Dermalone mast

Dermalone mastTato stránka obsahuje informace o Dermalone masti pro veterinární použití .
Poskytované informace obvykle zahrnují následující:
  • Indikace masti Dermalone
  • Varování a upozornění pro mast Dermalone
  • Informace o směru a dávkování masti Dermalone

Dermalone mast

Toto ošetření se vztahuje na následující druhy:
Společnost: Vedco

Značka nystatinu, neomycin sulfátu, thiostreptonu a triamcinolon acetonidové masti

NADA 140-810, schváleno FDAPOUŽITÍ POUZE U PSŮ A KOČEKUPOZORNĚNÍ: Federální zákony omezují použití tohoto léku schváleným veterinárním lékařem nebo na jeho objednávku.

Popis

Dermalone mast je kombinace nystatinu, neomycin sulfátu, thiostreptonu a triamcinolon acetonidu v nedráždivém vehikulu, polyetylenovém a minerálním olejovém gelovém základu.Každý ml obsahuje:

nystatin

existuje generikum pro leden?

100 000 jednotekneomycin sulfát (ekvivalent neomycinové báze)

2,5 mg.

thiostrepton

2500 jednotek

triamcinolon acetonid

1,0 mg.

Dermalone mast je dodávána v tubách o objemu 1/4 fl. oz. (7,5 ml), 1/2 fl. oz. (15 ml) a 1 fl. oz. (30 ml), každý s prodlouženou špičkou pro snadnou aplikaci a v dávkovacích lahvích po 8 fl. oz. (240 ml). Přípravek je určen k lokální terapii různých kožních poruch koček a psů; je zvláště užitečné při poruchách způsobených, komplikovaných nebo ohrožených bakteriálními a/nebo kandidálními (moniliálními) infekcemi.

AKCE:

Díky svým čtyřem účinným látkám poskytuje masť čtyři základní terapeutické účinky: protizánětlivé, protisvědivé, protiplísňové a antibakteriální. Triamcinolon acetonid je účinný syntetický kortikosteroid poskytující při lokálním podání rychlou a prodlouženou symptomatickou úlevu. Zánět, edém a svědění okamžitě odezní a léze se mohou zahojit. Nystatin je první dobře tolerované protiplísňové antibiotikum se spolehlivou účinností při léčbě kožních infekcí způsobených Candida albicans (monilia). Nystatin je fungistatický in vitro proti řadě kvasinek a kvasinkám podobných hub, včetně mnoha hub patogenních pro zvířata. Proti bakteriím není prokázána žádná znatelná aktivita. Thiostrepton má vysoký stupeň aktivity proti grampozitivním organismům, včetně mnoha, které jsou rezistentní vůči jiným antibiotikům; neomycin působí antimikrobiálně proti širokému spektru grampozitivních a gramnegativních bakterií. Společně poskytují komplexní terapii proti organismům odpovědným za většinu povrchových bakteriálních infekcí.

Indikace masti Dermalone

Dermalone mast je zvláště užitečná při léčbě akutní a chronické otitidy různé etiologie, při interdigitálních cystách u koček a psů a při infekcích análních žláz u psů. Přípravek je také indikován při léčbě dermatologických poruch charakterizovaných zánětem a suchou nebo exsudativní dermatitidou, zejména těch, které jsou způsobeny, komplikovány nebo ohroženy bakteriálními nebo kandidálními (Candida albicans) infekce. Má také význam při ekzematózní dermatitidě, kontaktní dermatitidě a seboroické dermatitidě; a pro použití jako doplněk při léčbě dermatitidy způsobené parazitickou infekcí.

Varování

Klinické a experimentální údaje prokázaly, že kortikosteroidy podávané orálně nebo injekčně zvířatům mohou vyvolat první fázi porodu, pokud jsou použity během posledního trimestru březosti, a mohou vyvolat předčasný porod, po kterém následuje dystokie, úmrtí plodu, zadržená placenta a metritida.

Kortikosteroidy podávané psům, králíkům a hlodavcům během těhotenství navíc vedly k rozštěpu patra u potomků. U psů došlo k dalším vrozeným anomáliím; deformované přední končetiny, fosomélie a anasarca.

Opatření

Dermalone mast není určena k léčbě hlubokých abscesů nebo hlubokých infekcí, jako je zánět lymfatických cév. U těchto infekcí je indikována parenterální antibiotická terapie. Masť Dermalone (mast Nystatin-Neomycin Sulfate-Thiostrepton-Triamcinolone Acetonide) byla extrémně dobře tolerována. Kožní reakce způsobené jeho použitím byly extrémně vzácné. Výskyt systémové reakce je zřídka problémem při topickém podávání.

Existují určité důkazy, že kortikosteroidy mohou být absorbovány po topické aplikaci a způsobit systémové účinky. Proto by zvíře, které je léčeno masáží Dermalone, mělo být pečlivě sledováno na příznaky, jako je polydipsie, polyurie a zvýšený přírůstek hmotnosti. Masť Dermalone se obecně nedoporučuje k léčbě hlubokých nebo bodných ran nebo vážných popálenin.

Může dojít k přecitlivělosti na neomycin. Pokud zarudnutí, podráždění nebo otok přetrvává nebo se zvyšuje, přerušte používání. Nepoužívejte, pokud je přítomen hnis, protože lék může umožnit šíření infekce. Uchovávejte toto a všechny léky mimo dosah dětí.

Vyvarujte se požití. Orální nebo parenterální použití kortikosteroidů (v závislosti na dávce, délce užívání a specifickém steroidu) může vést k inhibici produkce endogenních steroidů po vysazení léku.

Vedlejší efekty

Po parenterálním nebo systémovém použití syntetických kortikosteroidů u psů byla pozorována zvýšení enzymů SAP a SGPT (ALT), polydipsie/polyurie, zvracení a průjem (příležitostně krvavé).

Cushingův syndrom byl hlášen v souvislosti s prodlouženou nebo opakovanou terapií steroidy u psů.

Dočasná ztráta sluchu byla hlášena ve spojení s léčbou otitidy přípravky obsahujícími kortikosteroidy. Po vysazení léku však obvykle došlo k regresi. Pokud je v průběhu léčby přípravkem Dermalone Mast zaznamenána dysfunkce sluchu, přestaňte jej používat.

Pozor na mast Dermalone

Před nakapáním jakéhokoli léku do ucha důkladně prohlédněte vnější zvukovod, abyste se ujistili, že bubínková membrána není prasklá, aby se zabránilo možnosti přenosu infekce do středního ucha a poškození hlemýždě nebo vestibulárního aparátu při dlouhodobém kontaktu. Pokud je v průběhu léčby zaznamenána sluchová nebo vestibulární dysfunkce, přerušte používání masti Dermalone.

Dávkování a podání

Frekvence podávání závisí na závažnosti stavu. U mírných zánětů se aplikace může pohybovat od jednou denně do jednou týdně; v případě těžkých stavů lze Dermalone mast aplikovat dvakrát až třikrát denně, pokud je to nutné. Frekvence léčby může být snížena, jak dojde ke zlepšení.

Během aplikace masti noste rukavice nebo si ihned po aplikaci umyjte ruce.

oval white pill s 900

OTITIS: Vyčistěte zvukovod z naraženého cerumenu. Prohlédněte kanál a odstraňte cizí tělesa, jako jsou travnaté trávníky, klíšťata atd. Nakapejte tři až pět kapek Dermalone masti.

Doporučuje se předběžné použití lokálního anestetika, jako je oční roztok Proparacaine Hydrochloride.

INFEKTOVANÉ ANÁLNÍ ŽÁRKY, CYSTICKÉ OBLASTI A PODLE:

Vypusťte žlázu nebo cystu a poté ji naplňte mastí Dermalone.

DALŠÍ DERMATOLOGICKÉ PORUCHY:

Vyčistěte postižená místa odstraněním veškerého zakrytého výboje nebo exsudátu. Mast Dermalone (Nystatin-Neomycin Sulfate-Thiostrepton-Triamcinolone Acetonide Masti) aplikujte střídmě do tenké vrstvy.

Úložný prostor

240 ml láhev. Neuchovávejte při teplotě nad 86 ° F. 7,5 ml, 15 ml, 30 ml zkumavky: Uchovávejte při pokojové teplotě; vyhněte se nadměrnému teplu (104 ° F).

Revize 2/89

Vyrobeno pro VEDCO, INC., St. Joseph, MO 64504

CPN: 1094042.1

VEDCO, INC.
5503 CORPORATE DR., ST. JOSEF, MO, 64507
Telefon: 816-238-8840
Bezcelní: 888-708-3326 (888-70VEDCO)
Fax: 816-238-1837
Webová stránka: www.vedco.com
Bylo vynaloženo veškeré úsilí k zajištění přesnosti výše uvedených informací o Dermalone Masti. Je však odpovědností čtenářů seznámit se s informacemi o produktu obsaženými na etiketě nebo příbalovém letáku USA.

Copyright © 2021 Animalytix LLC. Aktualizováno: 2021-08-30