Jak použít formátování tabulky pomocí CSS v aplikaci Adobe Dreamweaver CS6

Autor: Jennifer Smith, Christopher Smith, Fred Gerantabee

Kromě použití inspektoru Vlastnosti v aplikaci Adobe Dreamweaver CS6 můžete formátovat celé tabulky nebo jednotlivé buňky tabulky (a obsah) pomocí CSS (kaskádové šablony stylů). Ve většině případů je to považováno za lepší postup, protože zachovává oddělení mezi značkami, obsahem a skutečným stylem, který je použit, aby to bylo esteticky příjemné.aleve vs. advil

K formátování tabulky můžete použít CSS následujícím způsobem: 1. Vytvořte pravidlo třídy CSS buď z inspektoru Vlastnosti, nebo z panelu Styly CSS.

 2. V kategorii Typ vyberte velikost a barvu textu tabulky. 3. V kategorii Pozadí v dialogovém okně Definice pravidla CSS přiřaďte své tabulce barvu pozadí pomocí vlastnosti Barva pozadí a poté klikněte na OK.

 4. Vyberte tabulku, na kterou chcete použít nový styl třídy.

  93-490 pilulku
 5. Přiřaďte třídu pomocí rozevíracího seznamu Třída v inspektoru Vlastnosti.  Celá vaše tabulka přebírá nové formátování.

  image0.jpg

  heřmánkový čaj při kojení

Podobně jako můžete použít inspektor Vlastnosti k vybarvení a zarovnání jednotlivých buněk, můžete vytvořit a použít pravidla CSS na buňky tabulky. Ve většině případů se to považuje za lepší postup než spoléhat se na atributy HTML. Chcete-li to provést, postupujte takto:

 1. Vytvořte pravidlo třídy CSS buď z inspektoru Vlastnosti, nebo z panelu Styly CSS.

 2. V kategorii Pozadí vyberte barvu pozadí.

 3. V kategorii Blok vyberte z rozevíracího seznamu Svisle zarovnat střed, v rozevíracím seznamu Zarovnat text vyberte Střed a potom klepněte na OK.

  můžete užívat tylenol s meloxikamem
 4. Vyberte buňku tabulky, na kterou chcete použít nový kurz.

 5. V inspektoru Vlastnosti vyhledejte rozevírací seznam Třída a vyberte novou třídu.

  Vaše možnosti formátování se použijí na buňku tabulky.

  image1.jpg