Jak přistupovat k widgetům řídicích panelů Mac

Mini aplikace pro Mac známé jako widgety vám pomohou získat rychlý úryvek informací. Widgety obecně slouží užitečnému a jedinečnému účelu: od sledování balíčku přes noc až po zjištění, zda váš oblíbený tým pokryl šíření. Widgety vašeho Macu, které jsou obklopeny velkými barevnými ikonami, se zobrazí, když vyvoláte Dashboard . Tato průsvitná obrazovka leží na ploše. Nic pod ním není narušeno.

image0.jpgChcete-li otevřít Dashboard a získat přístup k widgetům Mac, klikněte buď na ikonu Dashboard v docku, nebo stiskněte klávesu F12 nebo F4 na nové hliníkové klávesnici Apple. Opětovným stisknutím klávesy se Dashboard zavře. Ukončit můžete také kliknutím kdekoli jinde než na widgetu.Když se zobrazí Dashboard, na obrazovce, přesně tam, kde jste je nechali, se zobrazí pouze widgety, které jste dříve používali. Zbytek se nachází na liště widgetů, kterou můžete otevřít kliknutím na tlačítko +. Chcete-li získat jeden z widgetů, jednoduše jej přetáhněte do oblasti Dashboard. Při velkém vstupu vás oslní efektem zvlnění. Kliknutím na tlačítko X zavřete panel widgetů.

image1.jpgDalším stisknutím klávesy F12 se panel Dashboard zavře. Ukončit můžete také kliknutím kdekoli jinde než na widgetu.

Ačkoli můžete mnoho úkolů widgetů provádět prostřednictvím webu nebo jiných programů na ploše, málokdo to dělá s pohodlím a vkusem widgetů.

Pro začátek Apple dodává kolekci základních widgetů (kalkulačka, hodiny, kalendář, počasí). Tisíce dalších widgetů, z nichž mnohé jsou velmi zajímavé, jsou k dispozici online. Více widgetů najdete na web Apple . Nebo klikněte pravým tlačítkem na ikonu Dashboard dock a klikněte na More Widgets.léky proti bolesti, které začínají t