Kreslení struktur Lewis Lewis Dot pro chemii

By Peter J. Mikulecký, Chris Hren

je ambien a benzo

Část chemického sešitu pro figurky Cheat SheetV chemii může být nakreslení Lewisových tečkových struktur náročné, ale poskytují spoustu informací o molekulách, které představují. Pamatujte, že Lewisovy tečkové struktury jsou nakresleny pro kovalentní (molekulární) sloučeniny, které sdílejí elektrony. Postupujte podle těchto jednoduchých kroků, abyste správně nakreslili strukturu Lewisovy tečky: 1. Sečtěte celkový počet valenčních elektronů nalezených v celé sloučenině.

  Při rozhodování nezapomeňte zahrnout kladné nebo záporné poplatky. 2. Nakreslete jednoduchou strukturu (strukturu kostry) sloučeniny spojením všeho pouze s jednoduchými vazbami.

 3. Přidejte elektrony ke všem necentrálním atomům.

  Všimněte si, že většina atomů chce celkem osm elektronů, takže atomy, které mají pouze jednu vazbu, budou muset přijímat šest elektronů. Vodík však chce jen dva elektrony; každá vazba se počítá jako dva sdílené elektrony, takže do vodíku nepřidávejte žádné elektrony. 4. Umístěte nepoužité elektrony na centrální atom.

  Pokud všechny atomy (kromě vodíku) nyní mají osm elektronů, máte hotovo.

 5. Pokud jeden nebo více atomů nemá osm elektronů, musíte mezi nimi vytvořit dvojné nebo trojné vazby.

  dávky topamaxu pro migrény

  Mějte na paměti, že každá vazba se počítá pro dva sdílené elektrony.

 6. Pokud mají nyní všechny atomy kolem sebe osm elektronů, máte hotovo. Pokud vám zbyly valenční elektrony, přidejte je k centrálnímu atomu, i když to porušuje pravidlo oktetu.

  Struktura Lewisovy tečky pro chemii.