Jak přidat nebo odebrat aplikace ve Windows 10

Andy Rathbone

Odebrání aplikace z nabídky Start systému Windows 10 nevyžaduje mnoho úsilí. Klikněte pravým tlačítkem na dlaždici aplikace v nabídce Start a v rozbalovací nabídce zvolte Odepnout z nabídky Start.

To však aplikaci neodstraní. Aplikace žije v abecedním seznamu nabídky Start. Chcete-li aplikaci nebo program z počítače trvale odebrat, postupujte takto:kolik vazeb může tvořit dusík
 1. Klikněte na tlačítko Start a v nabídce Start zvolte Nastavení.

  Zobrazí se aplikace Nastavení.

  image0.jpg

  jak přidat hudbu na itunes
 2. Klikněte na ikonu Systém a poté, když se zobrazí okno Systém, klikněte v levém podokně okna na Instalované aplikace.

  Zobrazí se okno Instalované aplikace a funkce, jak je znázorněno zde1, se seznamem aktuálně nainstalovaných aplikací a programů seřazených podle velikosti.

  Klikněte na nechtěnou aplikaci nebo program a z rozbalovací nabídky vyberte možnost Odinstalovat.Klikněte na nechtěnou aplikaci nebo program a z rozbalovací nabídky vyberte možnost Odinstalovat.

  Chcete-li programy seřadit podle data instalace, klikněte na tlačítko Seřadit podle velikosti a z rozbalovací nabídky vyberte Podle data instalace. Můžete také zobrazit programy nainstalované na určitých jednotkách, což se hodí na malých tabletech, kde chcete ukládat programy spíše na paměťové karty než do jejich hlavní paměti.

  jak uvázat háčkování
 3. Klikněte na nemilovaný program a poté na jeho tlačítko Odinstalovat nebo Přesunout.

  Klikněte na uvedený program a pod ním se zobrazí dvě tlačítka:

  • Hýbat se: Když vám dochází místo, vyberte tuto možnost. Umožňuje vám přesunout aplikaci nebo program na paměťovou kartu tabletu a uvolnit místo pro vaše soubory.

  • Odinstalovat: Kliknutím na toto tlačítko - a také na potvrzovací tlačítko, které následuje - aplikaci nebo program úplně odstraníte z počítače.

  V závislosti na tom, na které tlačítko jste klikli, Windows buď spustí program z vašeho PC, nebo jej přesune na jinou diskovou jednotku nebo paměťovou kartu.

Jakmile program odstraníte, je nadobro pryč, pokud jste si nenechali instalační CD. Na rozdíl od jiných smazaných položek se smazané programy nezdržují uvnitř koše. Chybně odstraněné aplikace však lze téměř vždy přemístit a znovu nainstalovat z Windows Store.

K odinstalování nechtěných programů vždy použijte aplikaci Nastavení. Pouhé smazání jejich souborů nebo složek nedělá trik. Ve skutečnosti to často zaměňuje váš počítač v odesílání obtěžujících chybových zpráv.

jak udělat houbovou polévku minecraft