Jak povolit výjimky brány firewall na notebooku se systémem Windows 10

Autor: Nancy C. Muir

Pokud máte v notebooku s Windows 10 aktivní bránu firewall, můžete určitým programům povolit komunikaci prostřednictvím této brány firewall. Můžete například povolit živým aplikacím, jako je Počasí nebo Video, odesílání informací nebo obsahu do vašeho počítače.  1. V nabídce Start klikněte na Nastavení a do vyhledávacího pole Najít nastavení zadejte Firewall.  2. Ve výsledcích hledání klikněte na Brána firewall systému Windows. Ve výsledném okně brány Windows Firewall klikněte na Povolit aplikaci nebo funkci prostřednictvím brány Windows Firewall.

    image0.jpg  3. V zobrazeném okně Povolené aplikace klikněte na tlačítko Změnit nastavení a poté zaškrtněte políčko u aplikací v počítači, kterým chcete povolit komunikaci přes internet, aniž by vás zastavila brána firewall.

    image1.jpg

  4. Zaškrtnutím políčka Soukromé a veřejné zúžte, zda chcete, aby tuto komunikaci umožňovaly pouze sítě zabezpečené, nebo také veřejné a nezabezpečené sítě.  5. Klepněte na OK a poté klepnutím na tlačítko Zavřít zavřete okno Brána firewall systému Windows.

Pokud povolíte aplikacím komunikovat přes bránu firewall, je velmi důležité, abyste měli ve svém notebooku nainstalovaný antivirový a antispywarový software a pravidelně je aktualizovali. Tyto typy programů vám pomohou vyhnout se stahování malwaru do notebooku, který by mohl způsobit vyskakovací okna s reklamami, zpomalit výkon notebooku, poškodit počítačové soubory nebo dokonce sledovat stisknutí kláves během psaní, aby ukradl vaši identitu a další.

Pokud za takový program nechcete platit, zvažte bezplatné řešení, jako je Terminátor spywaru .