Galantamin

Galantamin

Obecné jméno: galantamin (pro LAN by meen)
Jméno značky: Razadyne, Razadyne ER, Reminyl
Dávkové formy: orální kapsle s prodlouženým uvolňováním (16 mg; 24 mg; 8 mg); orální roztok (4 mg/ml); perorální tableta (12 mg; 4 mg; 8 mg)
Třída léčiv: Inhibitory cholinesterázy

Lékařsky zkontrolováno Varixcare.cz 18. února 2021. Napsal Cerner Multum.Co je galantamin?

Galantamin zlepšuje funkci nervových buněk v mozku. Funguje tím, že brání rozkladu chemikálie zvané acetylcholin (ah viz til KO leen). Lidé s demencí mají obvykle nižší hladiny této chemikálie, což je důležité pro procesy paměti, myšlení a uvažování.Galantamin se používá k léčbě mírné až středně závažné demence Alzheimerova typu.

c1 modrá kulatá pilulka

Galantamin může být také použit pro účely, které nejsou uvedeny v tomto průvodci léky.Varování

Dodržujte všechny pokyny na štítku a balení léku. Řekněte každému ze svých poskytovatelů zdravotní péče o všech vašich zdravotních stavech, alergie a všechny léky, které používáte.

Před užitím tohoto léku

Neměli byste užívat galantamin, pokud jste na něj alergičtí.

Abyste se ujistili, že je galantamin pro vás bezpečný, řekněte to svému lékaři, pokud máte:Není známo, zda galantamin poškodí nenarozené dítě. Informujte svého lékaře, pokud jste těhotná nebo plánujete otěhotnět.

hydrokodon acetaminofen 5 325 español

Není známo, zda galantamin přechází do mateřského mléka nebo zda může ovlivnit kojící dítě. Informujte svého lékaře, pokud kojíte.

Jak mám užívat galantamin?

Dodržujte všechny pokyny na štítku s předpisem. Váš lékař může příležitostně změnit dávku, aby se ujistil, že dosáhnete nejlepších výsledků. Nepoužívejte tento lék ve větších nebo menších množstvích nebo déle, než je doporučeno.

Tobolka s prodlouženým uvolňováním galantaminu se obvykle užívá jednou denně ráno. Postupujte podle pokynů svého lékaře.

Krátkodobě působící tableta galantaminu nebo perorální roztok (tekutý) se obvykle podávají dvakrát denně s jídlem. Postupujte podle pokynů svého lékaře.

The kapsle s prodlouženým uvolňováním funguje nejlépe, pokud ho užíváte s jídlem.

Kapsli s prodlouženým uvolňováním nedrvte, nežvýkejte, nelámejte ani neotvírejte. Spolkněte to celé.

Tekutý lék odměřte přiloženou dávkovací stříkačkou nebo speciální lžičkou na odměřování dávky nebo kalíškem na léky. Pokud nemáte zařízení pro měření dávky, požádejte o něj svého lékárníka.

Přečtěte si všechny informace o pacientech, návody na léky a pokyny, které vám byly poskytnuty. Máte -li jakékoli dotazy, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

Vezměte galantamin s plnou sklenicí vody. Pijte 6 až 8 plných sklenic vody každý den, abyste zabránili dehydrataci při užívání tohoto léku.

Pokud potřebujete operaci, řekněte chirurgovi předem, že používáte galantamin. Možná budete muset lék na krátkou dobu přestat používat.

Pokud jste z jakéhokoli důvodu přestali užívat galantamin, poraďte se se svým lékařem, než jej začnete znovu užívat. Možná budete muset znovu zahájit léčbu s nižší dávkou.

Skladujte při pokojové teplotě mimo vlhkost a teplo. Nenechte tekutý lék zmrznout.

Co se stane, když vynechám dávku?

Užijte vynechanou dávku, jakmile si vzpomenete. Vynechejte vynechanou dávku, pokud je téměř čas na další plánovanou dávku. Neužívejte další léky k doplnění vynechané dávky.

Co se stane, když předávkuji?

Vyhledejte lékařskou pomoc nebo zavolejte na linku Poison Help na čísle 1-800-222-1222.

Příznaky předávkování mohou zahrnovat závažné nevolnost , zvracení křeče v žaludku, svalová slabost nebo křeče, vodnaté oči , slintat zvýšené močení nebo stolice, pocení, pomalý srdeční tep , pocit točení hlavy nebo mdloby a záchvaty (křeče).

Co se mám vyhnout užívání galantaminu?

Tento lék může narušit vaše myšlení nebo reakce. Buďte opatrní, pokud řídíte nebo děláte cokoli, co vyžaduje vaši pozornost.

Vedlejší účinky galantaminu

Získejte nouzovou lékařskou pomoc, pokud máte příznaky alergické reakce: kopřivka ; potíže s dýcháním; otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.

bílá pilulka s 5 na ní

Galantamin může způsobit závažné kožní reakce. Přestaňte používat galantamin a okamžitě kontaktujte svého lékaře, pokud se u vás objeví první příznaky vyrážka , bez ohledu na to, jak mírné.

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte:

  • bolest na hrudi, pomalá srdeční frekvence;

  • malé nebo žádné močení;

  • krev v moči;

  • příznaky krvácení ze žaludku-krvavá nebo deštivá stolice, vykašlávání krve nebo zvracení, které vypadá jako kávová sedlina;

  • problémy s játry-nevolnost, bolest v horní části břicha, svědění, pocit únavy, ztráta chuti k jídlu, tmavá moč, jílová barva stolice, žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očí);

  • dehydratace příznaky-pocit velké žízně nebo horkosti, neschopnost močit, silné pocení nebo horko a suchá kůže ;

  • pocit točení hlavy, jako byste mohli omdlít; nebo

  • závažná kožní reakce-horečka, bolest krku , otok obličeje nebo jazyka, pálení očí, bolest kůže, následovaná červenou nebo purpurovou kožní vyrážkou, která se šíří (zejména v obličeji nebo v horní části těla) a způsobuje puchýře a loupání.

Časté nežádoucí účinky mohou zahrnovat:

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a mohou se vyskytnout další. Zavolejte svého lékaře a požádejte ho o radu ohledně vedlejších účinků. Nežádoucí účinky můžete hlásit FDA na čísle 1-800-FDA-1088.

Informace o dávkování galantaminu

Obvyklá dávka pro dospělé u Alzheimerovy choroby:

dlouhodobé účinky keppry

Tableta s okamžitým uvolňováním a perorální roztok:
Počáteční dávka: 4 mg orálně dvakrát denně, nejlépe s ranním a večerním jídlem
-Po minimálně čtyřech týdnech zvyšte na 8 mg dvakrát denně, poté po dalších 4 týdnech můžete zvýšit na 12 mg dvakrát denně
Udržovací dávka: 16 až 24 mg denně podávaná ve 2 rozdělených dávkách
Maximální dávka: 24 mg/den

Kapsle s prodlouženým uvolňováním:
Počáteční dávka: 8 mg orálně jednou denně, nejlépe s ranním jídlem
-Po 4 týdnech by měla být dávka zvýšena na 16 mg jednou denně, další zvýšení na 24 mg jednou denně lze zvážit po minimálně 4 týdnech užívání 16 mg/den
Udržovací dávka: 16 až 24 mg perorálně jednou denně na základě klinického prospěchu a snášenlivosti
Maximální dávka: 24 mg/den

Konverze z tablet s okamžitým uvolňováním (IR) nebo orálního roztoku na kapsle s prodlouženým uvolňováním (ER):
-Užijte poslední dávku IR formulace n večer před zahájením ER kapsle; Začněte s ER kapslí následující ráno s dávkováním jednou denně
-K převodu z IR na ER by mělo dojít při stejné celkové denní dávce

Komentáře:
-Během klinických studií bylo zjištěno, že dávka 32 mg denně s okamžitým uvolňováním je méně dobře snášena a nezvyšuje klinický přínos; nebylo zjištěno, že by dávka 24 mg/den poskytovala statisticky významný zvýšený klinický přínos od 16 mg/den; některým pacientům to však může přinést další užitek.
-Zvýšení dávky by mělo být založeno na posouzení klinického přínosu a snášenlivosti předchozí dávky.
-Pokud je léčba přerušena na více než 3 dny, pacient by měl znovu začít s nejnižší dávkou a dávka eskalovat na aktuální dávku.

Použití: K léčbě mírné až střední demence Alzheimerova typu.

Jaké další léky ovlivní galantamin?

Informujte svého lékaře o všech svých současných lécích a všech, které začnete nebo přestanete užívat, zejména:

Tento seznam není úplný. S galantaminem mohou interagovat jiné léky, včetně léků na předpis a léků bez předpisu, vitamíny , a bylinné produkty . V tomto průvodci léky nejsou uvedeny všechny možné interakce.

Interaguje galantamin s mými dalšími léky?

Chcete -li zobrazit podrobnou zprávu, zadejte další léky.

Chcete -li zkontrolovat interakce, přidejte lék

Další informace

Pamatujte, uchovávejte tento a všechny ostatní léky mimo dosah dětí, nikdy své léky nesdělujte ostatním a používejte tento lék pouze k předepsané indikaci.

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaše osobní poměry.

Lékařské prohlášení

Copyright 1996-2021 Cerner Multum, Inc. Verze: 7.01.