Pití piva v Irsku

Autor: Marty Nachel, Steve Ettlinger

Je ironií, že i když je dobře známý jak díky své skvělé hospodské kultuře (povídkám! Hudbě!), Tak mezinárodně úspěšným pivovarům Guinness, Murphy a Beamish, Irsko nemá mnoho pivovarů, muzeí nebo festivalů, ale má spoustu hospod - nádherné hospody.Dry Stout je národní vaření a hlavní značky vykazují řadu suchosti. Nemyslete si však, že nenajdete jiné chutné pivo a ležáky, nebo že Irsko za ten výlet nestojí, protože můžete a je.Pivovarnictví Guinness

Když Arthur Guinness zahájil v roce 1759 svůj pivovar, nikdy nemohl předvídat výsledky svého úsilí. Jeho pivo, ctihodný Guinness Stout, by se stalo národním nápojem Irska (i když někteří mohou argumentovat ve prospěch Jameson's Whiskey).

hmotnostní dávka fenylefrinu

Pivovar Guinness oslavil v roce 2009 své 250. výročí. Kromě toho, že je Guinness národní nápoj, vaří se také ve více než 40 zemích po celém světě. Odhaduje se, že každý den se spotřebuje 10 milionů půllitrů Guinness Stout.Zatímco Guinness pro vás může být velmi dobrý (podle oblíbeného sloganu Guinnessu), není to ze své podstaty lepší než ostatní Dry Stouts na Smaragdovém ostrově. Murphy’s (založena v roce 1792) i Beamish (založena v roce 1883) pocházejí z hrabství Cork a mohou stejně dobře doprovázet hovězí maso a zelí.

Irský červený Aleš

Další styl piva se připisuje Irsku, i když ve skutečnosti slábne v popularitě. Red Aleš, jak vyšlo najevo, jsou to sladové varny, které byly obvykle sytě měděné barvy. Nejslavnější irská exportovaná značka - George Killian Lett - je připisována popularizaci vlny červených piv ve Spojených státech v 80. a 90. letech.

zelená pilulka s 90 3

Společnost Coors Brewing Company získala práva na Ruby Ale od George Killian a prodávala ji ve Spojených státech jako Killian's Red Ale - ačkoli to bylo někdy vařeno společností Coors jako pivo, je pochybné. Nakonec Coors jednoduše zkrátil jméno na Killian’s Red a nikdo nikdy nezpochybnil jeho stylistickou autentičnost.Dvě další národní značky, s nimiž se v Irsku pravděpodobně setkáte, jsou Smithwicks (vyslovováno smitticks ) Ale a Harp Lager. Dceřiná společnost Guinness vyrábí harfu, která je jedním z mála tuzemských ležáků.

Velká část irského pivovarského dědictví bohužel ustupuje stále populárnějším ležákům, většinou značkovým značkám dováženým z Evropy a Ameriky. Zdá se, že irská mládež se o Guinnessa Stouta a jeho drsného muže málo stará.

typy kožních problémů na obličeji

Návštěva irských pivovarů a hospod

Irsko je ve své hospodské kultuře podobné Anglii; ve skutečnosti může být irská hospodská kultura ještě více zakořeněná. Než se vydáte na procházku za Wicklowské hory, nezapomeňte v Dublinu trochu déle zůstat a vychutnat si jeho pivní potěšení.

Výlet do Dublinu (a upřímně řečeno, výlet do Irska) není úplný bez zastávky v pivovaru Guinness. Pivovar Guinness St. James Gate, který byl založen v roce 1759, vyrábí nejlepší suchý stout na světě. Podívejte se do Guinnessova muzea, kde najdete historii vaření v Irsku, reklamu na pivo, zařízení na vaření, měděné nástroje a bezplatné vzorky Guinness Stout.

Procházky v hospodě jsou v Dublinu velmi vkusné. S radou místních můžete improvizovat při procházení tradiční irské hudby; literární procházku vedou herci, kteří hrají O’Casey, Beckett, Yeats, Joyce, Behand a další irské osobnosti, s trochou místní tradice, která je pro dobrou míru hodena.