Jak přiřadit typ souboru aplikaci v systému Mac OS X Lion

Bob LeVitus

Někdy, pokud váš Mac nerozpozná typ souboru jako něco, co zvládne některý z jeho programů, nebo pokud chcete, aby se konkrétní typ souboru vždy otevřel v konkrétním programu, může od vás Mac OS X Lion potřebovat malou pomoc. Mac OS X Lion vám umožňuje určit aplikaci, ve které chcete dokument v budoucnu otevřít, když na něj dvakrát kliknete. Předpokládejme, že chcete, aby se všechny grafické soubory .tif, které se obvykle otevírají v náhledu, místo toho otevíraly v Pixelmatoru, schopnějším programu třetí strany

Kromě toho můžete určit, že chcete, aby se všechny dokumenty tohoto typu otevíraly se zadanou aplikací. Kde je skrytá tato kouzelná kulka? ptáš se. Přímo v informačním okně souboru.Postupujte takto:

 1. Klikněte na jeden ze souborů ve Finderu.

 2. Vyberte Soubor → Získat informace (Command + I).

  c & d antitoxin
 3. V informačním okně klikněte na šedý trojúhelník a otevřete podokno Otevřít v.

 4. Z rozbalovací nabídky vyberte aplikaci, o které se Mac OS X domnívá, že tento typ dokumentu otevře.

  image0.jpg

 5. (Volitelné) Pokud kliknete na tlačítko Změnit vše ve spodní části podokna Otevřít v, nastavíte Pixelmator jako novou výchozí aplikaci pro všechny soubory TIF, které by se jinak otevřely v náhledu.

  Všimněte si užitečného upozornění, které se zobrazí po kliknutí na tlačítko Změnit vše, a jak pěkně vysvětluje, co se stane, když kliknete na Pokračovat.