Hudební vliv Elvise Presleyho na Ameriku

Téměř každý ví, že Elvis Presley byl slavný zpěvák, ale mnoho lidí plně nerozumí tomu, čím přispěl k populární hudbě, aby si získal svou širokou slávu. Elvis kombinoval různé druhy hudby a vytvořil styl zvaný rockabilly, který se stal jedním z klíčových zvuků v rock ‘n’ rollu.

K vytvoření tohoto hudebního stylu spojil country-westernovou hudbu jihu s rytmem a blues afroameričanů a populární hudbou, která dominovala rozhlasovému a nahrávacímu průmyslu.je citrát hořečnatý bezpečný

Spojení hudebních žánrů a zvuků do nového hudebního stylu bylo skutečným Elvisovým darem a jeho přínosem pro populární kulturu. To, že k této integraci hudebních stylů došlo těsně před hnutím za občanská práva, které předznamenávalo sociální integraci, se tento okamžik v historii popkultury jeví jako významný.Dopad Elvise Presleyho na popkulturu

Elvis nebyl první, kdo zpíval ve stylu rock ‘n’ roll, takže mu nelze připsat, že to vymyslel. Ale jeho verze této nové hudby se stala široce populární v polovině padesátých let. Šíří rock ‘n’ rollovou hudbu po celé zemi a je oblíbený pro široké publikum, zejména pro teenagery. V tomto ohledu byl skutečným inovátorem.

Elvis také přinesl silný vliv na kulturu mládeže. V 50. letech si teenageři začali o sobě myslet, že se liší od generace svých rodičů. Kvůli ekonomické prosperitě období si dospívající užívali disponibilního příjmu, který mohli utratit sami za sebe, místo aby přispívali k přežití rodiny.S těmi penězi, které se oblékli do módy prodávané jejich věkové skupině, šli do filmů s hvězdami své generace a poslouchali hudbu, která je přitahovala. Nebylo tedy překvapením, když se Presleyho rock'n'rollová hudba, jeho účes a smysl pro módu staly součástí této nové kultury pro teenagery.

Později v jeho kariéře změnil Presley svůj hudební styl a svůj osobní vzhled, aby držel krok s dobou a získal si popularitu u starších diváků. Během šedesátých let se stal filmovou hvězdou a poté se během 70. let vrátil k živým hudebním vystoupením.

Protože jeho kariéra prošla tolika změnami, byl z různých důvodů oblíbený u různých typů lidí. I po jeho smrti zůstává jeho popularita silná u široké škály lidí. Tato široká popularita, stejně jako jeho důležitá role v americké hudební historii, z něj dělá kulturní ikonu.Elvisovo rané hudební vzdělání

8. ledna 1935, v Tupelo, Mississippi, se Elvis Aron Presley narodil půl hodiny po svém mrtvém dvojčeti Jesse Garonovi. Tato příležitost tedy byla smíšeným požehnáním pro rodiče Vernona a Gladys Presley, kteří žili ve dvoupokojové brokovnicové chatrči na špatné straně kolejí v Tupelo. Skutečný syn jihu, Elvis se nikdy neodvážil daleko od svých kořenů, fyzicky ani hudebně. Jako mladý chlapec v Tupelo se Elvis naučil hrát na kytaru od příbuzných, a poté spadl pod vliv country-westernové zpěvačky Mississippi Slim.

Skutečné hudební vzdělání Elvise začalo až poté, co se jeho rodina přestěhovala do Memphisu. Rozmanitost hudby v rozhlasových stanicích Memphisu vystavila Elvise různým žánrům, což nakonec ovlivnilo jeho hudbu. Několik rozhlasových stanic hrálo country hudbu a hudba velkého pásma byla vysílána ze známého hotelu Peabody. Rytmicko-bluesoví umělci byli slyšet na dvou různých rozhlasových stanicích: WDIA a WHBQ.

WDIA vlastnili dva běloši, ale převážně ji obsluhovali černí diskžokeji, kteří hráli místně produkované záznamy rodných bluesmenů. WHBQ hrálo nejrůznější hudbu, ale nejlépe si ji pamatuje diskdžokej Dewey Phillips Red Hot a modrá program, který představil nahrávky černých umělců.

Memphis se během padesátých let také vyvinul do centra pro bílou gospelovou hudbu, takže čtyřdílné harmonie gospelových kvartet, která pravidelně navštěvovala město, se staly dalším vlivem na dospívajícího Elvise. Se svými rodiči a později se svou přítelkyní pravidelně navštěvoval celonoční zpívání evangelia v Ellis Auditorium.

Městská čtvrť Beale Street byla navíc domovem klubů a klubů, kde afroameričtí hudebníci hráli blues a rhythm and blues. Elvis se seznámil s hudbou známých místních umělců R & B, včetně B. B. Kinga, Rufuse Thomase a Big Memphis Ma Rainey. Všechny tyto jižní hudební žánry inspirovaly Elvisův raný styl zpěvu, který se ukázal jako skutečná fúze zvuků.