Nejvyšší rozsah chlápků: Tenor

Pamelia S. Phillipsová

jednorázová dávka azithromycinu pro chlamydie

Díky třem tenorům, irským tenorům a dokonce i Three Mo ‘Tenorům máte pravděpodobně dobrou představu o tom, co tenor hlasový typ zní jako.

 • Rozsah: Rozsah tenorů, zobrazený na obrázku níže, je asi dvě oktávy, přičemž mnoho z nich zpívá o něco nižší než C (druhý prostor v basovém klíči) a o něco vyšší než mužský High C (třetí prostorový houslový klíč). • Registrovat: Tenorový hlas nedělá obrovský přechod z jeho dolního hlasu do jeho středního hlasu. Jeho přechod do jeho středního hlasu nastává kolem D těsně nad Middle C nebo E-flat těsně nad Middle C a pak přechod do hlavního hlasu kolem G nebo A-flat nad Middle C.

 • Síla: Síla tenora je jeho hlas hlavy.

 • Hlasový tón: Tenorový hlas je obvykle jasný a vyzváněcí.

 • Slabost: Jeho slabostí je často jeho hlas na hrudi.

 • Pododdělení: V hudebním divadle se dělení tenorů nazývalo baryton, vládne. Tento hlasový typ je někdo, kdo má schopnost promítat prostředním hlasem a vyššími vyzváněcími bankovkami tenora. Druhým hlasovým typem, který ve světě opery často slyšíte, je kontratenor - zpěvák, který zní jako žena.

  Tento hlas zpívá ve stejném rozsahu jako mezzo (někdy soprán) a zní podobně. Když slyšíte, jak kontratenor dostatečně zpívá, můžete ho odlišit od mezza. Do té doby si užijte jedinečnou kvalitu, kterou tito pánové přinášejí do světa zpěvu.

  oparové pilulky valacyklovir

  Tenorové dělení v klasickém světě zahrnují lehký text, plný text, dramatický a hrdinský. Hrdinskému tenorovi se také říká dramatický tenor - ten, kdo má velký hlas s velkou výdrží. Nevybízejte ho na pěveckou soutěž v místní hospodě.

 • Běžné výkonnostní role: Tenor je téměř vždy vedoucí, který vyhraje dívku na konci show. Mezi příklady patří Rodolfo v Český, Don José dovnitř Carmen, Tony dovnitř West Side Story, Billy dovnitř 42. ulice, a Rolf dovnitř Zvuk hudby.

 • Pojmenování jmen: Mezi slavné tenory, které možná znáte, patří Placido Domingo, José Carreras a Luciano Pavarotti, které můžete poznávat jako Tři tenory. Také možná znáte Enrica Carusa, Johna Denvera, Eltona Johna, Garyho LeVoxa (zpěváka Rascala Flattsa), Maxwella, Justina Timberlakea a Stevieho Wondera.

  Rozsah tenorů.Rozsah tenorů.