Jak zálohovat počítač v systému Windows 10

Andy Rathbone

Windows 8 představil záložní řešení s názvem Historie souborů který žije v systému Windows 10. Váš pevný disk nakonec, bohužel, zemře a vše s sebou strhne: roky digitálních fotografií, hudby, dopisů, finančních záznamů, naskenovaných memorabilií a všeho, co jste vytvořili nebo uložili na váš počítač.

vztah 70/30

Proto musíte své soubory pravidelně zálohovat. Když váš pevný disk konečně vyjde z pódia, vaše záložní kopie vám umožní udržet show na silnici.Po zapnutí funkce Historie souborů každou hodinu automaticky zálohuje každý soubor ve vašich hlavních složkách. Program se snadno zapíná, lze na něj snadno přijít, automaticky se spouští a zálohuje vše, co potřebujete.

Než může Historie souborů jít do práce, potřebujete dvě věci:

 • Externí pevný disk: Pro spolehlivé automatické zálohování potřebujete přenosný pevný disk, což je relativně levný pevný disk v malé krabičce. Kabel se připojuje z krabice k jednomu z portů USB počítače a po připojení jednotky systém Windows disk okamžitě rozpozná. Jednotku nechejte připojenou k počítači a budete mít zcela automatické zálohy.

  Je těžké udržet přenosný pevný disk neustále připojený k notebooku nebo tabletu, protože se neustále pohybuje. Pokud si nemůžete vzpomenout na připojení jednotky, jakmile se vrátíte domů, máte další možnost: Vložte jednotku flash do USB portu notebooku nebo paměťovou kartu do tabletu a použijte ji k zálohování historie souborů. Pozor: Pokud dojde ke krádeži zařízení, přijdete o zálohy

  hmotnostní dávkování zyrtecu
 • Přepněte vypínač: Program Historie souborů je v systému Windows zdarma. Program však nemůže dělat nic, dokud mu neřeknete, že má začít fungovat.

Podle následujících pokynů sdělte počítači, že má každou hodinu automaticky zálohovat vaši práci:

 1. Připojte disk nebo jeho kabel k portu USB. (Případně vložte paměťovou kartu do slotu tabletu.)

  image0.jpg

  Obdélníková zástrčka na konci jednotky nebo její kabel se zapojí do obdélníkového tvaru USB portu na vašem počítači. (Pokud zástrčka nezapadá poprvé, otočte ji.)

  Pokud zálohujete na paměťovou kartu, podívejte se do příručky k tabletu a zjistěte, jakou velikost a typ paměťové karty přijímá.

 2. Otevřete Ovládací panely.

  co způsobuje bolest pod pravým hrudním košem

  Pravým tlačítkem klikněte na tlačítko Start a z rozbalovací nabídky vyberte Ovládací panely.

  Podržte prst na tlačítku Start. Když se zobrazí čtverec, zvedněte prst a zobrazí se nabídka pravého tlačítka myši. (Držení a uvolnění takhle téměř vždy funguje jako klepnutí pravým tlačítkem na dotykovou obrazovku.)

  image1.jpg

 3. Vyberte kategorii Systém a zabezpečení a klikněte na Historie souborů.

  Program Historie souborů přeskočí na obrazovku, jak ukazuje následující obrázek. Program odhadne, který disk chcete začít plnit zálohami, a na obrazovce zobrazí název disku. Pokud program hádal správně, přejděte na krok 5. Pokud hádal nesprávně, přejděte ke kroku 4.

  Historie souborů odhaduje, na který disk by se měly ukládat vaše zálohy.Historie souborů odhaduje, na který disk by se měly ukládat vaše zálohy.
 4. Pokud potřebujete jednotku přepnout, klikněte na odkaz Vybrat jednotku v levé části okna a vyberte jinou jednotku.

  Zobrazí se okno Vybrat jednotku se seznamem všech dostupných úložných prostorů. Klikněte na ten, který chcete, a klikněte na OK. Pokud vaše jednotka není uvedena, Windows ji nerozpozná. Zkuste jej odpojit, restartovat počítač a poté jej znovu zapojit do jiného portu USB.

  Okno Vybrat jednotku také nabízí Přidat umístění v síti pro popisování disků na síťovém úložném prostoru.

 5. Klikněte na tlačítko Zapnout.

  síran železnatý vs železo

  Kliknutím na tlačítko Zapnout zahájíte proces zálohování. Historie souborů se může zeptat, zda by měla doporučit vaši novou jednotku Historie souborů členům vaší domácí skupiny:

  • Klikněte na Ano, pouze pokud zálohujete na velkou jednotku, která se nebude pohybovat: například bezdrátový pevný disk nebo velká sdílená síťová jednotka.

   způsobuje mucinex zácpu
  • Pokud spouštíte historii souborů na paměťové kartě v tabletu nebo na přenosné jednotce, kterou si chcete vzít s sebou, klikněte na Ne.

Ačkoli historie souborů dělá pozoruhodnou práci při udržování všeho snadno použitelného a automatického, přichází s několika drobnými tiskacími písmeny, popsanými zde:

 • Pokud se pokusíte uložit na jednotku v síti v jiném počítači, systém Windows vás požádá o zadání uživatelského jména a hesla z účtu správce v druhém počítači.

 • Historie souborů zálohuje vše ve vašich hlavních složkách: Dokumenty, Hudba, Obrázky, Videa, Plocha, Oblíbené položky a Veřejné složky. Chcete-li některá vyloučit (případně vyloučit složku Videa, pokud již ukládáte kopie svých videí jinde), klikněte na odkaz Vyloučit složky podél levého okraje okna.

 • Windows obvykle zálohované změněné soubory automaticky každou hodinu. Chcete-li tento plán změnit, klikněte na odkaz Upřesnit nastavení na levém okraji okna. Poté zvolte frekvenci zálohování, která se pohybuje od každých 10 minut do jednou denně.

 • Když zapnete historii souborů, Windows okamžitě spustí zálohování - i když ještě není naplánováno. Je to proto, že stále ostražitý systém Windows se chce ujistit, že chytí vše právě teď, než se něco pokazí. Po zálohování všechno, Windows zálohuje pouze změněno soubory každou hodinu. Zachovává také původní soubory a poskytuje vám spoustu záloh, ze kterých si můžete vybrat, pokud je budete potřebovat.

 • Historie souborů také poskytuje praktický způsob, jak přesunout soubory ze starého počítače do nového počítače, což je únavná práce.

 • Na tuto část se teď ale vyplatí podívat: nejenže Historie souborů funguje v případě nouze, ale také vám umožňuje porovnat aktuální soubory s verzemi, které jste vytvořili hodiny nebo dny předtím. Umožňuje vám oživit lepší verze souborů, které jste změnili k horšímu.

 • Systém Windows uloží vaši zálohu do složky s názvem FileHistory na vybrané jednotce. Tuto složku nepřesouvejte ani nemažte, jinak ji Windows nemusí znovu najít, když se ji rozhodnete obnovit.