Zjištění, jak PayPal funguje

Autor: Victoria Rosenborg, Marsha Collier

Stejně jako mnoho skvělých nápadů lze snadno pochopit základy PayPalu. Váš účet PayPal se podobá jakémukoli spořicímu nebo běžnému účtu, kromě toho, že PayPal byl navržen speciálně pro online transakce. Než budete moci začít používat PayPal, první věcí, kterou musíte udělat, je otevření účtu PayPal. Zvažte začátek s osobním účtem, protože za odesílání ani přijímání peněz nemáte žádné poplatky. Jakmile si promočíte nohy, můžete vždy upgradovat na Premier nebo Business účet.Pokud odesíláte platby v celkové výši 2 000 USD nebo více, je nutné provést upgrade z osobního účtu na účet Premier nebo Business. Tento limit se může lišit v závislosti na tom, zda máte účet v USA nebo v zahraničí. Mohou také existovat limity, kolik peněz můžete převést z účtu PayPal na bankovní účet. Chcete-li zjistit, jaké limity platí pro váš účet, klikněte na ikonuZobrazit limityodkaz umístěný napravo od pole zůstatku účtu na stránce Přehled účtu.Díky penězům se svět (PayPal) rozvíjí

Dobře, jste přesvědčeni a založili jste si osobní účet. Co teď? Účet bez prostředků je jako kužel bez zmrzliny - jaký to má smysl? Než budete moci dělat cokoli, musíte na svůj účet PayPal získat peníze.

Prostředky na svůj účet PayPal přidáváte jedním ze tří způsobů:  • Přijímáním plateb od ostatních členů PayPal
  • Propojením spořícího nebo běžného účtu s vaším účtem PayPal a převodem peněz pomocí elektronického bankovního převodu (EFT)
  • Přijímáním plateb úroků z prostředků, které jsou na vašem účtu PayPal

Když provádíte platbu přes PayPal, máte několik zdrojů financování, ze kterých se rozhodnete financovat transakci. Mezi tyto zdroje patří:

  • Pokud máte na svém účtu PayPal dostatek prostředků k pokrytí platby, kterou chcete provést, prostředky se odečtou přímo z vašeho účtu PayPal.
  • Pokud jste ke svému účtu PayPal propojili běžný nebo spořicí účet, lze prostředky odečíst přímo z vašeho bankovního účtu ve formě eCheck.
  • Pokud propojíte kreditní kartu se svým účtem PayPal, lze částku platby odečíst z vaší kreditní karty poté, co jste vyčerpali prostředky ze zůstatku na účtu PayPal. Platba se objeví na vašem měsíčním účtu za kreditní kartu.

Proces nákupu zboží nebo služby pomocí PayPal je velmi přímočarý:

1. Po vítězství v aukci nebo nákupu položky, pokud se rozhodnete pro platbu použít PayPal, odečte PayPal částku vašeho nákupu z prostředků na vašem účtu PayPal nebo autorizuje platbu z kreditní karty, kterou jste propojili s vaším účtem PayPal.2. PayPal připíše na účet prodejce prostředky odečtené z vašeho účtu (po odečtení příslušných transakčních poplatků). Poplatky se vztahují pouze na prodejce s účty Premier a Business.

3. PayPal generuje e-maily vám (kupujícímu) a prodejci k potvrzení transakce a převodu finančních prostředků.

kvasinková infekce vs uti

Skutečný převod finančních prostředků není o nic složitější, než kdybyste za položku zaplatili šekem ze svého běžného účtu.

Jak PayPal vydělává peníze

Stejně jako banka i PayPal vydělává peníze z prostředků, které spravuje. Jinými slovy, PayPal získává úrok z peněz, které jste (a miliony dalších) vložili na jejich účty, ale ještě jste je neutratili.

Přemýšlejte o tom takto: PayPal má zhruba 50 milionů členů. Pokud by každý člen nechal na svém účtu 10 $ ročně, PayPal by začal s přibližně 500 miliony dolarů jako jistinou. I při úrokové sazbě od 1,75 procenta by PayPal každý rok vydělával 8 750 000 dolarů, jen za to, že tam nechal peníze sedět!

PayPal navíc vydělává peníze účtováním poplatků za transakce u účtů Premier a Business: Za zasílání peněz se neplatí, ale když obdržíte peníze, PayPal převezme procento z částky (mezi 1,9 procenta a 2,9 procenta) plus transakce 30 centů v USD poplatek.