Odstranění katetru Foley

Odstranění katetru Foley

Lékařsky recenzováno Varixcare.cz. Naposledy aktualizováno 2. srpna 2021.

CO POTŘEBUJEŠ VĚDĚT:

Váš katétr Foley byl odstraněn, protože jej již nepotřebujete. Po vyjmutí katétru Foley můžete mít určité močové příznaky až 48 hodin. Patří sem naléhavost a frekvence močení. Naléhavost močení znamená, že cítíte tak silnou potřebu močit, že máte potíže s čekáním. Můžete také cítit nepohodlí v močovém měchýři. Frekvence močení znamená, že musíte během dne močit mnohokrát. Můžete také mít bolest při močení nebo se váš močový měchýř při močení úplně nevyprázdní.NÁVOD K VÝBĚRU:

Zavolejte svého lékaře nebo urologa, pokud:

  • Do 8 hodin po vyjmutí katétru vůbec nemočíte.
  • Máte horečku.
  • Vyteče vám moč.
  • Máte více než 48 hodin po odstranění katétru nutkání na moč, frekvenci nebo potíže s močením.
  • Bolí vás při močení nebo máte pocit, že se váš močový měchýř úplně nevyprazdňuje déle než 48 hodin po vyjmutí katétru.
  • V moči vidíte krev.
  • Vaše břicho je nafouklé.
  • Máte otázky nebo obavy týkající se vašeho stavu nebo péče.

Léky:

  • Antibiotika může být podán, pokud jste měli operaci močových cest.
  • Vezměte si lék podle pokynů. Kontaktujte svého poskytovatele zdravotní péče, pokud si myslíte, že váš lék nepomáhá, nebo pokud máte vedlejší účinky. Řekněte mu, zda jste alergičtí na jakýkoli lék. Udělejte si seznam léků, vitamínů a bylin, které užíváte. Zahrňte částky, kdy a proč je berete. Seznam nebo lahvičky s pilulkami přineste na následné návštěvy. Noste s sebou seznam léků pro případ nouze.

Pijte tekutiny podle pokynů:

Po vyjmutí katétru můžete být požádáni, abyste pili spoustu tekutin. To pomůže vypláchnout bakterie, které se mohou hromadit při použití katétru Foley. Zeptejte se svého poskytovatele zdravotní péče, kolik byste měli vypít a jaké tekutiny jsou pro vás nejlepší.Následně se poraďte se svým lékařem nebo urologem:

Zapište si své otázky, abyste si je nezapomněli položit během návštěv.

© Copyright IBM Corporation 2021 Informace jsou určeny pouze pro použití koncovým uživatelem a nesmí být prodávány, redistribuovány ani jinak používány pro komerční účely. Všechny ilustrace a obrázky obsažené v CareNotes® jsou chráněny autorskými právy společnosti A.D.A.M., Inc. nebo IBM Watson HealthVýše uvedené informace jsou pouze vzdělávací pomůckou. Není určen jako lékařská rada pro individuální podmínky nebo léčby. Poraďte se svým lékařem, zdravotní sestrou nebo lékárníkem dříve, než začnete dodržovat jakýkoli léčebný režim, abyste zjistili, zda je pro vás bezpečný a účinný.

Další informace

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaše osobní poměry.

Lékařské prohlášení