Jak upravit mezeru mezi odstavci v aplikaci Word 2016

Autor: Dan Gookin

Věty v odstavci Word 2016 se mohou skládat těsně jako paleta překližky. Alternativně můžete zvolit, aby odstavce byly všechny světlé a vzdušné, jako měkký, nadýchaný dort. Nad odstavcem nebo pod ním může být polštář. Tato nastavení vzduchu odstavce jsou zde znázorněna.Mezery mezi odstavci a kolem nich.Mezery mezi odstavci a kolem nich.

Mezi příkazy pro ovládání mezer mezi odstavci patří tradiční příkazy pro řádkování, stejně jako příkazy Mezera před a Mezera po. Tyto příkazy najdete ve skupinách Odstavec na kartách Domů a Rozvržení.Nastavení řádkování

Chcete-li nastavit mezeru mezi všemi řádky v odstavci, postupujte takto:

 1. Klikněte na kartu Domů.  ibuprofen a ředidlo krve
 2. Ve skupině Odstavec klikněte na příkazové tlačítko Řádkování.

  image1.jpg

  Zobrazí se nabídka.  k čemu slouží lék atarax
 3. Vyberte novou hodnotu řádkování.

  Řádkování je nastaveno pro aktuální odstavec nebo všechny vybrané odstavce. Word přidá další prostor pod každý řádek textu.

Pro nejběžnější hodnoty řádkování jsou k dispozici tři klávesové zkratky:

 • Chcete-li použít mezeru, stiskněte Ctrl + 1. Tímto příkazem odstraníte další styly řádkování.

 • Chcete-li použít mezeru, stiskněte Ctrl + 2. Toto nastavení formátuje odstavec s jedním prázdným řádkem pod každým řádkem textu.

 • Chcete-li použít 1-1 / 2-mezery, stiskněte Ctrl + 5. Ano, tato klávesová zkratka má 1,5 řádku, ne 5 řádků. Použijte klávesu 5 v oblasti psacího stroje na klávesnici počítače. Stisknutím klávesy 5 na numerické klávesnici aktivujete příkaz Vybrat vše.

Klávesová zkratka Ctrl + 0 (nula) použije výchozí řádkování Wordu, které je 1,15. Podle odborníků v bílých laboratorních pláštích zvyšuje tento extra prostor o velikosti 0,15 pod každým řádkem čitelnost.

jak se píše seroquel

Pokud chcete, aby se text skládal na jeden řádek na jiný řádek, například při psaní zpáteční adresy, použijte měkký návrat na konci řádku: Stiskněte Shift + Enter .

Vytvoření mezery mezi odstavci

Chcete-li oddělit jeden odstavec od druhého, přidáte mezeru před nebo za odstavec. To, co neděláte, je ukončit odstavec dvakrát stisknutím klávesy Enter. To je mimořádně neprofesionální a způsobí, že se na vás zamračily místnosti plné lidí.

Chcete-li přidat mezeru před nebo za odstavec, postupujte takto:

 1. Klikněte na kartu Rozvržení.

  pouliční hodnota pilulky t7 m
 2. Ve skupině Odstavec použijte gizmo Před k přidání mezery před odstavec textu nebo použijte gizmo Za k přidání mezery za odstavec.

  Měření se provádějí v bodech, stejná měření se používají pro velikost písma.

Chcete-li vytvořit efekt dvojitého stisknutí klávesy Enter pro ukončení odstavce, nastavte hodnotu After na velikost bodu přibližně o dvě třetiny velikosti aktuálního písma. Jako příklad pro 12bodové písmo vypadá hodnota After 8 dobře.

topický roztok clobetasol propionátu pro vypadávání vlasů
 • Místo, které přidáte před nebo za odstavec, se stane součástí formátu odstavce. Stejně jako ostatní formáty se drží následujících odstavců, které zadáte, nebo jej lze použít na blok odstavců.

 • Většinu času se za odstavec přidá mezera. Před odstavec můžete přidat mezeru, například k dalšímu oddělení textu od záhlaví nebo podnadpisu dokumentu

Grafici dávají přednost vkládání většího prostoru mezi odstavce, pokud první řádek odstavce není odsazen, jako v této knize. Když odsadíte první řádek, je v pořádku mít menší mezery mezi odstavci.