Odstranění nasality ve vašem zpěvu

Pamelia S. Phillipsová

Dráždivý nosní zvuk, nebo nasalita, u některých zpěvných hlasů je výsledkem měkkého patra, které není správně zvednuto. Vaše měkké patro je měkká tkáň na střeše vašich úst. Měkké patro, které se zvedne, pomůže vytvořit požadovaný vyzváněcí zvuk. Pokud se měkké patro nezvedne, zvuk je nasální. Cvičte své měkké patro tak, aby se na povel zvedlo a vy jste se vyhnuli tomu nosnímu zvuku.Chcete-li zkontrolovat nosní zvuk, zazpívejte část své oblíbené skladby a držte ji za nos. Pokud máte vyvážený, rezonanční zvuk, váš zvuk se nezmění a můžete úspěšně zpívat, zatímco držíte nos. Pokud se zvuk změní, pravděpodobně budete mít nosní zvuk.Vidět své měkké patro v akci vám pomůže vizualizovat, jak funguje správně. Ale než se podíváte, jak to funguje, musíte zjistit, kde je v ústech.

Přejděte jazykem po zadní části předních zubů a poté po střeše úst. Hned po dásních můžete cítit hřeben, pak tvrdost tvrdého patra a potom měkkou tkáň vzadu. Tato měkká tkáň je vaším měkkým patrem.Chcete-li vidět pohyb měkkého patra, postupujte takto:

jak vypadá dilaudid
  1. Při pohledu do zrcadla si svítte do úst baterkou.

  2. Zívněte, abyste viděli měkký patrový výtah.  3. Řekněte Hung nebo Ugh, abyste viděli jazyk a dotek jemného patra.

Pokud si nejste jisti, jak se vaše měkké patro cítí, když se pohybuje, pak nakrájejte některé zzzzz a chrápejte - prostě to nezkoušejte jako omluvu pro svůj noční chrápací zvyk. Chrápání vám pomůže cítit pohyb vašeho měkkého patra.

Chcete-li cítit měkké patro, předstírejte, že chrápáte ve spánku. Chrápejte s otevřenými ústy a nasávejte vzduch nosem. Pokud se vám chvěje jen nos, dejte si prsty na nos a zavřete nosní dírky. Když zavřete nosní dírky, zkuste znovu chrápat dýcháním ústy. To, jak se chvějete, je vaše měkké patro v pohybu.

Mějte na paměti, jaké to bylo a vypadalo, když se vaše měkké patro zvedlo a váš jazyk se dotkl vašeho měkkého patra. Tyto pohyby, když jsou koordinovány, zabrání tomu, aby byl váš zvuk příliš nosní.

můžete užívat ibuprofen s meloxikamem