Echinacea

Echinacea

Obecné jméno: echinacea (eck i NAY sha)
Jméno značky:
Dávkové formy: orální tableta (-)
Třída léčiv: Bylinné produkty

Lékařsky zkontrolováno Varixcare.cz 13. dubna 2020. Napsal Cerner Multum.Co je echinacea?

Echinacea je bylina známá také jako Purple Cone Flower, Black Sampson, Black Susans, Fleur à Hérisson, Hedgehog, Igelkopfwurzel, Indian Head, Kansas Snakeroot, Red Sunflower, Rock-Up-Hat, Roter Sonnenhut, Rudbeckie Pourpre, Scurvy Root, Snakeroot , a mnoho dalších jmen.Echinacea se používá v alternativní medicíně jako možná účinná pomoc při léčbě nachlazení nebo vaginální kvasinkové infekce.

Echinacea byla také používána k léčbě infekcí uší nebo ke zvýšení výkonu. Výzkum však ukázal, že echinacea nemusí být v těchto podmínkách účinná.můžete si vzít sudafed a tylenol

Mezi další použití, která nebyla výzkumem prokázána, patří léčba úzkost , migréna , porucha pozornosti s hyperaktivitou ( ADHD ), zánět dásní , tonzilitida, genitální herpes, lidský papilomavirus (HPV), nízký počet bílých krvinek, infekce močového měchýře, oční stav zvaný uveitida , a další podmínky.

Není jisté, zda je echinacea účinná při léčbě jakéhokoli zdravotního stavu. Lékařské použití tohoto produktu nebylo schváleno FDA. Echinacea by neměla být používána místo léků předepsaných lékařem.

Echinacea se často prodává jako bylinný doplněk. Pro mnoho bylinných sloučenin neexistují žádné regulované výrobní normy a bylo zjištěno, že některé doplňky na trhu jsou kontaminovány toxickými kovy nebo jinými léky. Bylinné/zdravotní doplňky by měly být nakupovány ze spolehlivého zdroje, aby se minimalizovalo riziko kontaminace.Echinacea může být také použita pro účely, které nejsou uvedeny v této příručce k produktu.

Varování

Dodržujte všechny pokyny na etiketě a obalu výrobku. Řekněte každému ze svých poskytovatelů zdravotní péče o všech vašich zdravotních stavech, alergie a všechny léky, které používáte.

Před užitím tohoto léku

Tento přípravek byste neměli používat, pokud jste alergičtí na echinaceu nebo pokud máte:

  • autoimunitní onemocnění, jako je revmatoidní artritida, lupus , nebo lupénka .

Zeptejte se lékaře, lékárníka nebo jiného poskytovatele zdravotní péče, zda je pro vás bezpečné používat tento produkt, pokud máte nějaké alergie, zejména alergie na rostliny (zejména ambrózie, maminky, měsíčky nebo sedmikrásky).

Pokud jste těhotná nebo kojíte, zeptejte se lékaře před použitím echinacey.

Bez lékařského doporučení nepodávejte dítěti žádné bylinné/zdravotní doplňky. Echinacea by neměla být používána u dětí mladších 12 let.

Jak mám užívat echinaceu?

Při zvažování užívání bylinných doplňků se poraďte se svým lékařem. Můžete také zvážit konzultaci s lékařem, který je vyškolen v používání bylinných/zdravotních doplňků.

Pokud se rozhodnete používat echinaceu, použijte ji podle pokynů na obalu nebo podle pokynů svého lékaře, lékárníka nebo jiného poskytovatele zdravotní péče. Nepoužívejte více tohoto produktu, než je doporučeno na štítku.

Předpokládá se, že echinacea funguje nejlépe, když se užívá při prvních příznacích nachlazení. Ačkoli echinacea nemusí zabránit nachlazení, tento produkt může způsobit příznaky nachlazení méně závažné.

Neužívejte topickou (na kůži) echinaceu ústy. Topické formy tohoto produktu jsou určeny pouze k použití na kůži.

Bez lékařského doporučení nepoužívejte současně různé formy (tablety, tekutiny, tinktury, čaje atd.) Echinacey. Společné používání různých formulací zvyšuje riziko předávkování.

Zavolejte svého lékaře, pokud se stav, který léčíte echinaceou, nezlepší nebo se zhorší při používání tohoto přípravku.

Skladujte při pokojové teplotě mimo vlhkost a teplo.

Co se stane, když vynechám dávku?

Vynechejte zapomenutou dávku a vezměte si další pravidelně naplánovanou dávku. Neužívejte dvě dávky najednou.

Co se stane, když předávkuji?

Vyhledejte lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Poison Help na čísle 1-800-222-1222.

Čeho se mám při užívání echinacey vyvarovat?

Vyvarujte se kávy, čaje, coly, energetických nápojů nebo jiných produktů, které obsahují kofein . Užívání echinacey s kofeinovanými produkty může zvýšit vedlejší účinky kofeinu, jako je bolest hlavy , zvýšený srdeční tep a pocit nervozity.

Echinacea vedlejší účinky

Získejte nouzovou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce : kopřivka ; obtížné dýchání; otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.

Ačkoli nejsou známy všechny vedlejší účinky, považuje se echinacea za bezpečnou, pokud je užívána po krátkou dobu.

Časté nežádoucí účinky mohou zahrnovat:

  • nevolnost , zvracení , bolest břicha, průjem ;

  • horečka, bolest krku ;

  • bolest svalů nebo kloubů;

  • neobvyklá nebo nepříjemná chuť v ústech;

  • sucho v ústech, pocit necitlivosti v jazyku;

  • bolest hlavy, závrať , zmatek; nebo

  • problémy se spánkem ( nespavost ).

Echinacea aplikovaná na kůži v topické formě může způsobit svědění nebo zarudnutí vyrážka .

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a mohou se vyskytnout další. Zavolejte svého lékaře a požádejte ho o radu ohledně vedlejších účinků. Nežádoucí účinky můžete hlásit FDA na čísle 1-800-FDA-1088.

Jaké další léky ovlivní echinaceu?

Neužívejte echinaceu bez lékařského doporučení, pokud používáte lék k léčbě některého z následujících stavů:

Tento seznam není úplný. Jiné léky mohou ovlivnit echinaceu, včetně léků na předpis a volně prodejných léků, vitamíny , a bylinné produkty . Zde nejsou uvedeny všechny možné lékové interakce.

Interaguje Echinacea s mými dalšími léky?

Chcete -li zobrazit podrobnou zprávu, zadejte další léky.

Chcete -li zkontrolovat interakce, přidejte lék

Další informace

  • Před použitím jakéhokoli bylinného/zdravotního doplňku se poraďte s licencovaným zdravotníkem. Ať už vás ošetřuje lékař nebo praktický lékař vyškolený v používání přírodních léčiv/doplňků, ujistěte se, že všichni vaši poskytovatelé zdravotní péče vědí o všech vašich zdravotních stavech a léčbě.

Pamatujte, uchovávejte tento a všechny ostatní léky mimo dosah dětí, nikdy své léky nesdělujte ostatním a používejte tento lék pouze k předepsané indikaci.

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaše osobní poměry.

Lékařské prohlášení

Copyright 1996-2021 Cerner Multum, Inc. Verze: 3.02.