Potřebné vybavení pro lov duchů

Zak Bagans

Zařízení pro lov duchů je jen tak dobré jako lovec duchů, který jej používá - a jak ho používají. Jednoduché zařízení může být při vyšetřování strašidelných jevů stejně účinné jako nejsofistikovanější přístroj, pokud je ve správných rukou. Hodnota každé zprávy je pouze tak dobrá jako u vyšetřovatele, který ji vytvořil, a nejlepší zprávy nikdy nezávisí pouze na použitém vybavení. Pokud právě začínáte s nadpřirozeným výzkumem, čtěte dále a objevte vybavení, které budete potřebovat.Základní zařízení pro detekci duchů

Zde je seznam základního vybavení, které je třeba zahrnout do jakékoli soupravy pro lov duchů: • Notebook a pero (zaznamenávání poznámek, svědeckých výpovědí a vytváření diagramů)
 • Náčrtník a tužky (pro mapy polohy)
 • Měřicí páska (kontrola vzdálenosti a účty svědků)
 • Extra baterie (nikdy nevíte, kdy mohou selhat)
 • Svítilna (nevyžaduje žádné vysvětlení)
 • Záznamové zařízení (pro účty svědků a pro fenomén elektronického hlasu nebo EVP)
 • Malá sada nářadí (některá elektronická zařízení vyžadují šroubováky)
 • Fotoaparát (pro dokumentaci polohy a neobvyklých fotografií)
 • Videokamera (pro dokumentaci polohy a vyšetřování, plus rozhovory)
 • Přenosné detektory pohybu (skvělé pro zabezpečení míst)
 • Obousměrná rádia (umožňují skupině zůstat v kontaktu a vyhýbají se elektromagnetickému rušení způsobenému mobilními telefony)

Elektronická zařízení slouží během vyšetřování k různým účelům. Používají se k dokumentování vaší polohy a mohou sloužit jako upozornění na přítomnost ducha i jako ukázka toho, co je ne duch. Zařízení v sadě nástrojů pro lov duchů jsou části vybavení, které byly upraveny pro paranormální výzkum. Použití takových zařízení je založeno na teoriích, které byly vyvinuty v posledních několika desetiletích a které poukazují na myšlenku, že zařízení mohou zachytit zkreslení v energetických polích, která mohou být způsobena duchy.

Tato zařízení nejsou spolehlivá. Většina z nich byla původně navržena ke kontrole elektromagnetických rázů způsobených elektroinstalací v domácnosti a průmyslovým vybavením, takže jejich přizpůsobení paranormálním jevům vyžaduje spoustu znalostí o tom, jak přesně fungují a co znamenají hodnoty. Z tohoto důvodu se tato zařízení nejlépe používají ve spojení s účty očitých svědků, při monitorování míst a dalšími vyšetřovacími technikami.Žádný jednotlivý důkaz nemůže obstát sám o sobě, a proto vyšetřovatelé během svého výzkumu vždy hledají odpovídající důkazy. V tomto případě jsou anomální hodnoty na měřiči EMF zajímavější, když jsou zálohovány něčím jiným, například chladným bodem, účtem svědka nebo jiným zařízením současně.

Elektronická zařízení mohou být drahá, což je pro vyšetřovatele s omezeným rozpočtem střízlivá myšlenka. Ke kontrole magnetické energie však lze použít i jiné předměty, které mají nízké náklady a jsou tu po staletí.

Kompas

Pro ty, kteří si nemohou dovolit elektronické zařízení, lze kompas zakoupit v téměř každém obchodě se sportovními potřebami ve vaší oblasti. Lovci duchů používají kompasy již mnoho let, často s úspěšnými výsledky. Reakce, kterou získáte z kompasu, je v podstatě stejná jako reakce z jednoduchého detekčního zařízení EMF.kupón výrobce proair hfa 2019

Nejlepší způsob, jak kompas použít, je nést jej na údajně strašidelné místo, přičemž kompas necháte otevřený a plochý na dlani. Vaše paže by měla být ohnutá v lokti a ve stejné úrovni, natažená pod úhlem od těla tak, aby byl kompas přímo před vámi. Jehla na kompasu se pohybuje pokaždé, když změníte směr, a podle zpráv se začne otáčet, když narazí na ducha nebo jakési anomální energetické pole.

I když je kompas velmi základní položkou, hlášené chování zařízení v situaci zahrnující paranormální energii je ve skutečnosti docela konzistentní s mnohem vyspělejšími zařízeními. Teorie spočívá v tom, že zařízení reaguje na náhlé změny nebo výkyvy v energetickém poli místa. Otočná jehla kompasu by určitě ukázala, že se děje něco neobvyklého.

Proutkovací pruty

Umění proutkaření existuje již po staletí, možná i tisíce let. Je to nejstarší forma věštění, kterou člověk zná, a byla používána z mnoha různých důvodů, včetně hledání podzemní vody, objevování polohy neoznačených hrobů, určování pohlaví nenarozených dětí a dokonce i hledání duchů.

Jak proutkaření ve skutečnosti funguje, zůstává záhadou, ale v průběhu let se ukázalo být neuvěřitelně přesné. Dokonce i americká společnost Dowsers připouští, že důvod, proč postupy fungují, je zcela neznámý.

Standardní praxí proutkaření je hledání podzemních vodních zdrojů. Mnoho měst, krajů a korporací udržuje dowser na výplatní listině. Ve většině případů dowser prohledává oblast buď s tyčí ve tvaru Y, nebo se dvěma tyčemi ve tvaru L v rukou. Soustředí se na to, co hledá, což je obvykle vodní zdroj, a když najde správné místo, tyče se buď ohnou dolů, nebo se budou křížit přes sebe. Nikdo neví, jak to funguje, prostě to funguje.

Chcete-li použít duchovní pruty k nalezení duchů, většina dowers doporučuje použít dva pruty ve tvaru písmene L, které jsou vyrobeny z mosazi nebo nějakého lehkého kovu. Některé dowery dokonce používají kovové věšáky, takže neexistuje žádný standardní materiál. Tyče by měly být asi dvě stopy dlouhé a ohnuté do tvaru L, které vám padnou do ruky. Poté držte krátký konec tyče tak, aby delší kus směřoval ven, pryč od vašeho těla. Pruty by měly být drženy volně, aby měly prostor pro snadné houpání tam a zpět.

Poté začněte prohledávat budovu nebo místo. Bylo navrženo, že je možné, že hledáním a soustředěním na to, co hledáte, můžete pomocí proutkařských prutů najít duchy, anomální energii a někteří dokonce dimenzionální portály.

Projděte se po místě a sledujte, kam vás pruty vedou. Mají ukazovat ve směru jakékoli energie, kterou detekují. Poté, co jste objevili zdroj energie, se tyče protínají, což signalizuje, že dotyčná oblast byla nalezena.

Pokročilá zařízení pro detekci duchů

Paranormální vědci z minulosti měli málo nebo žádné elektronické vybavení, které by bylo možné použít ke sledování míst nebo k hledání neobvyklé aktivity, která by mohla být přítomna na místě, které zkoumali. V nedávné době byly vyvinuty nové teorie, které naznačují, že mnoho strašidelných míst obsahuje vysokou hladinu elektromagnetické energie.

Někteří vědci poukazují na tato energetická pole, u nichž bylo zjištěno, že způsobují bolesti hlavy, závratě nebo dokonce halucinace, jako umělé vysvětlení všech pozorování duchů. Paranormální vědci vyvinuli své vlastní teorie naznačující, že duchové sami o sobě mohou mít elektromagnetický původ, nebo že duchové tuto energii používají k projevení. Magnetická energie může také vysvětlit, jak dochází ke zbytkovým hauntingům, což způsobuje, že události a obrazy zapůsobí na atmosféru místa.

Přestože stále přesně nevíme, co mají elektromagnetická pole a paranormální události společné, vědci nejprve začali přizpůsobovat elektronická zařízení jako způsob detekce paranormální energie již v 70. letech. To zahájilo vývoj teorií o lihovinách způsobujících narušení magnetického pole míst, díky nimž byly detekovatelné měřicími zařízeními.

V současnosti jsou nejčastěji používanými zařízeními v oboru detekční měřiče elektromagnetického pole (EMF). Používají se k hledání důkazů o duchovní činnosti a také k vyloučení umělých zdrojů energie, které mohou interferovat s vyšetřováním. Elektromagnetické pole je přítomno kolem jakéhokoli předmětu, který má elektrický náboj, ať už je to umělý nebo přirozený. Nikdy nebyly navrženy tak, aby detekovaly duchy. Měly být použity ve stavebnictví a vědeckých oborech k detekci úniků energie a problémových oblastí. Určitě mohou - a byly k tomu navrženy - být ovlivňováni věcmi, které nejsou nadpřirozené.

Elektronická zařízení jsou vždy užitečná při vyšetřování a doplňují ostatní nástroje, které používáme, a další výzkum, který provádíme. Výzkumník by měl používat zařízení jak k vyloučení umělých změn v elektronickém poli, tak k hledání odpovídajících důkazů, které by se hodily ke shromažďování informací. Tyto důkazy lze získat ze záznamů svědků, fotografií, teplotních změn nebo čehokoli jiného, ​​co se může stát. Tímto způsobem můžeme tyto informace skutečně použít k dokumentaci strašidel.

EMF měřič

Většina detektorů EMF byla navržena pro čtení v rozsahu 30 až 500 Hz. Jsou kalibrovány na 60 Hz, což je standardní nastavení pro většinu polí v domácnosti. Většina měřičů je navržena tak, aby měřila proudy indukované uvnitř místa umělými poli. Nejběžnější pole jsou kolem 60 Hz. Zůstává neznámé, zda je paranormální energie nad nebo pod tímto standardním nastavením, což může věci ztěžovat. Tři základní teorie jsou: duchové jsou tvořeni elektromagnetickou energií; narušují energii v místě; nebo používají energii k projevení. Kterýkoli nebo všechny tyto scénáře mohou být správné, což umožňuje měřičům EMF sledovat energii, která je nad rámec normálu.

Následující část pojednává o různých měřičích EMF, jako jsou ty, které jsou zobrazeny na tomto obrázku, které se používají při vyšetřování. Zahrnujeme pokyny k použití, stejně jako některé další informace a některé věci, na které je třeba dávat pozor, aby je bylo možné správně používat.

EMF měřič

© Gary Galka, D.A.S. Distribution Inc.

Měřič.

Základní měřiče EMF

Na trhu je poměrně málo základních měřičů EMF, které jsou vybaveny analogovými i digitálními stupnicemi. Cena většiny základních měřičů se pohybuje od 30 do 100 USD. Zařízení se snadno používají, pokud se budete řídit některými pokyny zdravého rozumu.

Měřič EMF by měl být nošen v ruce, prsty by se měly ovinout kolem spodní části měřiče a konečky prstů by měly držet bok. Nepokládejte ruku na konec měřiče, protože vaše tělo bude rušit odečty. Je třeba poznamenat, že většina základních měřičů nemá snímače po stranách měřiče, pouze vpředu. To znamená, že k energetickým polím je třeba přistupovat pouze z tohoto směru, aby bylo možné je zachytit. Nejlepší způsob, jak to udělat, je ohýbat loket tak, aby byl měřič držen před vámi ve vzdálenosti od lokte k ruce. Vaše paže může být prodloužena pro další dosah, ale nepřibližujte měřič k tělu.

Když provádíte studii místa, jemně při chůzi posuňte měřicí přístroj ze strany na stranu. Pokud jej budete pohybovat příliš rychle nahoru a dolů, může dojít k chybným údajům a špičkám. Při chůzi dávejte pozor na náhlé a extrémní výbuchy energie, které se na měřiči zaregistrují. Pokud se taková událost stane, zkuste přesně určit zdroj pole. Silné hodnoty a přepětí energie jsou obvykle známkou toho, že přijímáte umělý zdroj energie, jako je spotřebič, elektrická zásuvka nebo dokonce skrytá čára ve zdi nebo na podlaze. Než si začnete myslet, že jste našli ducha, vždy se pokuste najít přirozený zdroj pro odečty energie. Tato základní zařízení snadno zachycují umělá pole a měla by být používána opatrně.

Taková měřidla jsou začínajícími modely a mají velmi jednoduchý design. Každý, kdo hledá sofistikovanější zařízení, by měl vyzkoušet některý z pokročilejších dostupných modelů. Nezlevňujte však úplně základní měřič. I když, pravda, nejsou tak citlivé jako jiné měřiče a je obtížné je použít při vyšetřování ve vnitřních prostorách, fungují docela dobře pro ty, kteří vyšetřují hřbitovy, historická místa a venkovní místa. Protože na těchto místech existuje jen málo způsobů rušení, téměř cokoli, co zachytíte měřičem, bude vyžadovat vysvětlení. Bez důkazů umělých polí je základní měřič jedním z nejlepších detektorů, které se za takových okolností používají.

Elektroměr TriField EMF model TF2

Měřiče TriField vyráběné společností AlphaLab Inc. v Utahu jsou jedny z nejlepších měřičů EMF na trhu. Ačkoli jejich model s nejnižší úrovní stále spadá do oblasti standardního měřiče, je mnohem citlivější než jakékoli jiné základní měřiče, které jsou k dispozici. Tento novější model nahradil starší model TriField 100XE. Jedná se o střídavý gaussmetr, tester elektrického pole střídavého proudu a měřič hustoty rádiového výkonu v jedné jednotce, který kombinuje všechny funkce potřebné pro rychlé a přesné měření elektromagnetických polí.

Nejzajímavější pro paranormální vyšetřovatele je však speciální frekvenčně vážený režim, který správně mění měřítka magnetického a elektrického měření tak, aby indikoval plnou velikost proudů produkovaných každým typem pole uvnitř lidského těla. Má velkou lištu LCD pro přesné odečty a nastavitelné podsvícení pro použití na tmavých místech.

Pro nejlepší využití tohoto měřiče by měl být držen s pravou nebo levou rukou zkroucenou pod zařízením tak, aby se konečky prstů ovinuly kolem protilehlého okraje. Nikdy byste neměli držet měřič tak, aby vám jeho ruka blokovala horní část. To může blokovat detekci všech elektrických polí. I když tímto způsobem nemůžete blokovat magnetická pole, měli byste chybovat na straně opatrnosti a držet ji rukou kolem středu.

Držte měřič prodloužený před tělem a znovu použijte jako vodítko vzdálenost od ruky k lokti. Pohybujte měřičem tam a zpět a sledujte náhlé a náhlé rázy energie. Měli byste si všimnout, že detekujete záření pozadí místa, které v analogové stupnici spadá mezi 2–3 miligauss. To je normální. Dávejte pozor na náhlé změny a výkyvy, které způsobí, že jehla bude na stupnici mnohem vyšší. Když nějaký najdete, měli byste se znovu pokusit vyloučit jakékoli umělé rušení, než přijmete hodnoty jako důkaz čehokoli nadpřirozeného.

Metr TriField Natural EM

Toto je možná nejlepší a nejcitlivější měřič na trhu paranormálních vyšetřování. To, co činí tento měřič tak přínosným pro paranormální výzkum, je skutečnost, že registruje pouze stejnosměrné nebo přirozené elektrické a magnetické pole. Toto je typ pole, které vydávají lidé a zvířata a případně také paranormální energie. Je skvělým doplňkem k arzenálu vyšetřovatelů, ale jeho použití může být také obtížné, takže nemusí být nejlepší pro začátečníky.

mohu vzít sudafed a zyrtec

Měřič Natural EM byl původně navržen k detekci změn v extrémně slabých stejnosměrných polích. Je vybaven analogovou stupnicí i zvukovým signálem, který se pohybuje, kdykoli se pole změní z předchozí úrovně. Měřič byl také navržen tak, aby ignoroval umělá (AC) pole, která jsou generována člověkem vyrobenými zdroji energie, a proto se stal tak oblíbeným u vědců.

Původně byl měřič používán k terénním experimentům na energetických úrovních geomagnetických bouří, včetně neobvyklé sluneční aktivity v ionosféře Země a elektrické aktivity běžných bouřek. Měřič je velmi citlivý na změny pouhých 0,5 procenta síly magnetických polí Země. Když je měřicí přístroj nastaven na magnetický, může detekovat pohyb libovolných magnetických zdrojů v daném místě. Když se pole zvětšuje nebo zmenšuje, zazní tón. Poté, co měřič detekuje změnu a poté se pole stabilizuje na více než pět sekund, tón skončí a měřič se vrátí k základní hodnotě. Měřič poté zůstane v klidu, dokud se pole znovu nezmění. Uživatel může určit míru změny, která signalizuje slyšitelný tón, pomocí squelch knoflíku na boční straně měřiče. Jakékoli změny v síle magnetického pole se zaregistrují.

Když je číselník nastaven na elektrický, měřič začne být citlivý na elektrická pole tak slabá jako 3 volty na metr. Jako příklad toho, jak citlivý je měřič, je to ekvivalent toho, když si vezmete pokoj o rozloze 10 metrů čtverečních a naplníte jej dostatkem energie, abyste zvedli jediné zrnko soli. Typická elektrická pole budou kolísat kolem 1–2 voltů na metr. Z tohoto důvodu byla minimální citlivost tohoto modelu nastavena na 3 V / m a byla navržena tak, aby nerespektovala hluk pozadí. Bez ohledu na to zůstává měřič tak silný, že dokáže zachytit elektrické pole lidí a zvířat, někdy i přes zeď. Změny můžete skutečně vidět sami, když držíte měřič v jedné ruce a druhou rukou pohybujete přes jeho horní část. Z tohoto důvodu může měřič fungovat dokonce jako snímač pohybu. Není to však spolehlivé, protože někteří lidé mají v těle takový náboj, že tento měřič nemohou používat, aniž by docházelo k neustálému rušení.

Tento konkrétní měřič má také nastavení součtu, které kombinuje odečty z elektrického a magnetického pole místa. Měřič nerozlišuje mezi těmito dvěma a stupnicí a signál se nemění, kdykoli se mění jedno z polí.

Jeho použití může být komplikované, a proto je měřič nejvhodnější pro ty, kteří již nějakou dobu pracují v terénu. Může se to naučit téměř kdokoli, pokud má čas a trpělivost experimentovat.

Ačkoli lze tento měřič použít jako ruční zařízení, je velmi choulostivý a téměř každá změna v pohybu může způsobit jeho reakci. Z tohoto důvodu se pravděpodobně nejlépe používá jako stacionární zařízení k zachycení přechodných polí. Měřič je schopen detekovat aktivitu v celé místnosti a zařízení lze snadno monitorovat buď prostřednictvím video signálu, nebo dokonce pomocí výzkumného pracovníka, pokud během vyšetřování zůstávají tiché a relativně nehybné. To umožňuje lovci duchů detekovat jakékoli neviditelné změny nebo pole v místě a je to velmi efektivní. Aby byl měřič obzvláště citlivý na elektrické a součtové nastavení, umístěte jej na kovový stojan nebo povrch.

Další paranormální detekční zařízení

Vytvoření seznamu všech elektronických zařízení, která byla - nebo budou někdy - přizpůsobena pro použití při paranormálních vyšetřováních, by byla nekonečným úkolem. Pokud máte technické dovednosti, můžete zvážit stavbu svého vlastního vybavení, ale pro ty, kteří si chtějí koupit mnoho různých druhů vybavení, stojí za zvážení další položky.

REM pod

The REM pod nebo vyzařující elektromagnetický pod , se liší od ostatních nástrojů pro lov duchů v tom, že vyzařuje své vlastní elektromagnetické pole. Tradiční měřiče EMF jsou vyladěny tak, aby detekovaly pole vytvářená proudícími proudy elektřiny nebo rádiovými frekvencemi. Protože podložka REM vyzařuje své vlastní pole EM, dokáže detekovat mnohem více, což teoreticky usnadňuje duchům používat zařízení ke komunikaci.

REM pod

© Gary Galka, D.A.S. Distribution Inc.

REM pod.

REM pod může detekovat rozdíl v intenzitě pole, kdykoli vodivý materiál vstoupí do svého EM pole. Teleskopická anténa zařízení umožňuje 360stupňové pokrytí, což znamená, že by mělo zachytit vše, co se pohybuje dovnitř a ven ze svého pole, včetně duchovní energie. Když je zařízení spuštěno, rozsvítí se jedno z jeho pěti barevných LED diod. Slyšitelný tón doprovází každé ze světel - červené, zelené, modré, žluté a fialové - pro indikaci intenzity rušení pole.

Je to zajímavé zařízení. V podstatě se jedná o kapacitní obvod spárovaný s oscilátorem pro generování EM pole. Je zabalen do pouzdra válcového tvaru se světly a anténou nahoře. Technologie, kterou používá, není nová. V zásadě se jedná o upravený Theremin, hudební zařízení, které vynalezl ruský vědec Lev Sergevič Termen ve 20. letech 20. století. Na rozdíl od jiných hudebních nástrojů se na Theremin hraje bez fyzického kontaktu. Stejně jako u REM podu, čím blíže se hudebník pohybuje rukou k anténě nástroje, tím vyšší je nota, kterou hraje.

Zařízení má pět úrovní citlivosti nastavených pomocí přepínače na základně, což určuje, jak blízko musí být něco nebo jeho energie k zařízení, aby bylo spuštěno. REM pod měl také automatické základní nastavení. To znamená, že pokud předmět spadl do pole zařízení nebo se zapne něco v okolí, které vytvoří pole, REM pod jej ignoruje a po několika sekundách se upraví. Má také užitečnou funkci zvanou detekce odchylky teploty okolí . Podložka vydává buď vysoký nebo nízký zvuk, který označuje náhlou změnu teploty vzduchu. Hluk je také doprovázen vizuálním signálem ve formě červeného nebo modrého světla.

REM pod je dobrou alternativou k paranormálním výzkumníkům, kteří vyjádřili svůj skepticismus ohledně používání tradičních měřičů EMF. Tyto pochybnosti jsou založeny na skutečnosti, že základní měřiče, jako je populární K-II, nemohou detekovat elektromagnetická pole kolem lidského těla. Díky tomu mnozí zpochybňují jejich užitečnost - pokud nemohou detekovat osobu, jak mohou detekovat ducha? REM pod nemá tento problém. Může to spustit osoba nebo zvíře, které se k němu příliš přiblíží. To usnadňuje přesvědčení, že zařízení může spustit duch.

Při vyšetřování by měl být REM pod vždy ponechán na stabilním místě. Neměl by být přenášen jako ruční zařízení. Ke sledování pohybu energie v daném místě lze použít více zařízení.

Když je podložka REM na svém místě, zvažte zavolání duchů, kteří mohou být přítomni, a povzbuďte je k interakci se zařízením. Pamatujte si, že když to děláte, je nepravděpodobné, že by duch věděl, co je to REM pod, takže byste je měli povzbuzovat frázemi, jako byste se mohli pohybovat směrem k zářícímu boxu v místnosti.

Infračervené detektory pohybu

Infračervené detektory pohybu byly zařazeny na seznam základních údajů pro paranormální vyšetřovatele, protože slouží několika účelům. Mohou být použity k zabezpečení oblasti před vniknutím obyvatel, registraci pohybu energetických polí a dokonce k zachycení teplotních změn ve sledované oblasti.

mužský výtok močové infekce

V minulosti, před širokou dostupností elektronického vybavení, vědci používali šňůry a pásky k utěsnění místností a dveří, které sledovali kvůli strašidelné činnosti. To zajistilo, že místa zůstala nekontaminovaná, a pokud byla na dveřích rozbitá páska, vyšetřovatel měl nějakou představu, že do místnosti bylo vstoupeno. Nyní jsou k dispozici infračervené detektory pohybu, takže vědci mohou stále utěsňovat místnosti a měřiče slouží dvojímu účelu monitorování možné anomální aktivity.

Při hledání vlastního detektoru pohybu hledejte zařízení, které není spouštěno pouze pohybem, ale také změnami teploty. Měřič, který sleduje v infračerveném rozsahu, je schopen zachytit změny světla, změny teploty a samozřejmě to, co lidské oko nevidí. Díky jejich zálohování pomocí kamery nebo videokamery se detektory pohybu staly nezbytnou součástí vybavení při shromažďování důkazů o strašidelném životě.

Při utěsňování oblasti pro vyšetřování jednoduše umístěte měřič mimo dveře vedoucí do místnosti, ve které chcete zůstat zavřené. To může fungovat i na větších plochách uzavřením všech přístupových bodů detektory pohybu. Tím je zajištěno, že vaše paranormální experimenty nebo monitorování nebudou přerušeny, a poskytne to dobrý důkaz, že jakákoli anomální měření, která jsou shromažďována, nebyla způsobena lidským zásahem.

Rozprostřením pohybových senzorů skrz oblast, která je údajně strašidelná, by vědci měli sledovat, zda nebudou spuštěny anomální aktivitou. Pokud jsou alarmy na měřidlech spuštěny, nezapomeňte nejprve vyhledat přirozené nebo umělé vysvětlení výstrahy. Pravděpodobně to spustilo zvíře, jiný výzkumník nebo dokonce umělý nárůst elektrického systému místa.

Zařízení pro snímání teploty

Paranormální vědci by se měli téměř ujistit, že v jejich sadě nástrojů jsou zařízení pro snímání teploty. Monitorování okolní teploty místa je zásadní. Jsme si vědomi teploty okolního vzduchu v našem každodenním životě na základě toho, co nám pověděl meteorolog během večerních zpráv. Když svědek nebo výzkumník hovoří o pocitu chladného místa na údajně strašidelném místě, je to v okolní teplotě místa. To je místo, kde musíme zaměřit své úsilí při hledání teplotních změn a abnormalit.

Na trhu je mnoho senzorů, které dokážou rychle detekovat změny teploty. Prvním krokem je vytvoření záznamu pozadí, okolní teploty místa. K tomu funguje základní teploměr. Nemusí to být rychlé, pouze přesné. Toto teplotní zařízení by mělo být oddělené a nezávislé na všech ostatních zařízeních pro snímání teploty, takže přesnost jakýchkoli údajů nebude později zpochybněna.

Poté přejdeme k naší druhé jednotce. Nejlepším zařízením pro měření rychlých změn teploty okolí je zařízení, které dokáže snímat údaje o teplotě pomocí externí sondy. Některé jsou na trhu a některé mají kovové sondy, které sahají od měřiče, zatímco jiné mají měkčí, pružné sondy.

Tato zařízení jsou cenově dostupná a lze je zakoupit u mnoha společností poskytujících elektroniku. Většina z nich má měřící jednotku menší než tři centimetry, která je schopná měřit rychlé změny teploty potřebné při hledání chladných míst. Pohyblivé studené místo lze pomocí takového nástroje sledovat, protože dokáže reagovat tak rychle.

Při hledání takového zařízení zkuste najít takové, které je přesné, snadno použitelné a cenově dostupné. Po zapnutí vám většina měřičů každých několik sekund zobrazí novou hodnotu teploty. Většina měřičů nabízí také další možnosti, například horní a dolní mez, a při dosažení těchto mezí vydá zvukový signál. Efektivním způsobem jejich použití je monitorování oblasti s řadou těchto zařízení. Nastavením alarmů na jednotkách tak, aby zněly vždy, když je dosaženo prahové hodnoty nízké teploty, se můžeme v případě potřeby snadno zaměřit na různé části místa. Pak můžeme mít definitivní údaje o teplotě z místnosti nebo na přesném místě, které monitorujeme.

Pamatujte, že protože paranormální výzkum není přesná věda, musíme zkontrolovat a znovu zkontrolovat a potvrdit a znovu potvrdit jakýkoli důkaz, který shromáždíme, aby mohl být považován za legitimní. Protože mnozí vědci uvádějí přítomnost chladných míst, musíme najít způsob, jak je měřit. I když bychom nikdy neměli slevit z pocitů a zkušeností svědků a vyšetřovatelů, měli bychom také vyvinout veškeré úsilí k legitimnímu ověření těchto tvrzení nejspolehlivějším vybavením, které máme k dispozici.

Měřič relativní vlhkosti

Toto zařízení je poměrně levné a může být použito ve spojení s teploměrem pro záznam okolních podmínek ve vnitřním nebo venkovním prostředí. To vám umožní zaznamenat, jaké byly podmínky v době vyšetřování, a také to pomůže vyloučit jakékoli přirozené efekty, které se mohou objevit na fotografiích a videích.

Protože se předpokládá, že zbytková strašidla mohou být způsobena vodou zabudovanou ve fyzických strukturách některých lokalit, mohl by se při stanovení přítomné vlhkosti stát klíčovým ukazatelem vlhkosti.

Kombinovaná zařízení pro lov duchů

Jedním z nejpohodlnějších zařízení, které lze použít pro vyšetřování, je zařízení, které kombinuje několik různých částí zařízení do jedné jednotky. Měřiče MAG-TEMP nabízejí simultánní odečty EMF a teploty na jednom zařízení pomocí osvětleného displeje. Má vše, co potřebujete k měření elektromagnetické energie a kolísání teploty, a padne do jedné ruky.