Různé typy počítačového softwaru

Operační systém není jediný software, který ve svém počítači používáte. Pokud jste typickým uživatelem počítače, s největší pravděpodobností získáte všechny druhy počítačového softwaru - software, který vám pomůže přizpůsobit váš počítač a přimět ho, aby dělal věci, které chcete. Software spadá do několika kategorií:

  • Aplikace: Tato kategorie softwaru se používá k produktivitě nebo k vytváření věcí. Aplikace jsou software, který dělá práci.  • Programy: Cokoli, co je počítačový program, je také software, ale tato kategorie zahrnuje software, který může nebo nemusí být použit k produktivitě nebo k produkci výstupu, například počítačová hra (jako je ta na tomto obrázku) nebo program pro úpravy videa.    Tento obraz videohry je součástí počítačového programuTento obraz videohry je součástí počítačového programu
  • Nástroje nebo nástroje: Tyto programy jsou navrženy tak, aby vám pomáhaly spravovat počítač nebo diagnostikovat či řešit problémy. Můžete například použít nástroj k optimalizaci výkonu diskových jednotek vašeho počítače.

  • Řidiči: Speciální typ programu, který umožňuje práci konkrétního hardwaru. Například, aby operační systém používal specifický grafický hardware vašeho počítače, je vyžadován program ovladače videa. Tento typ softwaru je dodáván s hardwarem, který podporuje.