Nožní pedály pro lékařský přepis

Anne Martinez

Nožní pedál (také nazývaný WAV pedál) se používá v lékařském přepisu, protože vám umožňuje ovládat přehrávání diktátu prsty. Můžete hrát, přetáčet vzad a rychle vpřed poklepáním na různé části pedálu přední částí chodidla.Nožní pedály se liší podle typu konektoru použitého k jejich připojení k počítači nebo přepisovacímu zařízení. Obrázek ukazuje nožní pedál a dva běžné typy konektorů, USB a sériové. Ačkoli většina nožních pedálů vypadá a funguje podobně, na konektoru záleží, protože nějaký přepisovací software bude fungovat pouze s konkrétním typem konektoru.  • USB nožní pedály jsou zdaleka nejpoužívanější. Konektor je malá obdélníková zástrčka (12 mm x 4,5 mm), která se zapojuje do USB portu. Jeden okraj připojení je o něco širší než druhý, což vám znemožňuje zasunutí vzhůru nohama.

  • Sériové nožní pedály použijte sériový konektor DB-9. Konektor je jako písmeno D při pohledu čelně a má devět otvorů. Většina nových počítačů již sériový port neobsahuje, protože je to stará technologie, ale některé přepisové služby stále používají software, který vyžaduje sériový nožní pedál.    Přidání sériového portu do stolního počítače je docela snadné, ale u notebooků je to často nemožné. Místo toho vám může uniknout použití adaptéru USB na DB-9, ale pouštíte se do technicky komplikovaného území.

    Nožní pedál a dva běžné typy konektorů.Nožní pedál a dva běžné typy konektorů.

Ve stále vzácnější situaci, kdy k přepisu přehráváte jiné zařízení než váš počítač, například C-Phone, přichází s vlastním nožním pedálem (samozřejmě s vlastním speciálním typem konektoru).

Který přepisový pedál budete potřebovat, závisí na použité přepisovací platformě. Naštěstí existuje spousta křížové kompatibility, zejména pokud jde o novější nožní pedály USB. Nejlepší strategií je pokračovat s pedálem, který jste použili při tréninku MT, co nejdéle. Není důvod kupovat si další, pokud nemusíte.glipizid (glukotrol)

Lékařští přepisovatelé mají pro případ potřeby často po ruce náhradní záložní pedál a sluchátka. Někteří si dokonce nechávají celý počítač v důchodu.