Uchopení základů pikáků

Autor: Barry Rigal, Omar Sharif

Spades je tradičně hra pro čtyři hráče, která se hraje ve spolupráci (partneři sedí naproti sobě). Hráči střídavě odehrávají jednu kartu ze svých rukou ve směru hodinových ručiček kolem stolu. Musíte zahrát kartu, podle toho, která barva se hraje jako první (nebo vedený ) pokud můžete, který se nazývá následující oblek. Čtyři zahrané karty tvoří jednotku hry zvanou a trik. Cílem hry Piky je, aby vaše partnerství přesně odhadlo sílu vašich rukou při nabízení a poté ve hře se co nejvíce přiblížilo vašemu odhadu triků.Karty se řadí od esa (vysoké) až po 2 (nízké). Pokud se rozhodnete hrát bez přidání vrásek, pořadí karet není velký problém.Uzavření obchodu

Dealer rozdá balíček karet po kartách lícem dolů každému hráči, takže každý má kombinaci 13 karet. U každé nové kombinace se dohoda pohybuje kolem stolu ve směru hodinových ručiček.

Cílem je vyhrát co nejvíce triků. Po rozdání každé kombinace (a před zahájením hry) však musí každý ze čtyř hráčů odhadnout, kolik triků vyhraje. Tento odhad se nazývá a nabídka, a vaše nabídka může zahrnovat volbu bez triků nebo až 13 triků.Ačkoliv se obě strany partnerství volně účastní nabídkového řízení, tato aukce není konkurenceschopná - obě strany musí učinit nabídku a poté sledovat své cíle (na rozdíl od některých her, ve kterých nabídku podá pouze jedna strana, a druhé strana je úplně obsazena jejich zastavením).

Každý hráč samostatně pojmenuje číslo a poté každá strana pronásleduje svůj vlastní konkrétní počet triků, tedy součet nabídek obou hráčů. Pokud vaše strana uspěje, získáte body; pokud nesplníte svůj cíl, jste penalizováni.

Pokud během aukce uděláte více triků, než kolik přihodíte, budete také penalizováni, i když ne tak vážně jako vy, pokud nesplníte cíl své strany. (Overtricky jsou známé jako tašky .) Kompromis mezi správným oceněním vaší ruky při nabízení a vytvořením přesné smlouvy (spíše než dělat příliš mnoho triků nebo dělat příliš málo triků) je velmi tenká linie. Všechny tyto faktory dělají ze Spades fascinující hru.Vaše první povinnost pro partnerství je pokusit se udělat alespoň tolik triků, kolik dáte. Jako sekundární cíl se za předpokladu, že zajistíte ten první, pokusíte vyhnout se příliš mnoha overtrickům. Ve většině případů však rádi provedete overtricky, pokud tak nastavíte své protivníky.

Dokončení hry

Hrajete, dokud někdo nevyhraje guma. Každá guma se skládá z několika rukou, na nichž může každá strana zaznamenat pozitivní nebo negativní skóre. První strana, která získá 500 bodů, obvykle vyhrává gumu. Pokud obě strany překonají vítězný příspěvek 500 bodů ve stejné ruce, vyhrává vyšší skóre. Můžete také hrát hru na 250 nebo dokonce na 300 nebo 400 bodů. Ujistěte se, že souhlasíte předem!