Enoxaparin

Enoxaparin

Obecné jméno: enoxaparin (a NOX na PAR rin)
Jméno značky: Lovenox, Lovenox HP, Clexane, Clexane Forte
Dávkové formy: injekční roztok (100 mg/ml; 120 mg/0,8 ml; 150 mg/ml; 30 mg/0,3 ml; 300 mg/3 ml; 40 mg/0,4 ml; 60 mg/0,6 ml; 80 mg/0,8 ml)
Třída léčiv: Hepariny

Lékařsky zkontrolováno Varixcare.cz 5. července 2021. Napsal Cerner Multum.Co je enoxaparin?

Enoxaparin je antikoagulant, který pomáhá předcházet tvorbě krevních sraženin.Enoxaparin se používá k léčbě nebo prevenci typu tzv. Krevní sraženiny hluboká žilní trombóza ( DVT ), což může vést ke vzniku krevních sraženin v plicích ( plicní embolie ). K DVT může dojít po určitých typech chirurgických zákroků nebo u lidí, kteří jsou v posteli kvůli dlouhodobému onemocnění.

Enoxaparin se také používá k prevenci komplikací krevních cév u lidí s určitými typy angina pectoris (bolest na hrudi) nebo infarkt .Enoxaparin může být také použit pro účely, které nejsou uvedeny v tomto průvodci léky.

Varování

Enoxaparin může způsobit velmi závažnou krevní sraženinu v okolí míchy, pokud podstoupíte spinální tap nebo dostanete spinální anestezii (epidurální), zvláště pokud máte genetický defekt páteře, operaci páteře v anamnéze nebo opakované spinální kohoutky, nebo pokud používáte jiné léky, které mohou ovlivnit srážení krve, včetně ředidel krve nebo NSAID ( ibuprofen , Advil , Aleve , a další). Tento typ krevní sraženiny může vést k dlouhodobé nebo trvalé paralýze.

Získejte nouzovou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky krevní sraženiny míchy jako je bolest zad, necitlivost nebo svalová slabost v dolní části těla nebo ztráta kontroly močového měchýře nebo střev.Před užitím tohoto léku

Neměli byste užívat enoxaparin, pokud jste alergičtí na enoxaparin, heparin , benzylalkohol nebo vepřové výrobky, nebo pokud máte:

 • aktivní nebo nekontrolované krvácení; nebo

 • pokud jste měli snížený počet krevních destiček v krvi po pozitivním testu na určitou protilátku při užívání enoxaparinu během posledních 100 dnů.

Enoxaparin může způsobit snadnější krvácení, zvláště pokud máte:

 • porucha krvácení, která je dědičná nebo způsobená nemocí;

 • hemoragická mrtvice ;

 • infekce výstelky vašeho srdce (také nazývaná bakteriální endokarditida);

 • krvácení nebo vřed žaludku nebo střeva; nebo

 • nedávná operace mozku, páteře nebo očí.

Enoxaparin může způsobit velmi závažnou krevní sraženinu kolem míchy, pokud podstoupíte spinální tap nebo dostanete spinální anestezii (epidurální). Tento typ krevní sraženiny by mohl způsobit dlouhodobou nebo trvalou paralýzu a může být pravděpodobnější, pokud:

 • máte poranění míchy;

  dávkování laktulózy při zácpě
 • máte páteřní katétr na místě nebo pokud byl katétr nedávno odstraněn;

 • máte v anamnéze operaci páteře nebo opakované páteře;

 • nedávno jste měli spinální tap nebo epidurální anestezii;

 • vezmi si aspirin nebo NSAID (nesteroidní protizánětlivé léčivo)-ibuprofen (Advil, Motrin ), naproxen (Aleve), diklofenak , indomethacin , meloxikam , a další; nebo

 • používáte ředidlo krve ( warfarin , Coumadin ) nebo jiné léky k léčbě nebo prevenci krevních sraženin.

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl:

 • porucha krvácení, jako je hemofilie;

 • onemocnění ledvin nebo jater;

 • nekontrolovaný vysoký krevní tlak;

 • oční problémy způsobené cukrovkou;

 • na žaludeční vřed ; nebo

 • nízké krevní destičky po podání heparinu.

Informujte svého lékaře, pokud jste těhotná. Pokud používáte enoxaparin během těhotenství, ujistěte se, že váš lékař ví, zda máte mechanickou srdeční chlopeň.

Kojení při používání tohoto léku nemusí být bezpečné. Zeptejte se svého lékaře na jakékoli riziko.

Jak mám používat enoxaparin?

Dodržujte všechny pokyny na štítku s předpisem a přečtěte si všechny návody na léky nebo návody. Použijte lék přesně podle pokynů.

Enoxaparin se podává injekcí pod kůži nebo jako infuze do žíly. Poskytovatel zdravotní péče vás může naučit, jak správně používat léky sami.

vedlejší účinky injekcí vitaminu B12

Přečtěte si a pečlivě dodržujte všechny pokyny k použití dodané s vaším lékem. Nepoužívejte enoxaparin, pokud nerozumíte všem pokynům pro správné použití. V případě dotazů se zeptejte svého lékaře nebo lékárníka.

Připravte si injekci pouze tehdy, když jste připraveni ji podat. Nepoužívejte, pokud lék změnil barvu nebo obsahuje částice. Zavolejte svého lékárníka pro nový lék.

Během injekce byste měli sedět nebo ležet. Nepodávejte enoxaparin do svalu.

Váš poskytovatel péče vám ukáže, kam do vašeho těla aplikovat enoxaparin. Při každém podání injekce použijte jiné místo. Nepodávejte injekci dvakrát za sebou na stejné místo.

Budete potřebovat časté lékařské testy, které pomohou lékaři určit, jak dlouho vás bude léčit enoxaparinem.

Pokud potřebujete operaci nebo zubní práci, řekněte svému chirurgovi nebo zubnímu lékaři, že v současné době používáte tento lék. Možná budete muset na krátkou dobu zastavit.

Skladujte při pokojové teplotě mimo vlhkost a teplo.

Každá předplněná injekční stříkačka na jedno použití je pouze na jedno použití. Po jednom použití ho vyhoďte, i když uvnitř ještě zbyl lék.

Po prvním použití lahvičky (lahvičky) s enoxaparinem musíte lék spotřebovat do 28 dnů. Po 28 dnech lahvičku vyhoďte.

Použijte jehlu a stříkačku pouze jednou a poté je vložte do nádoby na ostré předměty odolné proti propíchnutí. Dodržujte státní nebo místní zákony o likvidaci tohoto kontejneru. Uchovávejte mimo dosah dětí a domácích zvířat.

 • Ušetřete až 80% za své recepty.
 • Přijato ve více než 65 000 lékárnách.
Získejte slevovou kartu

Co se stane, když vynechám dávku?

Použijte lék co ​​nejdříve, ale vynechanou dávku přeskočte, pokud je téměř čas na další dávku. Nepoužívejte dvě dávky najednou.

Co se stane, když předávkuji?

Vyhledejte lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Poison Help na čísle 1-800-222-1222. Předávkování může způsobit nadměrné krvácení.

Čemu se mám při používání enoxaparinu vyhnout?

Vyhněte se činnostem, které mohou zvýšit riziko krvácení nebo zranění. Při holení nebo čištění zubů dbejte zvýšené opatrnosti, abyste předešli krvácení.

Vedlejší účinky enoxaparinu

Získejte nouzovou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce: kopřivka ; svědění nebo pálení kůže; obtížné dýchání; otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.

Pokud máte, vyhledejte také lékařskou pomoc příznaky spinální krevní sraženiny : bolest zad, necitlivost nebo svalová slabost v dolní části těla nebo ztráta kontroly močového měchýře nebo střev.

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte:

 • neobvyklé krvácení nebo jakékoli krvácení, které se nezastaví;

 • snadná tvorba modřin, purpurové nebo červené skvrny pod kůží;

 • krvácení z nosu , krvácení z dásní;

 • abnormální vaginální krvácení , krev v moči nebo stolici;

 • vykašlávání krve nebo zvracení, které vypadá jako kávová sedlina;

 • příznaky krvácení do mozku-náhlá slabost (zejména na jedné straně těla), náhlá závažná bolest hlavy problémy s řečí nebo zrakem; nebo

 • nízký počet červených krvinek (anémie)-bledá kůže, neobvyklá únava, pocit točení hlavy nebo dušnosti, studené ruce a nohou.

Časté nežádoucí účinky mohou zahrnovat:

 • nevolnost , průjem ;

 • anémie;

 • zmatek; nebo

 • bolest, podlitiny, zarudnutí nebo podráždění v místě vpichu léku.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a mohou se vyskytnout další. Zavolejte svého lékaře a požádejte ho o radu ohledně vedlejších účinků. Nežádoucí účinky můžete hlásit FDA na čísle 1-800-FDA-1088.

Jaké další léky ovlivní enoxaparin?

Informujte svého lékaře o všech svých dalších lécích, zejména o dalších lécích k léčbě nebo prevenci krevních sraženin, jako jsou:

Tento seznam není úplný. Jiné léky mohou ovlivňovat enoxaparin, včetně léků na předpis a volně prodejných léků, vitamíny , a bylinné produkty . Zde nejsou uvedeny všechny možné lékové interakce.

Další informace

Pamatujte, uchovávejte tento a všechny ostatní léky mimo dosah dětí, nikdy své léky nesdělujte ostatním a používejte tento lék pouze k předepsané indikaci.

co dělá pepto bismol

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaše osobní poměry.

Lékařské prohlášení

Copyright 1996-2021 Cerner Multum, Inc. Verze: 11.03.