Vypracujte plán projektu pro svůj web

Dobrý plán projektu, který se má váš nový web zobrazit na iPhonu a iPadu, se skládá z řady úkolů, rozpočtu, časové osy a seznamu potřebných zdrojů a materiálů. Věnování času vytvoření podrobného plánu projektu vám poskytne strukturu, ve které můžete pracovat s větší jistotou a mnohem větší šancí splnit své původní cíle včas a podle rozpočtu.

I když svůj nápad jednoduše nakreslíte na zadní stranu ubrousku, dosažení jasné a dohodnuté vize vašeho cíle zvyšuje vaše šance, že se tam dostanete včas a za rozpočet.Při vytváření plánu webu postupujte podle těchto základních kroků: 1. Definujte cíle a cíle svého webu.

 2. Vytvořte drátový model. 3. Uspořádejte svůj obsah a vytvořte seznam obsahu.

 4. Vytvořte seznam úkolů.

  Vizualizujte, co musíte udělat v každé fázi procesu vytváření webu. Pak to rozdělte na úkoly, které je třeba splnit. Všimněte si, zda je úkol závislý na dokončení dřívějšího. Tento seznam vám pomůže odhadnout, jak dlouho bude projekt trvat a potřebné zdroje. 5. Nastavit časovou osu.

  Pomocí seznamu úkolů z předchozího kroku odhadněte čas potřebný k provedení každého úkolu. Pamatujte, že tvůrčí proces je zřídka bezproblémový; na nepředvídané problémy, jako je například to, že vaše technologie vykreslování webů trvá déle, než si myslíte, musíte ponechat přiměřené množství času. Nastavení časové osy vám pomůže vést proces a v případě potřeby vám umožní změnit plány.

 6. Sestavte si rozpočet.

  Není divu, že čím větší a složitější je váš mobilní web, tím více peněz budete pravděpodobně potřebovat.

 7. Sestavte tým.

  Možná nebudete mít všechny dovednosti nebo čas na to, abyste udělali vše, co je třeba udělat. Zde jsou některé běžné role:

  • Vedoucí týmu: Každý tým potřebuje někoho, kdo je schopen činit konečná rozhodnutí.

  • Návrhář: V závislosti na rozsahu projektu může tým kromě známého grafického designéra potřebovat i designéra uživatelské zkušenosti (UX), kreativního designéra nebo návrháře interakcí.

  • Vývojář na straně klienta: Tento vývojář, známý také jako návrhář uživatelského rozhraní (UI), se specializuje na vytváření rozhraní, která fungují efektivně na platformě iPad / iPhone.

  • Vývojář na straně serveru: Pokud vytváříte dynamický web, budete chtít, aby vývojář ovládal programovací jazyky, jako je PHP nebo JavaScript, aby zvládl kód na straně serveru.

  • Administrátor databáze: V závislosti na složitosti webu možná budete potřebovat také databázového specialistu k nastavení a údržbě databáze.

 8. Vytvořte design a navigační strukturu webu.

  Čistá a efektivní navigace je důležitá na jakémkoli webu, ale ještě více na zařízeních s menšími obrazovkami, jako jsou iPhone a iPad.

O každém kroku nemusíte jít do vyčerpávající hloubky, ale mít na paměti tyto kroky vám může pomoci vnutit pořádek chaosu, pokud začnete mít během procesu návrhu pocit, že ztrácíte pozornost.