujte ostatním a používejte tento lék pouze k předepsané indikaci.

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaše osobní poměry.

Lékařské prohlášení

Copyright 1996-2021 Cerner Multum, Inc. Verze: 18.01.