Jak získat přístup k analytickým zprávám online

Matt Krantz

Než budete moci analyzovat výzkumné zprávy o vašich online investicích, musíte je dostat do rukou. K dispozici je několik technik, jak toho dosáhnout online - některé vás stojí peníze, ale mnoho ne. Následující seznam zdůrazňuje několik zdrojů bezplatných i ne tak bezplatných typů: • Online makléři: Abyste získali výzkumné zprávy svých analytiků, nemusíte být klientem makléřských společností s kompletními službami, jako je Credit Suisse nebo Goldman Sachs. Online makléři někdy mohou zboží získat za vás.  Charles Schwab vám například umožňuje stahovat zprávy z Credit Suisse a Fidelity nabízí přístup k reportům Barclays Capital. E * TRADE poskytuje průzkum společnosti Credit Suisse zákazníkům s aktivy v hodnotě více než 100 000 USD. Většina online makléřů také nabízí přístup k nezávislému výzkumu, včetně zpráv od společností Standard & Poor’s Capital IQ, Argus, Thomson Reuters a Morningstar. Získání průzkumu od vašeho online makléře je obecně nejlepší cestou, protože obvykle není zpoplatněn.

 • Poskytovatelé výzkumu: Někteří nezávislí poskytovatelé výzkumu prodávají své zprávy přímo investorům. Například Standard & Poor’s prodává zprávy o více než 5 000 společnostech. Zprávy obsahují prognózu budoucí ceny akcií, tzv. A cílová cena, navíc k analýze příjmů společnosti. Zprávy často stojí kolem 50 $.  Zprávy S&P také používají snadno srozumitelný systém hodnocení. S&P hodnotí tisíce akcií pomocí systému hodnocení hvězd, kde jsou nejatraktivnějším akciím přiděleny pět hvězdiček a nejméně atraktivní akcie získají jednu hvězdu. Pokud váš makléř nabízí přehledy S&P, můžete získat hodnocení S&P z horní části přehledů.

  Nepředpokládejte, že jen proto, že průzkum akcií pochází od nezávislé výzkumné firmy, je přesnější nebo lepší než průzkum od velkých firem z Wall Street. Někdy je výzkum od makléřských společností z Wall Street velmi dobrý. Kvalita výzkumu se velmi liší a do značné míry závisí na síle konkrétního analytika pokrývajícího zásoby.

  hodnota ulice ip 145
 • Prodejci výzkumu: Yahoo! Finance vám umožňují vyhledávat výzkumné zprávy o konkrétních společnostech nebo konkrétních firmách s pomocí jejích Hlášení Screener nářadí. Některé z těchto přehledů jsou zdarma, ale většinu z nich musíte zaplatit. Ceny se pohybují od pouhých 15 do stovek dolarů.  Výzkumné zprávy si můžete také koupit od Reuters zadáním symbolu akcií do pole Hledat akcie a výběrem karty Průzkum.

 • Souhrn stránek: Pokud chcete pouze doporučení od analytiků, data shrnuje několik webů. Téměř všechny weby, které poskytují nabídky akcií, také sestavují doporučení analytiků. Některé příklady zahrnují

  • Yahoo! Finance má komplexní databázi doporučení analytiků. Zadejte symbol akcií do vyhledávacího pole v horní části Yahoo! Finance, klikněte na tlačítko Získat nabídky a poté klikněte na odkaz Názor analytika na levé straně nové stránky, která se zobrazí.

   Uvidíte, jak analytici v průměru hodnotí akcie a také akcie cíl průměrné ceny - co analytici v průměru očekávají, že cena akcií bude za rok nebo méně. Můžete zjistit z Yahoo! Financujte, zda analytici zvýšili svůj názor na akcie, tzv modernizace, nebo snížit svůj názor, tzv downgrading.

   meloxicam, k čemu to je?
  • Reuters poskytuje doporučení analytiků, pokud zadáte symbol akcií a vyberete přepínač Analytici před kliknutím na tlačítko Hledat.

  • Zacksův investiční průzkum poskytuje doporučení pro zprostředkování ve spodní části stránky nabídky akcií. Jednoduše zadejte symbol akcií do textového pole nabídky, klikněte na Přejít a posuňte se dolů na novou stránku, která se zobrazí, dokud se nedostanete do sekce doporučení pro zprostředkování.

   Věnujte zvláštní pozornost doporučení průměrného zprostředkování (ABR), což je číslo, které spadá někde mezi 1 a 5. Pokud je ABR 1, znamená to, že analytici v průměru hodnotí akcie jako silný nákup. Pokud je ABR 5, analytici v průměru hodnotí akcie jako silné prodeje. Zacks také řadí hodnocení akcií podle odvětví.

  • NASDAQ.com nabízí praktického průvodce upgradem a downgradem pro všechny akcie, nejen pro ty, které obchodují na NASDAQ. Posuňte se docela dolů a najděte sekci Aktivita analytiků a společností, kde můžete vidět, kolik akcií bylo v daný den upgradováno nebo sníženo. Klikněte například na číslo pro upgrady a můžete zobrazit názvy akcií.

Většina souhrnných webů převádí hodnocení akcií na čísla v měřítku jedna ku pěti, kde 1 je silný nákup nebo lepší výkon a 5 je silný prodej nebo nedostatečný výkon.