Vakcína proti hepatitidě A a hepatitidě B.

Vakcína proti hepatitidě A a hepatitidě B.

Obecné jméno: vakcína proti hepatitidě A a hepatitidě B (HEP a TYE tis)
Jméno značky: Twinrix bez konzervantů, Twinrix
Dávkové formy: intramuskulární suspenze (720 jednotek-20 mcg/ml bez konzervačních látek)
Třída léčiv: Kombinace vakcín

Lékařsky zkontrolováno Varixcare.cz 2. prosince 2020. Napsal Cerner Multum.Co je vakcína proti hepatitidě A a B?

Hepatitida A a B jsou závažná onemocnění způsobená viry.K čemu je fluoxetin?

Hepatitida A se šíří kontaktem se stolicí (pohyby střev) osoby infikované virem hepatitidy A. K tomu obvykle dochází konzumací jídla nebo pitné vody, která se kontaminovala v důsledku manipulace s nakaženou osobou.

Hepatitida B se šíří krví nebo tělesnými tekutinami, sexuálním kontaktem nebo sdílením injekčních jehel s infikovanou osobou nebo během porodu, kdy se dítě narodí nakažené matce.Hepatitida způsobuje zánět jater, zvracení , a žloutenka (zežloutnutí kůže nebo očí). Hepatitida může vést k rakovině jater, cirhóza , nebo smrt.

Vakcína proti hepatitidě A a B se používá k prevenci těchto onemocnění u dospělých. Vakcína funguje tak, že vás vystaví malé dávce viru, což způsobí, že si tělo vytvoří vůči nemoci imunitu. Tato vakcína nebude léčit aktivní infekci, která se již v těle vyvinula.

Tato vakcína se doporučuje dospělým s rizikovými faktory pro vznik hepatitidy A nebo B, včetně: • trpíte chronickými jaterními problémy, jako je cirhóza nebo hepatitida C, nebo potřebujete a transplantace jater ;

 • použití intravenózních (IV) léků;

 • žít s osobou, která má infekci hepatitidou A nebo B;

 • sexuální kontakt s infikovanou osobou;

 • mít více než jednoho sexuálního partnera za 6 měsíců;

 • být mužem a mít sex s jinými muži;

 • s poruchou srážení krve, jako je hemofilie;

  ip 109 bílá pilulka
 • být na dialýze nebo přijímat krevní transfuze;

 • život v nápravném zařízení;

 • být v armádě nebo cestovat do vysoce rizikových oblastí; a

 • práci ve zdravotnictví nebo veřejné bezpečnosti a vystavení infikované krvi nebo tělním tekutinám.

Jako každá vakcína, vakcína proti hepatitidě A a B nemusí poskytovat ochranu před onemocněním u každé osoby.

Varování

Tuto vakcínu byste neměli dostat, pokud jste alergičtí na kvasinky nebo neomycin nebo pokud jste někdy měli život ohrožující alergickou reakci na jakoukoli vakcínu obsahující hepatitidu A nebo hepatitidu B.

Před užitím tohoto léku

Vakcína proti hepatitidě A a B vás neochrání před infekcí hepatitidou C nebo E ani jinými viry, které postihují játra. Také vás neochrání před hepatitidou A nebo B, pokud jste již virem infikováni, i když ještě nevykazujete příznaky.

Tuto vakcínu byste neměli dostat, pokud jste alergičtí na kvasinky nebo neomycin nebo pokud jste někdy měli život ohrožující alergickou reakci na jakoukoli vakcínu obsahující hepatitidu A nebo hepatitidu B.

Před podáním této vakcíny informujte lékaře, pokud máte:

 • alergie na latexovou gumu; nebo

 • slabý imunitní systém způsobený nemocí, transplantací kostní dřeně nebo používáním určitých léků nebo léčbou rakoviny.

Vakcínu můžete dostat i při menším nachlazení. V případě vážnějšího onemocnění s horečkou nebo jakýmkoli typem infekce počkejte, než dostanete tuto vakcínu, dokud se nezlepšíte.

FDA kategorie těhotenství C. Informujte svého lékaře, pokud jste těhotná. Není známo, zda vakcína proti hepatitidě A a B poškodí nenarozené dítě. Očkování matky by však mohlo být pro dítě škodlivé, pokud se matka nakazí nemocí, které by tato vakcína mohla zabránit. Váš lékař rozhodne, zda byste měli dostat tuto vakcínu, zvláště pokud máte vysoké riziko infekce hepatitidou.

Pokud jste těhotná, vaše jméno může být uvedeno v registru těhotenství. To má sledovat výsledek těhotenství a vyhodnotit jakýkoli účinek této vakcíny na dítě.

Není známo, zda vakcína proti hepatitidě A a B přechází do mateřského mléka nebo zda může poškodit kojící dítě. Informujte svého lékaře, pokud kojíte dítě.

Jak se tato vakcína podává?

Tato vakcína se podává jako injekce (výstřel) do svalu. Tuto injekci dostanete v ordinaci nebo na jiném klinickém pracovišti.

vedlejší účinek koupelové soli

Vakcína proti hepatitidě A a B se podává v sérii 3 injekcí. Posilovací dávky se podávají 1 měsíc a 6 měsíců po prvním výstřelu.

Pokud máte vysoké riziko infekce hepatitidou, mohou vám být podány 3 výstřely do 30 dnů a čtvrtý výstřel 12 měsíců po prvním.

Váš individuální rozvrh posilovače se může od těchto pokynů lišit. Dodržujte pokyny svého lékaře nebo plán doporučený zdravotním oddělením státu, ve kterém žijete.

Co se stane, když vynechám dávku?

Pokud vynecháte posilovací dávku nebo se opozdíte s plánem, kontaktujte svého lékaře. Další dávka by měla být podána co nejdříve. Není třeba začínat znovu.

Ujistěte se, že jste obdrželi všechny doporučené dávky této vakcíny. Pokud neobdržíte celou sérii, nemusíte být plně chráněni před nemocemi.

Co se stane, když předávkuji?

Předávkování touto vakcínou je nepravděpodobné.

Čemu se mám vyhnout před nebo po podání vakcíny proti hepatitidě A a B?

Dodržujte pokyny svého lékaře ohledně jakýchkoli omezení na jídlo, nápoje nebo aktivitu.

Vedlejší účinky vakcíny proti hepatitidě A a B.

Získejte nouzovou lékařskou pomoc, pokud máte některou z nich příznaky alergické reakce: kopřivka ; potíže s dýcháním; otok obličeje, rtů, jazyka nebo hrdla.

Sledujte všechny vedlejší účinky, které máte po podání této vakcíny. Když dostanete posilovací dávku, budete muset sdělit lékaři, zda předchozí výstřel způsobil nějaké vedlejší účinky.

Neměli byste dostat posilovací vakcínu, pokud jste po prvním výstřelu měli život ohrožující alergickou reakci.

Nakažení hepatitidou je pro vaše zdraví mnohem nebezpečnější než podání této vakcíny. Jako každý lék však i tato vakcína může způsobovat vedlejší účinky, ale riziko závažných nežádoucích účinků je extrémně nízké.

bílá podlouhlá pilulka l484 vicodin

Po podání této vakcíny se můžete cítit mdloby. Někteří lidé měli po podání této vakcíny reakce podobné záchvatům. Váš lékař může chtít, abyste byli pod dohledem během prvních 15 minut po injekci.

Okamžitě zavolejte svého lékaře, pokud máte:

 • necitlivost , mravenčení nebo pálivá bolest;

 • červená nebo puchýře vyrážka s pocitem pálení nebo mravenčení;

 • snadná tvorba modřin nebo krvácení ( krvácení z nosu , krvácení z dásní); nebo

 • nevysvětlitelná svalová bolest, citlivost nebo slabost.

Mezi časté nežádoucí účinky patří:

 • zarudnutí, něha nebo tvrdá bulka v místě výstřelu;

 • bolest hlavy ; nebo

 • pocit únavy.

Toto není úplný seznam nežádoucích účinků a mohou se vyskytnout další. Zavolejte svého lékaře o lékařských doporučeních o vedlejších účincích. Nežádoucí účinky vakcíny můžete hlásit na ministerstvu zdravotnictví a sociálních služeb USA na čísle 1-800-822-7967.

Informace o dávkování vakcíny proti hepatitidě A a hepatitidě B.

Obvyklá dávka pro dospělé při profylaxi hepatitidy B:

Primární imunizace: 1 ml IM v oblasti deltoidu v 0, 1 a 6 měsících.
Alternativně může být použito čtyřdávkové schéma podané ve dnech 0, 7 a 21 až 30 následované posilovací dávkou ve 12. měsíci.

Obvyklá dávka pro dospělé při profylaxi hepatitidy A:

Primární imunizace: 1 ml IM v oblasti deltoidu v 0, 1 a 6 měsících.
Alternativně může být použito čtyřdávkové schéma podané ve dnech 0, 7 a 21 až 30 následované posilovací dávkou ve 12. měsíci.

Jaké další léky ovlivní vakcínu proti hepatitidě A a B?

Před podáním této vakcíny informujte lékaře o všech ostatních vakcínách, které jste v poslední době obdrželi.

Také informujte lékaře, pokud jste v nedávné době dostali léky nebo léčebné postupy, které mohou oslabit imunitní systém, včetně:

 • orální, nosní, inhalační nebo injekční steroidní lék;

 • léky k léčbě lupénka , revmatoidní artritida nebo jiné autoimunitní poruchy ; nebo

 • léky k léčbě nebo prevenci odmítnutí transplantovaného orgánu.

Pokud používáte některý z těchto léků, je možné, že nebudete moci dostat vakcínu, nebo budete muset počkat, až skončí ostatní léčby.

Tento seznam není úplný. Jiné léky mohou interagovat s vakcínou proti hepatitidě A a B, včetně léků na předpis a léků bez předpisu, vitamíny , a bylinné produkty . V tomto průvodci léky nejsou uvedeny všechny možné interakce.

jaké jsou úrovně inr

Interaguje vakcína proti hepatitidě A pro dospělé/vakcína proti hepatitidě B pro dospělé s mými dalšími léky?

Chcete -li zobrazit podrobnou zprávu, zadejte další léky.

Chcete -li zkontrolovat interakce, přidejte lék

Další informace

Pamatujte, uchovávejte tento a všechny ostatní léky mimo dosah dětí, nikdy své léky nesdělujte ostatním a používejte tento lék pouze k předepsané indikaci.

Vždy se poraďte se svým poskytovatelem zdravotní péče, abyste se ujistili, že informace zobrazené na této stránce platí pro vaše osobní poměry.

Lékařské prohlášení

Copyright 1996-2021 Cerner Multum, Inc. Verze: 3.01.